no-img
دانلود پروژه

گزارش کارآموزی مهندسی برق برای توزیع انرژی الکتریکی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
گزارش کارآموزی مهندسی برق برای توزیع انرژی الکتریکی
doc
جولای 1, 2018
30 کیلوبایت
2000 تومان
42 صفحه (word)
2000 تومان – خرید

گزارش کارآموزی مهندسی برق برای توزیع انرژی الکتریکی


دانلود گزارش کارآموزی مهندسی برق برای توزیع انرژی الکتریکی

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از گزارش کارآموزی :

برای تغذیه الکتریکی مصرف کننده ها معمولا ازجریان متناوب سه فاز و فشارضعیف ۳۸۰ولت و۲۲۰ ولتی استفاده میشود و برای تغذیه پست های فشار ضعیف ازفشار  متوسط ۲۰ کیلو ولتی و برای تغذیه پست های فشار متوسط از ۶۳ کیلوولت استفاده میشود.از فشار قوی نیز جهت ارتباط نیروگاه ها استفاده می شود.در هر شهر یا هر مجتمع بزرگ صنعتی باید حداقل یک شبکه فشار قوی جهت تغذیه شبکه توزیع ( فشار ضعیف و فشار متوسط ) وجود داشته باشد.یک شبکه توزیع باید برق مورد نیاز مصرف کننده ها را تامین کند. به عبارت دیگر شرکت توزیع نیروی برق موظف است در طول شبانه روز میزان قدرتی که مشترک درخواست نموده و مورد توافق قرارگرفته در اختیارش قرار دهد. پس باید در انتخاب میزان قدرت ونوع شبکه دقت زیادی شود.همچنین یک شبکه توزیع باید طوری باشد که در مواقع خرابی یک قسمت از شبکه وقفه ای در تغذیه مصرف کننده ها ایجاد نشود و عیب یابی شبکه باید سریع انجام شود .در صورتی که موارد فوق رعایت نشود اشکالات زیادی از قبیل: افت ولتاز های زیاد تر ازحدمجاز و اضافه بار بر روی ترانسفورماتور ها به وجود می آورد که منجربه خا موشی هایطولانی مدت در سطوح وسیع می گردد.با توجه به موارد ذکر شده میتوان به اهمیت  نقش شبکه توزیع پی برد که آخرین و مهمترین وظیفه یعنی تغذیه مصرف کننده ها را بر عهده دارد.اینجانب محمدامین مشیری دانشجوی رشته کاردانی قدرت با گرایش توزیع  دوره کارآموزی خود را در شرکت الوان مهرافاق که همکار شرکت توزیع برق جنوب شرق تهران است گذرانده و از نزدیک با فعالیت این شرکت در زمینه توزیع برق آشنا شدم. حال در پایان دوره کارآموزی – عملکرد خود در این دوره را درقالب گزارش کارآموزی ارائه می کنم.شبکه توزیع:شبکه توزیع الکتریکی عبارتست از یک سیم کشی که جریان برق را به چند ین مصرف کننده میرساند .یک شبکه توزیع باید از حداکثر  درجه اطمینان مصرف – درجه اطمینان حفاظتی خوب- قابلیت عیب یابی سریع- ضریب بهره بالا برخوردار باشد.شبکه های توزیع انواع مختلفی دارند : ۱- شبکه باز ( شعاعی) – برای مصارف خانگی و روشنائی در نواحی شهر ها و روستاها۲- شبکه از دو سو تغذیه شونده – برای بالا برد ن ضریب اطمینان۳- شبکه حلقه ای – برای تغذیه نقاط با تراکم زیاد (تغذیه پست های ترانسفورماتور )هادی هایی که در یک شبکه توزیع به کار می روند عموما از مس (با ضریب هدایت بالا )وآلمینیوم ( با وزن سبک ) میباشند .توزیع انرزی الکتریکی به ۲ شیوه صورت میگیرد:۱- سیم های هوایی با متعلقات مربوطه۲- کابل های زمینی با متعلقات مربوطهانتخاب شیوه توزیع با توجه به مسیر شبکه- ولتاز شبکه – تراکم جمعیت – عامل اقتصادی وزیبایی محیط صورت میگیرد.شبکه توزیع هوایی:یک شبکه توزیع هوایی باید دارای خصوصیات زیر باشد:۱- قدرت مورد نیاز را انتقال دهد.۲- دچار افت ولتاز زیادی نشود.۳- لوازم شبکه بخصوص مقره ها متناسب با ولتاز شبکه باشند.۴- فاصله بین هادی های هر فاز متناسب با ولتاز شبکه باشد .۵- فاصله بین سیم ها طوری باشد که در اثر وزش باد و بروز یخبندان روی آن مقدارش از حد مجاز  کمتر نشود. ۶ – فاصله بین دو پایه متوالی (اسپن) آن قدر زیاد نشود که شکم (فلش) از حد مجازش تجاوز کند.۷- محاسبه و حفظ حدود تعین شده شکم سیم. ۸- رعایت فاصله ازاد سیم ها. ۹- رعایت حریم مجاز (حریم درجه یک و حریم درجه دو ).

همچنین با توجه به ماهیت کابلی این نوع هادی ها – جایگزین نمودن آنها می تواند مبنایی جهت تجدید نظر در قوانین واستاندارد های حریم خطوط هوایی اعمال تخفیف در فواصل گردد.اخیرا برای مقاصد مشابه از کابلهای خود نگه دار (Aerial Bounded Cables) در شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط استفاده میشود.کابل های خود نگه دارمشتمل بر پنج کابل است که به هم پیچیده شده به صورت یک کابل درآمده اند. سه کابل آن که دارای سطح مقطع بزرگتری میباشند مربوط به فازهای R-S-T میباشند. کابلی که سطح مقطع کوچکتری دارد مربوط به فاز شب میباشد. کابل مربوط به سیم نول با نوار سفید رنگی مشخص شده است.استفاده از کابل های خود نگه دار علیرغم مزایایی که دارد بخاطر وزن سنگین آنها و نیاز به آرایش های خاص در سر تیر- یراق آلات خاص و پیچیده آنها و نیز مشکلات اجرایی- به موارد خاص محدود می گردد.با توجه به مطالب گفته شده استفاده از هادی های روکش داردر شبکه های موجود با استفاده از کراس آرم ها و یراق آلات فعلی شبکه های توزیع ایران مناسب تر میباشد.


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۴۲
  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.