no-img
دانلود پروژه

نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
تحقیق نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه
doc
جولای 21, 2016
51 کیلوبایت
10000 تومان
23 صفحه (word)
10000 تومان – خرید

تحقیق نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه


تحقیق نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه

درس مدیریت و برنامه ریزی امور خانه پودمان مدیریت اقتصادی و برنامه ریزی خانه

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش در ۲۳ صفحه

 

تحقیق حاضر نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه به صورت کامل و آماده جهت ارائه تحقیق آماده رشته مدیریت خانواده و شامل کلیه موارد یک تحقیق در ۲۳ صفحه با فرمت ورد word میباشد.

قسمتی از تحقیق نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه :

هر خانواده، سازمان و بنگاه اقتصادی کوچکی است که نیاز به مدیریت بر منابع دارد که در بخش مدیریت اقتصادی به شرایط عادی، غیرعادی و بحرانی تقسیم می شود. درهر مجموعه برای رسیدن به اهداف مشخص شده، ضرورت برنامه ریزی دقیق و منظم به خوبی احساس می شود و خانواده نیز به عنوان مجموعه ای متشکل از والدین و فرزندان با نیازهای متعدد و متنوع نیاز به برنامه ریزی و مدیریت بویژه در عرصه اقتصادی برای اداره و مدیریت صحیح در آن دارد.تعریف برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه در علم اقتصاد یعنی بهترین بهره وری با حداقل امکانات «در این که کدامیک از ما هزینه ها را مدیریت کنیم، حرفی نیست بلکه عملکردمان باید برای افزایش بهره وری و آرامش خاطر در زندگی باشد. «در زندگی باید بر مبنای نیازهای ضروری خود برنامه ریزی کنیم و مسئله نگران کننده این است که کالاهایی در سبد هزینه خانوار است که هیچ ضرورتی ندارد و این کالاها روی تفنن، چشم و هم چشمی و تحت تأثیر زرق و برقها جایگزین شده و کل درآمد خانواده را تحت تأثیر قرار داده و نوآوری و شکوفایی باید خود را در این گونه موارد هم نشان دهد.» برنامه ریزی به عنوان نخستین گام در اجرای درست مدیریت اقتصادی خانواده است. به این معنی که چه چیزهایی را چگونه برای دست یافتن به چه هدفی، چه موقع و کجا هزینه کنیم، هرگاه تصمیم گیرندگان یک خانواده به این سؤالات ساده پاسخهای مناسب دهند، منابع دخل و خرج بهتر شناسایی شده و نیازهای مادی پاسخ داده می شود. اقتصاد خانواده کلیه رفتارهای روزانه افراد را شامل می شود و طبعا محیط زیست و شرایط اقلیمی زندگی فرد هم بر تصمیمات اقتصادی او تاثیر گزار خواهد بود.اقتصاد خانواده تنها محدود به خانواده های مرفه و ثروتمند نیست. این علم برای اقشار کم درآمد که اتفاقا دخل و خرجشان هم خوانی ندارد کاربرد های بیشتری خواهد داشت.از نکات قابل توجه در اقتصاد خانواده این است که افزایش درآمد به معنی بهبود معاش خانواده نیست بلکه افزایش درآمد افزایش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت بلکه مدیریت هزینه ها ست که هنر گردانندگان اقتصاد خانواده را آشکار می کند.خانواده ها نمی توانند هنگام مواجه با کمبود بودجه شان یک متمم بودجه بیاورند وقال هزینه های اضافی را بکنند بنابر این باید قادر باشند هزینه ها را مدیریت کنند.

فهرست :

مقدمه

سوابق تحقیق

متن اصلی تحقیق

در زیر برخی از نکاتی که در تحقق این امر اثر گذار خواهد بود اشاره می کنیم:

مدیریت حرف اول را می زند

برنامه ریزی کنید

انتخاب و توزیع مناسب

پس انداز کنید

اصل مهم سرمایه گذاری

انجام مشاوره های اقتصادی

افزایش سطح دانش اقتصادی خانواده

روحیه همکاری بین اعضای خانواده

زنان و مدیریت اقتصاد خانواده

در حد درآمد خود خرج کنید

بودجه ریزی

نقش پس انداز در زندگی

نتیجه گیری

راهکار ها و پیشنهادات

منابع و ماخذ

برای دانلود و خرید تحقیق آماده نقش برنامه ریزی در مدیریت اقتصادی خانه تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.