no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع علل پیدایش شوره زار در خاک


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع علل پیدایش شوره زار در خاک
doc
ژانویه 22, 2018
2 مگابایت
3000 تومان
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع علل پیدایش شوره زار در خاک


طرح جابر علل پیدایش شوره زار در خاک

طرح جابر با موضوع علل پیدایش شوره زار در خاک به صورت کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابربن حیان

طرح جابر حاضر در مورد علل پیدایش شوره زار در خاک به صورت کامل و آماده طراحی شده و بر اساس بخش نامه طرح جابر ابن حیان جهت استفاده میباشد. هم اکنون میتوانید طرح حاضر را از سایت دانلود پروژه دریافت نمایید. همینطور میتوانید سایر طرح جابر مورد نیاز خود را نیز در سایت دیدن نمایید.

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع علل پیدایش شوره زار در خاک

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان علل پیدایش شوره زار در خاک

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر علل پیدایش شوره زار در خاک

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر علل پیدایش شوره زار در خاک :

تجمع املاح در خاک ، تاثیر عمده‌ای بر روی خواص فیزیکی و شیمیایی رس و هوموس داشته ، کمیت و کیفیت جامعه نباتی عالی و پست خاک را تعیین می‌کند. اغلب ، وجود املاح سدیم ، موجب انتشار ذرات رس و هوموس شده ، لایه یا افق بسیار متراکمی در زیر خاک تشکیل می‌شود که مانع عبور آب و هوا به ریشه نباتات می‌شود. املاح موجود در خاک ، فشار اسمزی محلول خاک را افزایش داده ، بدین ترتیب قدرت جذب آب را توسط گیاهان کاهش می‌دهند. از طرفی تعادل یونی را به هم زده ، در بعضی مواد ، مانند املاح بر برای گیاهان سمی هستند. محصول گیاهان مزروعی در مناطق شور قلیایی ناچیز و کمیت و کیفیت محصول نیز قابل توجه نیست. این گیاهان در مقابل امراض و آفات نیز مقاومت کمتری دارند. حتی ساده ترین طرحهای شوری زدایی اراضی بایستی شامل روش منطقی جهت کنترل آب ابیاری، فرایندهای آبشویی نمک ها از خاک و انتخاب گیاه آن متحمل به شوری باشد. این اعمال حداقل شروط لازم برای اطمینان از موفقیت کار است. به علاوه در بسیاری از مناطق کانال های آبیاری موجود سیستم ابیاری و حتی کرتبندی اراضی به منظور ایجاد سیستم زهکشی مناسب و توزیع صحیح آب ابیاری بایستی مورد تجدید نظر قرار گیرند.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع علل پیدایش شوره زار در خاک به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.