no-img
دانلود پروژه

دانلود رایگان پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
دانلود پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست
doc
ژوئن 16, 2015
فایل رایگان میباشد.
0 تومان
24 صفحه (word)
رایگان – خرید

دانلود پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست


دانلود رایگان پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست – در این طرح توجیهی تولید کود ورمی کمپوست به بررسی فنی و اقتصادی راه اندازی کسب و کار تولید کود ورمی کمپوست میپردازد. این طرح در قالب فرمت ورد word در ۲۴ صفحه قابل ویرایش در اختیار شما به صورت رایگان میباشد.

دانلود پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست

موضوع ها و بخش های این پروژه شامل : مقدمه،مبنای طرح،هدف طرح،سایر اهداف،ویژیگی محصول نهایی،انواع محیط های کشت،روش هایی پرورش کرم خاکی در ایران،نیازمد های طرح،سامانه کنترل کیفیت،طرح مالی،سرمایه گذاری ثابت طرح،محوطه سازی،ساختمانها،تاسیسات و تجهیزات،ماشین آلات،وسایل نقلیه،تجهیزات اداری و کارگاهی،هزینه های قبل از بهره برداری،جدول هزینه های ثابت طرح، هزینه های جاری طرح، حقوق و دستمزد کارکنان،هزینه سوخت و انرژی،جدول هزینه های جاری طرح،سرمایه گذاری، جدول سرمایه گذاری،محاسبات، جدول فروش سالیانه،محاسبه نقطه سر به سر،دوره برگشت سرمایه، هزینه زمین و ساختمان،هزینه بیمه و… میشود.

مهمترین گونه مورد استفاده برای تولید ورمی کمپوست ایسنیا فتیدا است که به دلیل سرعت رشد و تکثیر و توانایی کافی برای مصرف انواع مواد آلی زاید بیش از سایر انواع ، مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر آن از یک گونه اودریلوس که منشاء آن آفریقاست نیز استفاده می شود، تولید ورمی کمپوست بیشتر با استفاده از گونه های محلی از جنس های متافیر و آمینس انجام گرفته است از ورمی کمپوست فعلا بیشتر در سبزیکاریها ، خزانه و نهالستانها و به عنوان کود گلدانی برای پروش گیاهان زینتی استفاده می شود . در هند برای تولید قارچ خوراکی نیز توصیه شده است.در دهه‌های گذشته بدلیل مصرف کودهای شیمیایی اثرات زیست محیطی متعددی از جمله انواع آلودگی‌های آب و خاک و مشکلاتی در خصوص سلامتی انسان و دیگر موجودات زنده به وجود آمد. سیاست کشاورزی پایدار و توسعه پایدار کشاورزی، متخصصین را بر آنداشت که هر چه بیشتر از موجودات زنده در خاک در جهت تأمین نیازهای غذایی گیاه کمک بگیرد و بدین سان بود که تولید کودهای زیستی آغاز شد. نخستین کود زیستی در اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد سایر کودهای بیولوژیک ساخته شدند. اندامگان (ارگانیزم‌هایی) که در تولید کودهای بیولوژیک مورد استفاده قرار می‌گیرند عمدتاً از محیط زیست جداسازی می‌شوند. در شرایط آزمایشگاه در محیط‌های کشت مخصوص تکثیر و پرورش پیدا می‌کنند، آماده و مصرف می‌شوند.البته مصرف کودهای زیستی دیرینگی زیادی دارد. تولیدکنندگان محصولات برای تقویت زمین‌های کشاورزی، گیاه تیره‌ای به نام لگومینوز را کشت می‌کردند و بر این باور بودند که با کشت آن باروری خاک افزایش پیدا می‌کند.

ورمی‌ کمپوست حاصل فعالیت بیولوژیک نوعی کرم خاکی با نام علمی EiseniaFoetida می‌باشد این جانور با تغذیه از مواد آلی موجود در طبیعت آن را به کود آلی مغذی تبدیل نموده به گونه‌ای که در حال حاضر این کود به عنوان یکی از غنی‌ترین کودهای آلی بیولوژیک شناخته شده در دنیا می‌باشد. کاربرد ورمی‌ کمپوست در خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خاک تأثیر بسزایی دارد. این کود اصلاح‌کننده خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و بیولوژیکی خاک بوده و علاوه بر وزن مخصوص کم، فاقد هرگونه بو، میکروارگانیسم‌های پاتوژن، باکتری‌های غیر هوازی، قارچ‌ها و علف‌های هرز می‌باشد. ورمی‌کمپوست علاوه بر قابلیت جذب آب با حجم بالا، شرایط مناسب جهت دانه بندی و قدرت نگه‌داری مواد غذایی مورد نیاز گیاهان را فراهم می‌نماید. ورمی‌کمپوست حاوی عناصر غذایی بسیار غنی به ویژه ازت بوده که به تدریج آن‌ها را در اختیار گیاه قرار می‌دهد (این نکته از نظر حاصل‌خیزی خاک بسیار پراهمیت است) این کود در مقایسه با سایر کودهای آلی دارای میزان عناصر اصلی غذایی بالاتری است. ورمی‌کمپوست علاوه بر عناصر ماکرو مانند ازت، فسفر و پتاسیم که در فعالیت‌های حیاتی گیاه نقش اساسی دارند حاوی عناصر میکرو مانند آهن، مس، روی و منگنز نیز می‌باشد. علاوه بر این با داشتن موادی مانند ویتامینB12 و اکسین عوامل محرک رشد گیاه را فراهم می‌آورند. معمولاً نسبت کربن به ازت (C/N) ورمی کمپوست ۱۵ تا ۲۰ بوده و طول دانه‌های خشک آن بین ۱ تا ۵ میلی‌متر متغیر است. هوموس آن نیز ۲۰ درصد وزن خشک می‌باشد.

کاربر گرامی : شما میتوانید جهت دانلود رایگان پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست از وب سایت دانلود پروژه به صورت رایگان روی لینک زیر کلیک کنید و از آن استفاده نمایید.

(جهت دانلود رایگان روی لینک زیر کلیک کنید بعد از ثبت ایمیل و نام لینک دانلود در اختیار شما قرار میگیرد.)دیدگاه ها


2 پاسخ به “دانلود پروژه كارآفرينی توليد كود ورمی كمپوست”

  1. ehsanbostankar گفت:

    این واسه من فرستاده نشده چرا؟؟؟

    • admin گفت:

      با سلام خدمت شما. لینک دانلود فایل به ایمیل ثبت شده هنگاه خرید شما ارسال شد. باتشکر