no-img
دانلود پروژه

کنش پژوهی (راهکارهای ایجاد علاقه و جذب دانش آموزان در حفظ و یادگیری حکمت هایی از نهج البلاغه)


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
کنش پژوهی (راهکارهای ایجاد علاقه و جذب دانش آموزان در حفظ و یادگیری حکمت هایی از نهج البلاغه)
doc
ژانویه 5, 2018
3 مگابایت
2000 تومان
28 صفحه (word)
2000 تومان – خرید

کنش پژوهی (راهکارهای ایجاد علاقه و جذب دانش آموزان در حفظ و یادگیری حکمت هایی از نهج البلاغه)


دانلود کنش پژوهی (راهکارهای ایجاد علاقه و جذب دانش آموزان پایه هفتم به مشارکت فعال در حفظ و یادگیری حکمت هایی از نهج البلاغه (سخنان حضرت علی)

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

کنش پژوهی (راهکارهای ایجاد علاقه و جذب دانش آموزان پایه هفتم به مشارکت فعال در حفظ و یادگیری حکمت هایی از نهج البلاغه (سخنان حضرت علی)) با رعایت همه نکات مربوط به کارورزی ۳ و کنش پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما تدوین و آماده دانلود میباشد.

قسمتی از کنش پژوهی :

برای روشن ضمیران و عارفان طریق الهی که انسی با نهج البلاغه دارند این یک امر واضح است که علاوه بر این که این کتاب طریق بلاغت و فصاحت و سخنوری است و مافوق کلام خلق و مادون کلام خالق است در حقیقت راه سعادت نیز هست .در جای جای نهج البلاغه توجه امام به اصول انسانی و رموز زندگی موج می زند. امام معتقد بود که مسلمان کسی است که قبل از مسلمانی انسان باشد و انسان کسی است که حدود وظایف و حقوق خود را چه فردی و چه اجتماعی خوب بشناسد و همان گونه که وظایف خود را به درستی و صمیمیت انجام می دهد حقوق انسانی خود را حفظ و مطالبه کند و همان طور که به حقوق دیگران تجاوز نمی کند در برابر هر متجاوزی بایستد.هنگامی که نهج البلاغه را از لحاظ کمال روحی روانی اجتماعی و فردی ملاحظه می کنیم راه ها و جایگاه های سعادت افراد جامعه در آن آشکار است و به قول شهید مطهری امام (ع ) کتابی شگفت را به یادگار گذاشته است ۲ کتابی که ضامن سعادت انسانی است ; اما برای جوامع یا افرادی که دچار تورم خود طبیعی نشده باشند و حتی از دیدگاه مکتب هایی که برای بشریت آغاز و انجامی جز همین خاک تیره و تکاپویی جز برای گسترش خود طبیعی سراغ ندارند علی (ع ) و نهج البلاغه اش هرگز قابل شناخت و هضم نخواهد بوداهمیت معلم در اسلام، بیانگر نقش و کاربرد او در جامعه است. اگر نقش معلم حیاتی نبود اسلام تا این حد به او بها نمی‌داد. در اسلام معلم از چنان ارزش و جایگاهی برخوردار است که خداوند در نخستین آیات نازل شده بر پیامبر(ص)، خودش را معلم معرفی می‌کند: «بخوان به نام پروردگارت که جهانیان را آفرید. انسان را از خون بسته سرشت، بخوان! و پروردگارت کریم‌ترین است، همان که آموخت با قلم، آموخت به انسان آنچه را که نمی‌دانست. »(علق، ۱ـ۵). پیامبر(ص)اینجانب در کنش پژوهی حاضر با توجه به اهمیتی که از نهج البلاغه ذکر گردید تصمیم گرفتم به بررسی راهکارهای ایجاد علاقه و جذب دانش آموزان پایه هفتم به مشارکت فعال در حفظ و یادگیری حکمت هایی از نهج البلاغه (سخنان حضرت علی) بپردازم.


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۲۸
  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.