no-img
دانلود پروژه

گزارش کارآموزی رشته بهداشت برای اندازه گیری های بهداشت کار کارخانه کاشی ستاره

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
گزارش کارآموزی رشته بهداشت برای اندازه گیری های بهداشت کار کارخانه کاشی ستاره
doc
ژوئن 28, 2018
120 کیلوبایت
2000 تومان
55 صفحه (word)
2000 تومان – خرید

گزارش کارآموزی رشته بهداشت برای اندازه گیری های بهداشت کار کارخانه کاشی ستاره


دانلود گزارش کارآموزی رشته بهداشت برای اندازه گیری های بهداشت کار کارخانه کاشی ستاره

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

قسمتی از گزارش کارآموزی :

سيليس با اسامي مترادف آگات (Agate)؛ اونيكس (Onyx)؛ كوارتز؛ سيليكا، كوارتز بلوري؛ و سيليكون دي اكسيد با فرمول شيميايي SIO2 یکی از مواد اولیه ی مورد مصرف در کارخانجات کاشی سازی است. ظاهر این ماده به شکل گرانول هاي ريز با رنگ سفید رنگ پریده (off- white) و بدون بو است.مواجهه ي مزمن با اين ماده از راه تنفس برای انسان سرطان زا شناخته شده است. مواجهه ي مزمن مي تواند به سيليكوزيس منجر شود. این بیماری كوتاه شدن نفس،‌ كاهش عملكرد ريه و در موارد شديد مرگ را موجب می شود.بدتر شدن شرايط فعلي: تنفس اين ماده می تواند پيشرفت توبركوزيس (سل ) را سرعت بخشد؛ سيگار كشيدن مي تواند ريسك جراحت ريه را افزايش دهد. بيماري های ريه ( مانند برونشيت، آمفيزم، بيماري های ريوي انسدادي مزمن) مي تواند به علت مواجهه با سيليس بدتر شود.سازمان ACGIH تراکم آستانه ی اين ماده را براي ميانگين مواجهه در طول شيفت ۰٫۰۲۵ ميلي گرم بر متر مكعب براي گرد و غبار قابل استنشاق تعیین کرده است و احتمال سرطان زا بودن براي انسان (A2) را برای این ماده در نظر گرفته است.در كارخانه ی کاشی گلچین اپراتورها در تمام طول خط توليد كم و بيش با غبار سيليس تماس دارند.سنگ شكن: در اين فرايند ۳ اپراتور در هر شيفت كار مي كنند ( کار در دو شیفت انجام می شود).اسپري و دراير: در اين سالن ۵ اپراتور در هر شیفت به کار مشغولند ( ۳ شیفت).لعاب سازی: ۵ نفر در هر شیفت و به صورت ۳ شیفت به کار مشغولند.پرس: ۶ نفر در هر شیفت و به صورت ۳ شیفت به کار مشغولند.روش مطالعهنمونه برداری با به کارگیری فیلتر MCE به صورت گرد و غبار استنشاقي با استفاده از سيكلون پلاستيكي به قطر ۳۷ میلی متر و با دبي ۱٫۷ ليتر بر دقيقه از ناحیه ی تنفسی اپراتوری که بیشترین ریسک مواجهه را داشت انجام شد. برای اینکه تراکم به دست آمده بیانگر مواجهه ی کارگر در طول شیفت کار باشد نمونه برداری برپایه ی روش های استاندارد نمونه برداری، به صورت طولانی مدت انجام شد. نمونه ها با روش Thermal analysis آناليز شد.

مطالعه ي حاضر به منظور تعیین انطباق با استانداردهاي بهداشتي تماس با غبار سيليس در منطقه ي تنفسي اپراتورهاي سنگ شكن، اسپري و دراير، لعاب سازي، دستگاه پرس و خط پرس انجام شد. در اين مطالعه، ميانگين مواجهه ي كارگران در هر بخش با آلاينده به ترتيب زير به دست آمد:میانگین مواجهه در طول شیفت براي اپراتور سنگ شكن ۰٫۶۵۸ ميلي گرم بر متر مكعب؛ اپراتور اسپري و بال ميل ۰٫۷۴ ؛ اپراتور لعاب سازي ۰٫۴۱۷؛ اپراتور پرس ۰٫۶۹۴ و اپراتور خط لعاب ۰٫۰۸۲ ميلي گرم بر متر مكعب به دست آمد. در مقايسه با استاندارد، وضعيت همه ي اپراتورهاي گروه هاي مورد اندازه گيري از نظر مواجهه با غبار سيليس نامطلوب است.


قیمت فایل : ۲۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۵۵
  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.