no-img
دانلود پروژه

دانلود مقاله جنگ نرم و راه های مقابله با آن

دانلود پروژه

ادامه مطلب

ZIP
دانلود مقاله جنگ نرم و راه های مقابله با آن
zip
می 13, 2016
1.72 مگابایت
3000 تومان
40 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

دانلود مقاله جنگ نرم و راه های مقابله با آن


دانلود مقاله جنگ نرم و راه های مقابله با آن

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

مقاله و تحقیق جنگ نرم و راه های مقابله با آن

مقاله و تحقیق جنگ نرم و راه های مقابله با آن
چکیده :

تا سال ۱۹۴۵ میلادی غالب جنگ‏ها “جنگ سخت” بود. پس از آن با توجه به دو قطبی شدن جهان به بلوک شرق و بلوک غرب، دور جدیدی از رقابت ها میان آمریکا و شوروی سابق آغاز شد که به “جنگ سرد” مشهور شد. جنگ سرد ترکیبی از جنگ سخت و جنگ نرم بود که طی آن دو ابر قدرت در عین تهدیدهای سخت از رویارویی مستقیم با یکدیگر پرهیز می‏کردند.

با فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی و پایان جنگ سرد کارشناسان بخش جنگ در ایالات متحده با استفاده از تجارب دو جنگ جهانی و دوران جنگ سرد دریافتند که می شود با هزینه کمتر و بدون دخالت مستقیم در سایر کشورها به اهداف سیاسی، اقتصادی و… دست یافت که در ادبیات سیاسی جهان به جنگ نرم شهرت یافت.

این نوع جنگ از فروپاشی شوروی شروع و تاکنون ادامه داشته و متکی بر تهدیدات نرم و قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی است.آمریکایی ها با استفده از این نوع جنگ تاکنون موفق به تغییر چندین رژیم سیاسی در کشورهای مورد نظر شدند. انقلاب های رنگی که در چندین کشور بلوک شرق و شوروی سابق رخ داد،در واقع نمونه ای از جنگ نرم است. آمریکایی ها با استفاده از قدرت نرم موفق به تغییر رژیم های سیاسی در کشورهایی چون لهستان،گرجستان، چک اسلواکی، قرقیزستان، اکراین و تاجیکستان گردید. در تمامی این دگرگونی های سیاسی بدون استفاده از ابزار خشونت و صرفا با تکیه بر قدرت نرم و ابزار رسانه، با تغییر در ارزش ها و الگوهای رفتاری از رژیم های سیاسی حاکم مشروعیت‏زدایی گردید و از طریق جنبش‏های مردمی و ایجاد بی ثباتی سیاسی، قدرت سیاسی جابه جا شد.جنگ نرم در قالب‏های مختلف مثل : انقلاب مخملی ، انقلاب های رنگی (انقلاب نارنجی و…)، عملیات روانی ، جنگ رسانه‏ای، با استفاده از ابزار رسانه‏ای ( رادیو ، تلویزیون، روزنامه و امثال آن) و … توانست نظام سیاسی بعضی از کشورها ـ مانند اوکراین و گرجستان ـ را تغییر دهد . در پژوهش حاضر تصمیم داریم به بررسی جنگ نرم و راه های مقابله با آن بپردازیم.

کلید واژه : جنگ،نرم،سخت،کشور،ایران،نظام سلطه

فهرست :

چکیده

فصل اول: کلیات پژوهش
مقدمه
بيان مسئله
اهميت موضوع
اهداف پژوهش
فرضيات تحقيق
فصل دوم: ادبيات و پيشينه پژّوهش
ادبيات تحقيق
فصل سوم: روش اجراي پژوهش
روش انجام پژوهش
فصل چهارم : تحلیل سوالات پژوهش
تحلیل سوالات پژوهش
تفاوت جنگ نرم و جنگ سخت
اهدا جنگ نرم
تاکتیک های جنگ نرم
جنبش های معنوی نوپدید
فصل پنجم بحث و نتیجه گیری
نتیجه گیری
فصل ششم : پیشنهادات و محدودیت ها
پیشنهادات
راهکار
محدودیت ها
منابع و ماخذ


قیمت فایل : ۳۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش) – صفحات : ۴۰

  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.