no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع پیدایش شب و روز


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع پیدایش شب و روز
doc
اکتبر 11, 2019
5 مگابایت
4000 تومان
با فرمت : word
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع پیدایش شب و روز


طرح جابر بن حیان با موضوع پیدایش شب و روز به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، دقیق ترین نمونه و آماده با فرمت ورد word قابل ویرایش آماده پرینت شما در ادامه قسمتی از آن و موضوعات و محتویات پرداخته شده در آن را مشاهده نمایید، طرح جابربن حیان مورد نظر مربوط به تمامی مقطع ابتدایی جهت استفاده دانش آموزان و فرهنگیان و والدین گرامی و درباره شب و روز پرداخته شده است.

دانلود طرح جابر رایگان

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد شب و روز

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان موضوع مربوطه

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر درباره پیدایش شب و روز

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان و همینطور آموزش تنظیم کارتن پلاست

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر درمورد شب و روز و علل پیدایش آن مورد بررسی قرار گرفته پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است، تحقیق و پژوهش باعث شکوفا شدن استعداد دانش آموزان و همینطور باید مدارس نیز همکاری نمایند. شما قسمتی از این طرح جابر شب و روز از قسمت هایی از تحقیق زمینه ای، نتیجه گیری، تعریف، منابع و سپاسگزاری، و… میباشد و به صورت کاملا دقیق با دفتر کارنما طرح جابر ابن حیان در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

در زمانهای قدیم ، مردم عقیده داشتند که خورشید واقعا در آسمان حرکت می‌کند و شب و روز بوجود می‌آورد. مثلا مصریان بر این باور بودند که خدای خورشید به نام «رع» ارابه آتشین خود را هر روز در آسمانها می‌راند. امروزه می‌دانیم که این خورشید نیست که حرکت می‌کند بلکه سیاره ما زمین ، مانند فرفره از غرب به شرق می‌چرخد. ما در اثر چرخش زمین تصور می کنیم که خورشید در آسمان حرکت می‌کند. هنگامی که یک بخش رو به خورشید قرار می‌گیرد، روز در آن آغاز می‌شود. در همان هنگام ، بخش دیگر زمین که رو به خورشید نیست در تاریکی فرو می‌رود. یک بار چرخش زمین به دور خود، یک شبانه روز است.  «خدا شب و روز را جابجا می کند. در اين رابطه برای انديشمندان نکته آموزشی وجود دارد»!نکته آيه: جابجا شدن شب و روز نکته آموزشی دارد:پيش از اين ديديم که جابجا شدن شب و روز نتيجه نحوه قـرار گرفتن محور زمين نسبت به خورشيد است. طوريکه اگر در وضعيت فعلی خود نمی بود همه جای زمين شب و روز بخود نمی ديد (هـر چند زمين بدور خود نيز می چرخيد). و استناد به جابجائی شب و روز (يعنی: شب و روز شدن مرتب و منظم) به اين معنی است که شب و روز ناشی از گردش خورشيد بدور زمين نيست (چنانکه در گذشته چنين گمان می رفت)، بلکه عوامل حساب شده ديگری دارد که راجع به آن صحبت کرديم. اختلاف شب و روز، همان کم و زیاد شدن و کوتاه و بلند شدنى است ، که بخاطر اجتماع دو عامل از عوامل طبیعى عارض بر شب و روز میشود و اول آن دو عامل عبارتست از حرکت وضعى زمین بر دور مرکز خود که در هر بیست و چهار ساعت یکبار این دور را مى زند، و از این دوران که همیشه یک طرف زمین یعنى کمى بیش از یک نیم کره آن را رو به آفتاب مى کند و آنطرف از آفتاب نور مى گیرد و حرارت را جذب مى کند، روز پدید مى آید، و یک طرف دیگر زمین یعنى کمى کمتر از یک نیم کره آن که پشت به آفتاب واقع شده و در ظلمت سایه مخروطى شکل آفتاب قرار مى گیرد، شب پدید مى آید و این شب و روز بطور دائم دور زمین دور مى زنند. شما قسمتی از طرح مربوطه مشاهده نمودید برای دریافت کامل و ادامه مراجعه نمایید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع شب و روز به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید،دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.