no-img
دانلود پروژه

گزارش تخصصی معلمان استثنایی (حل اختلالات رفتاری زهرا دانش آموز دبستانی آموزشگاه استثنایی که ناشی از بیش فعالی و کمبود توجه در اوست)

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
گزارش تخصصی معلمان استثنایی (حل اختلالات رفتاری زهرا دانش آموز دبستانی آموزشگاه استثنایی که ناشی از بیش فعالی و کمبود توجه در اوست)
doc
نوامبر 12, 2017
150 کیلوبایت
2000 تومان
27 صفحه (word)
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی معلمان استثنایی (حل اختلالات رفتاری زهرا دانش آموز دبستانی آموزشگاه استثنایی که ناشی از بیش فعالی و کمبود توجه در اوست)


دانلود گزارش تخصصی معلمان استثنایی (حل اختلالات رفتاری زهرا دانش آموز دبستانی آموزشگاه استثنایی که ناشی از بیش فعالی و کمبود توجه در اوست)

گزارش تخصصی معلمان استثنایی

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از گزارش تخصصی :

کودکان بیش فعال – همان گونه که از این عنوان برمی آید- بسیار پرتحرک اند و نمی توانند یک جا آرام بنشینند. آنها اضافه بر ناآرامی بسیار زیاد، نوعی اضطرار و اجبار برای خرابکاری نیز دارند. آنان اشیا را می شکنند یا پرتاب می کنند. همچنین کنجکاوی بسیار از خود نشان می دهند و نه تنها اسباب بازیهایشان را خراب می کنند، بلکه اشیاء و وسایل منزل را نیز دستکاری و خراب می کنند. کارهای خطرناک را دوست دارند وابدا احساس خطر نمی کنند. بنابراین رفتارهایی بی مهابا از آنها سرمی زند. برخی از بزرگسالان آنها را افرادی بی باک و شجاع تصور می کنند؛ در حالی که این رفتارهای بی مهابا نشانگر این واقعیت است که احساس خطر واقعی – که یک احساس طبیعی است و بایستی در کودکان وجود داشته باشد – در این بچه ها وجود ندارد. بازی های خطرناک – از جمله بازی با کبریت – و علاقه به وسایلی چون کارد و چاقو نشانه های دیگری از گرایشها و رفتارهای غیرطبیعی این بچه هاست.کودکان بیش فعال در مورد کارها و اشیایی که به طور طبیعی باید در برابر آنها احساس خطر کنند، خطری احساس نمیکنند؛ و اختلالات سلوک در این کودکان بعضا دیده می شود؛مثلا بعضی از آنها رفتارهای پرخاشگرانه دارند یا برای آسیب رساندن به دیگران آنان را تهدید می کنند. ممکن است به حیوانات نیز صدمه بزنند. بعضی دیگر در اعمالی چون سرقت و تقلب و به طور کلی کارهایی که تخلف از قوانین ومقررات محسوب می شود شرکت می کنند..اینجانب آموزگار کودکان استثنایی… سال سابقه کار درآموزش و پرورش دارم .و هم اکنون در مقطع آموزشگاه استثنایی مشغول به خدمت هستم. در اینآموزشگاه با دانش آموزی به نام زهرا برخورد کردم که از مشکل بیش فعالی و کمبود توجه رنج می برد بنابر این تصمیم گرفتم در رابطه با این موضوع به تحقیق و پژوهش بپردازم.

فهرست :

چکیده

مقدمه

بیان مسئله

ارزیابی از وضع موجود

اهداف گزارش

هدف اختصاصی

اهداف جزئی

مقایسه با شاخص

جمع آوری اطلاعات

الف)مشاهده رفتارها وبررسی عملکرد دانش آموزدرمدت معین

ب)مطالعه پرونده تحصیلی دانش آموز

ج)پرس وجو از همکاران

تجزیه وتحلیل و تغییرداده ها

بررسی راه حل های موجود وانتخاب راه حل جدید

اجرای طرح جدید و نظارت بر آن

ارزیابی بعد از احرای طرح

نقاط قوت اجرای طرح

تجدید نظر و ارائه نتایج

نقاط ضعف طرح

اختلال بیش فعالی کودکان

علل ایجاد اختلال بیش فعالی – کم توجهی

صدمات و اختلال مغزی و تفاوت های ساختاری

به هم خوردن توازن شیمیایی – عصبی

پیشنهادات

روش های درمانADHD

روان درمانی

درمان تکنولوژیک (نوروفیدبک)

نکات مورد توجه برای والدین کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه -بیش فعالی(ADHD)

چند پیشنهاد برای معلمان و مدرسه

منابع


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۲۷
  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.