no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی دوم ابتدایی فارسی درس مدرسه خرگوش ها


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی پایه دوم ابتدایی درس مدرسه خرگوش ها
doc
فوریه 10, 2019
3 مگابایت
3000 تومان
37 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی پایه دوم ابتدایی درس مدرسه خرگوش ها


نمونه درس پژوهی پایه دوم ابتدایی فارسی درس مدرسه خرگوش ها – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۷ صفحه به صورت کامل و آماده در اختیار شما فرهنگیان گرامی میباشد.

درس پژوهی ابتدایی

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی فارسی دوم ابتدایی درس مدرسه خرگوش ها (با هدف تقویت روانخوانی) با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۷ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پایه دوم هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

خواندن یکی از پیشرفته ترین وپیچیده ترین توانایی های ذهنی انسان است.خواندن یعنی ارتباط کلی فرد با یک سری اطلاعات سمبلیک که به جنبه بصری یادگیری اطلاق می شود (یعنی تبدیل نوشتاری به گفتاری). کیفیت و بازدهی خواندن ومطالعه به میزان اصلاح روش های آموخته شده در دوران ابتدایی بستگی دارد.  درفرهنگ روانشناسی٬ اصطلاح اختلال خواندن (نارسا خوانی) به هر گونه ناتوانی در خواندن اطلاق می شود که بواسطه آن دانش آموزان از سطح پایه کلاس خود در زمینه خواندن عقب می مانند و هیچ گونه شواهد عینی دال بر نارسایی هایی چون عقب ماندگی ذهنی٬آسیب مغزی٬مشکلات هیجانی و فرهنگی٬ و مشکلات گفتاری وجود ندارد. دانش آموزان نارسا خوان٬ دارای نقایص بسیار گوناگونی هستند که منشاء آنها عملکرد نامناسب مغز است. این عملکرد نامناسب لزوما ناشی از آسیب مغزی نیست بلکه به سبب این است که مغز این افراد عملکردی متفاوت از کودکان عادی دارد. نارسا خوانی که به تاخیر و نقص در توانایی خواندن مربوط می شود با اصطلاحاتی مانند: دیسلکسی٬ آلکسی٬عقب ماندگی خواندن٬اختلال ویژه در خواندن همراه است. در واقع خواندن ٬فرایند رشد تکلم و زبان است. بدین معنا که فعالیت خواندن از زمانی آغاز می شود که کودک اولین کلمات را برای بیان مقاصد خود به کار می برد. در این هنگام کودک با دیدن یا لمس کردن شیء و یا تصاویر ٬آن کلمه و یا نماد برایش تداعی می شود و در حقیقت مجموعه ای از صداها جایگزین اشیاء ٬تصاویر و مفاهیم آنها می شوند. پس از تجربه کافی در این زمینه و با آغاز سن رفتن به مدرسه و برخورداری از آموزشهای لازم ٬مرحله ارتباط دادن کلمات و صداها با نمادهای نوشتاری شروع می شود. به دلایل فوق الذکر گروه درس پژوهی ما تصمیم بر این گرفت که برای تقویت روانخوانی در دانش آموزان به انجام یک درس پژوهی پرداخته شود. درس پژوهي به زبان ساده مطالعه و پژوهش جمعي پيرامون عمل تدريس است. بعنوان يك معلم حرفه اي بيا و در روش تدريس خود تامل کن! حتما روش بهتري براي تدريس وجود دارد. اما اين بار نه به تنهايي، بلكه با يک گروه از معلمان هم رشته ، روش خود را مورد مطالعه و آزمون قرار دهيد ، با هم با نقد شرايط موجود و در جهت نيل به وضع موجود طرح مساله نماييد ، در جهت شناخت بهترين روش ممکن پژوهش کنيد ، نتايج پژوهش را در کلاس درس و بصورت طبيعي بيازماييد ، نتيجه آزمايش را نقد کنيد ، طرح را اصلاح و دوباره در يک کلاس ديگر آن را اجرا نماييد ، نتايج پژوهش خود را منتشر و در اختيار ديگران قرار دهيد. در این درس پژوهی سعی بر این است که دانش آموزان به طور کامل با مفاهیم کامل درس و فرهنگ لغات درس مدرسه خرگوش ها آشنا گردند و مشکلات و معایب تدریس در این باره برطرف و روانخوانی دانش آموزان در این درس تقویت گردد.

برای دانلود و خرید درس پژوهی فارسی کلاس دوم دبستان درس مدرسه خرگوش ها به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.