no-img
دانلود پروژه

گزارش کارآموزی گواهی نامه رانندگی در آموزشگاه راهنمایی رانندگی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
گزارش کارآموزی گواهی نامه رانندگی در آموزشگاه راهنمایی رانندگی
doc
سپتامبر 28, 2018
360 کیلوبایت
2000 تومان
51 صفحه (word)
2000 تومان – خرید

گزارش کارآموزی گواهی نامه رانندگی در آموزشگاه راهنمایی رانندگی


دانلود گزارش کارآموزی گواهی نامه رانندگی در آموزشگاه راهنمایی رانندگی

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از گزارش کارآموزی :

مردم آن روز در دی ماه سال ۱۳۰۹ که دست های راننده ها را مدام در حرکت دیدند، به خنده افتادند، اما خیلی زود یاد گرفتند از دست چپ و راست شان چه زمانی کمک بگیرند و چطور در هوا تکانشان بدهند تا شوفرهای دیگر بفهمند که حالا قرار است صاحب دست ها چه کند؛ دور بزند، بایستد، پارک کند و دقیقاً از همان روزها شروع شد.آن روزها نوای بوق تا فاصله ۱۰۰ متری شنیده می شد. همان دوره با همان قوانین ۳۲ بندی، ماشین ها صاحب ۵ پلاک شدند؛ نام کارخانه، آدرس مالک، نمره عقب، نمره جلو  و پلاک مالیات. تصویب قوانین به همین جا ختم نشد؛ حود ۱۳۰۸ وقتی تعداد اتول سوارهای شخصی شهر به ۱۵۲۲ نفر رسید، قوانین مربوط به عابران پیاده وضع شد.آبان ۱۳۰۵ پایتخت نیز بوذرجمهری، بلدیه چی شهر یک کمپانی دانمارکی را مسئول اتوبوسرانی شهر کرد و قرار شد فرنگی جماعت ۷ خط راه بیندازد که در هر کدام ۲اتوبوس فعال باشد. کرایه این اتوبوس ها ۸ شاهی برای یک مسیر بود. تهرانی که اتوبوس هایش از ابتدا تا انتهای مسیر ۲۵ بار توقف می کردند و سرعت شان ۲۰ کیلومتر بود. اواخر سال ۱۳۱۲، وقتی «سرتیپ قلی هوشمند» به جای بوذرجمهری بلدیه چی شهر شد، اعلام کرد محل عبور پیاده ها را از عرض خیابان به صورت مورب سنگ فرش کنند و عابران را موظف کرد تنها از همان مسیرها عبور کنند.بعد به سراغ اتوبوسران ها رفت و اعلام کرد که آنها حین رانندگی نباید حرف بزنند و آیین نامه اتوبوسرانی به وسیله شهربانی تنظیم شد.«قاسم خان صور اسرافیل» بلدیه چی تهران بین سال های ۱۳۱۷ تا ۱۳۱۹ اعلام کرد هر وسیله چرخدار احتیاج به پلاک و چراغی دارد که حداقل تا فاصله ۷۰ متری اش را روشن کند، اما اعتصاب اتوبوسران های شهر در یک سال بعد و در زمان محمد سجادی اتفاق افتاد. وقتی این بلدیه چی مالیات بسته بود به بنزین و بلیت و.. اما بلدیه چی ایستاد که اتوبوسران ها نباید کرایه را اضافه کنند.بیشترین تخلفات در رانندگیپلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد: تجاوز به چپ از شایعترین تخلفات درونشهری است.خط ممتدد محوری، خط کشی است وسط معابر شهری و برون‌شهری که به دلایل گوناگون نمی‌توان در آن محلها دور زد، سبقت گرفت و یا از روی آن عبور کرد که این نوع خط کشی را اصطلاحا دیوار قانون می‌گویند. متاسفانه در معابر درون شهری تخلف تجاوز به چپ که منجر به بسیاری از تصادفات می‌شود از شایعترین تخلفات است.

کلیه معابر عمومی درون و برون‌شهری جهت تشخیص سهم عبور رانندگان وسایل نقلیه توسط خط کشی ممتد یا مقطع شده‌اند و یا با موانع فیزیکی نظیر نرده، گاردریل، بلوک سیمانی و … به دو قسمت مساوی تقسیم شده‌اند و رانندگان باید در محدوده مجاز از سمت راست معابر تردد کنند.به گزارش ایسنا، خط مقطع محوری، خط کشی است که در وسط معابر کشیده می‌شود و معمولا کاربرد آن در جاده‌های برون شهری است که یک خط رفت و یک خط برگشت دارد که رانندگان در این محلها زمانی که ببینند از جلو وسیله نقلیه نمی‌آید با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و جانب احتیاط می توانند به سمت چپ منحرف و سبقت بگیرند و حتی می‌توانند در این محلها دور بزنند.ضوابط احراز سلامت جسماني و رواني (صلاحيت پزشكي) درخواست‌كنندگان انواع گواهي‌نامه رانندگيماده۱ـ بينايي براي گواهي‌نامه‌هاي رانندگي پايه الف (گروه‌هاي ۱ و ۲) و پايه ب (گروه ۱) و ويژه:۱ـ حداقل قدرت بينايي براي مجموع دوچشم با اصلاح يا بدون اصلاح ۱۰/۱۲۲ـ حداقل ميدان بينايي براي هر چشم ۷۰ درجه.۳ـ براي افراد تك‌چشمي حداقل قدرت بينايي ۱۰/۹ و ميدان بينايي ۱۰۰ درجه، ضمن رعايت شرايط ويژه در وسيله نقليه.ماده ۲ـ بينايي براي گواهي‌نامه‌هاي رانندگي پايه الف (گروه ۳)، پايه ب (گروه ۲) و پايه « پ» (گروه ۱) و مجوزهاي صادره در ماده (۳۳) آيين‌نامه:۱ـ حداقل قدرت بينايي براي مجموع دوچشم با اصلاح يا بدون اصلاح ۱۰/۱۴۲ـ حداقل ميدان بينايي براي هرچشم ۷۰ درجهماده ۳ـ بينايي براي گواهي‌نامه‌هاي رانندگي پايه پ (گروه۲) و پايه ت (گروه ۱ و ۲):۱ـ حداقل قدرت بينايي براي مجموع دو چشم با اصلاح يا بدون اصلاح حداقل ۱۰/۱۵٫۲ـ حداقل ميدان بينايي براي هرچشم ۷۰ درجه.ماده ۴ـ آن دسته از بيماريهايي كه نياز به دريافت نظريه و تأييد پزشك متخصص معتمد چشم را دارد.


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۵۱
  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.