no-img
دانلود پروژه

دانلود پروژه آمار تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

دانلود پروژه

ادامه مطلب

ZIP
دانلود پروژه آمار تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان
zip
می 7, 2016
1.7 مگابایت
4000 تومان
49 صفحه (word)
(دارای جداول ، نمودار ، محاسبات)
4000 تومان – خرید

دانلود پروژه آمار تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان


دانلود پروژه آمار تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

دانلود پروژه آمار تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان

پروژه آمار تاثیر رایانه بر تحصیل دانش آموزان
(دارای جداول ، نمودار ، محاسبات)

مقدمه :

اغلب دانش‌آموزان براي پر کردن اوقات فراغت خود از کامپيوتر استفاده مي‌کنند. کامپيوتر يکي از وسايلي است که امروزه در اغلب منازل‌ جايي براي خود باز کرده است و کاربران آن اغلب کودکان، نوجوان و جوانان هستند و چه بسا برخي از والدين طريقه کار کردن با آن را نمي‌دانند و حتي کششي براي آموزش آن ندارند و چه بسا برخي نمي‌دانند فرزندانشان ساعت‌ها پاي کامپيوتر چه مي‌کنند! دليل اصلي خانواده‌ها از خريد کامپيوتر و ارتباط با شبکه اينترنت در منزل آموزش است. والدين اعتقاد دارند که اين ابزار نگرش کودک را به مدرسه بهبود مي‌بخشد و وسيله‌اي براي ارتقاي دانش آنهاست اما با گسترش سريع استفاده از اين فناوري سوال مهمي که ايجاد مي‌شود تاثير آن بر تحصیلات دانش آموزان است. در دنیای امروز که عصر فوران اطلاعات نامیده می شود، دغدغه بسیاری از والدین آگاهی یافتن از آموخته های فرزندان شان و به نوعی نظارت بر نحوه یادگیری آنها است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که کامپیوتر و تلویزیون بر رشد و تقویت هوش کودک و نوجوان اثرات مخربی بر جای می گذارد چرا که ادبیات تلویزیونی و رایانه ای مانع پیشرفت و رشد هوش کودک و نوجوان است. اگر کودکان بیش از حد به تماشای برنامه های آن بنشینند، ذهن آنها دیگر گنجایش فکرهای خلاقانه را نخواهد داشت. اگر کودک مدت زمان زیادی را در مقابل صفحه کامپیوتر بگذراند، از ورزش و دیگر فعالیت هایی که برای تکامل وی مفید است بی بهره می شود. به علاوه کودکان ممکن است در معرض محتویات خشن و جنسی که در حد سن آنها نیست قرار گیرند. استفاده کنترل نشده کامپیوتر به ویژه وقتی با دیگر فناوری ها از قبیل تلویزیون همراه باشد، کودک را در معرض خطر اثرات مضر آن بر تکامل فیزیکی، اجتماعی و روانی قرار می دهد که از جمله آنها می توان به مشکلات بینایی، صدمات سیستم اسکلتی، چاقی، اثر بر مهارت های اجتماعی، مشکلات ارتباطی در خانواده و اعتیاد الکترونیکی اشاره کرد. همچنین بعضی رسانه ها مانند اینترنت به طرف کنترل ناپذیری پیش می روند و خانواده ها مثل سابق نمی توانند جریان های موثر در تربیت کودک را کنترل کنند. با توجه به اینکه اغلب مهارت کودکان از والدین بیشتر است بنابراین استفاده آنها از اینترنت غیرقابل کنترل می شود. مهمترین دغدغه ای که در خانواده این سال ها شکل گرفته است،تاثیر رایانه بر کودکان آنها است و نگران از اینکه رایانه چه ضررهایی میتواند به آنها بزند.

هدف از انجام این پروژه آماری چیست ؟

محققان در آزمایشی دانش آموزان را به سه گروه تقسیم کرده اند و اطلاعات یکسانی را در اختیار آنها گذاشته اند. گروه اول اطلاعات را از طریق مطالعه به دست می آوردند، گروه دوم از طریق مشاهده فیلم و گروه سوم همان اطلاعات را به وسیله کامپیوتر کسب می کردند. پس از آن اعضای هر سه گروه در میزان حفظ اطلاعات مورد آزمایش قرار گرفتند، در گروه اول به طور متوسط ۸۵ درصد دانش آموزان پس از مطالعه قادر به یادآوری اطلاعات بودند. این عدد در گروه دوم بین ۲۵ تا ۳۰ درصد و در گروه سوم به متوسط ۳ تا ۵ درصد می رسید. کشور ما از نظر بهره مندی از اینترنت در بین ۱۷۸ کشور جهان رتبه ۸۷ را دارد که بر اساس طبقه بندی اتحادیه جهانی مخابرات جزء کشورهای متوسط به شمار می رود. ۳۵ درصد استفاده کنندگان اینترنت را قشر جوان تشکیل می دهد و میانگین صرف شده برای اینترنت ۵۲ دقیقه در هفته است.با این توضیحات و مقدمه فوق قصد بر این داریم که تاثیر رایانه را بر دانش آموزان بررسی کنیم و پی به این موضوع می ببریم که آیا رایانه باعث پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود یا ابزاری میشود برای جلوگیری از یادگیری آنها . ابتدا از دانش آموزان سوالاتی در این زمینه میپرسیم سپس با نتیجه گیری از آنها راهکارهایی را برای کنترل کار با رایانه پیشنهاد میکنیم .

فهرست :
مقدمه
هدف از انجام پروژه
جامعه و نمونه آماری ( ۱۰۰ داده از دانش آموزان مدرسه )
جمع آوری داده ها
جدول فراوانی ( برای هر سوال از پرسشنامه یک جدول جداگانه )
فراوانی مطلق ، فراوانی نسبی ، فراوانی تجمعی
نمودار مستطیلی ( برای هر سوال از پرسشنامه یک نمودار جداگانه )
نمودار میله ای ( برای هر سوال از پرسشنامه یک نمودار جداگانه )
نمودار دایره ای ( برای هر سوال از پرسشنامه یک نمودار جداگانه )
نمودار چندبر فراوانی ( برای هر سوال از پرسشنامه یک نمودار جداگانه )
نمودار جعبه ای ( برای هر سوال از پرسشنامه یک نمودار جداگانه )
محاسبه چارک ها
نمودار ساقه و برگ ( برای هر سوال از پرسشنامه یک نمودار جداگانه )
میانگین
مد
میانه
شاخص های پراکندگی
دامنه تغییرات
واریانس
انحراف معیار
ضریب تغییرات
تجزیه و تحلیل داده ها
نتیجه گیری تحقیق
پیشنهادات
پرسشنامه ( ۸ سوال )

قیمت فایل : ۴۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۴۹

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.