no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی علوم دوم ابتدایی زندگی ما و گردش زمین - کاملترین نمونه

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی علوم دوم ابتدایی زندگی ما و گردش زمین
doc
فوریه 12, 2019
2 مگابایت
3000 تومان
32 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی علوم دوم ابتدایی زندگی ما و گردش زمین


نمونه درس پژوهی علوم دوم ابتدایی درس زندگی ما و گردش زمین – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۲ صفحه به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق در اختیار شما فرهنگیان گرامی میباشد.

درس پژوهی دبستان

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه دوم ابتدایی کتاب علوم درس زندگی ما و گردش زمین با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۲ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پایه دوم هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

پژوهش حاضر به صورت کیفی از نوع درس پژوهی در مدرسه ….. شهرستان ….اجرا شده است.این درس پژوهشی به صورت گروهی و با مشارکت ۷ نفر از همکاران فرهنگی با موضوع گردش زمین . به اجرا درآمد.از آن جا که مسأله آموزش کودکان در پایه‌های ابتدایی نیازمند استفاده از شیوه‌های متفاوتی می‌شود و هم چنین و محتوای درسی از مجموعه‌ای از مهارت‌ها (مشاهده کردن، پیش‌بینی کردن، بررسی فرضیه و …) و معلومات سازماندهی می‌شود که در نهایت کودکان را به بروز کنش عقلانی معطوف به نتایج مشهود و فهم عمیق دانش‌ها و ارزش‌ها سوق می‌دهد. لذا چالش‌های پیش روی گروه در این حوزه این بود که ما چگونه می‌توانیم در تدریس دروس مرتبط به صورت موثر عمل کرده و اهمیت درس را به صورتی شایسته به دانش‌آموزان بفهمانیم. پس از اجرای طرح درس اولیه (سناریو) و بازبینی آن، نهایتاً سناریو در کلاس تدریس و توسط اعضای گروه به مشاهده و نقد و تحلیل گذاشته شد.درس پژوهي به زبان ساده مطالعه و پژوهش جمعي پيرامون عمل تدريس است . بعنوان يك معلم حرفه اي بيا و در روش تدريس خود تامل کن! حتما روش بهتري براي تدريس وجود دارد .اما اين بار نه به تنهايي، بلكه با يک گروه از معلمان هم رشته ، روش خود را مورد مطالعه و آزمون قرار دهيد ، با هم با نقد شرايط موجود و در جهت نيل به وضع موجود طرح مساله نماييد ، در جهت شناخت بهترين روش ممکن پژوهش کنيد ، نتايج پژوهش را در کلاس درس و بصورت طبيعي بيازماييد ، نتيجه آزمايش را نقد کنيد ، طرح را اصلاح و دوباره در يک کلاس ديگر آن را اجرا نماييد ، نتايج پژوهش خود را منتشر و در اختيار ديگران قرار دهيد . به اين ترتيب شما گام در مسير درس پژوهي نهاده ايد روشي که پايه توسعه مستمر حرفه اي شماست و شما را در مسير يک معلم حرفه اي و فکور به حرکت وا مي دارد !درس پژوهی یکی از اقدامات جالب و خاص در سطح آموزش و پرورش است.با توجه به دشواری‌های و مشکلاتی که در سر راه تدریس و آموزش وجود دارد همکاری و مشارکت همه‌ی همکاران و استفاده از اندیشه‌های همدیگر یکی از بهترین اقدامات صورت گرفته در سطح مدارس می‌باشد.

اهداف كلي درس :

-شب و روز چگونه بوجود می­آیند.

-آشنایی با نحوه چرخش زمین

-چگونگی نحوه تابش خورشید

-توضیح دلیل گرم و سرد بودن روز و شب

اهداف رفتاري : دانش آموز درپايان درس بايد بتواند :

-مفهوم ایجاد شب و روز را شرح دهند.(شناختي)

-تاثیر خورشید بر زندگی ما و سایر جانوران را بیان کنند.(شناختي)

-نحوه­ی تغییر روز به شب و بالعکس را توضیح دهد.(شناختي)

-چگونگي تشكيل سایه را شرح دهد.(شناختي)

-تفاوت گرمای محل­های سایه و آفتاب را بیان کند.(شناختي)

-بوسیله بازی نحوه­ی پیدایش شب و روز را نشان دهد.(مهارتي)

-بوسیله دماسنج و آب تغییر دما را نشان دهد .(مهارتي)

-بوسیله چراغ مطالعه و توپ شب و روز را نشان دهد .(مهارتي)

-با بررسي و نشان دادن خورشید و کره زمین حس شكر گزاري در او تقويت مي شود و به دانایی و قدرت خداوند پی می­برد. (نگرشي)

برای دانلود و خرید درس پژوهی علوم پایه دوم ابتدایی درس زندگی ما و گردش زمین به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.