no-img
دانلود پروژه

طرح جابر پایه سوم ابتدایی با موضوع مایعات


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر پایه سوم ابتدایی با موضوع مایعات
doc
اکتبر 7, 2018
2 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر پایه سوم ابتدایی با موضوع مایعات


طرح جابر سوم ابتدایی موضوع مایعات

طرح جابر بن حیان با موضوع مایعات به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر کلاس سوم ابتدایی

طرح جابر حاضر در مورد مایعات به صورت کامل و آماده با فرمت ورد قابل ویرایش با دفتر کارنما ، طراحی شده و بر اساس بخش نامه طرح جابر ابن حیان جهت استفاده میباشد. هم اکنون میتوانید طرح حاضر را از سایت دانلود پروژه دریافت نمایید. همینطور میتوانید سایر طرح جابر سوم ابتدایی مورد نیاز خود را نیز در سایت دیدن نمایید.

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع مایعات

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان مایعات

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر مایعات

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از این طرح :

مایع یکی از حالاتی است که ماده می‌تواند به آن شکل وجود داشته باشد.ذرات تشکیل دهندهٔ مایع (اتم/مولکول) می‌توانند تغییر مکان بدهند اما نیروهای بین‌مولکولی کماکان آن‌ها را در کنار هم نگه می‌دارد؛ بنابراین مایعات (برخلاف جامدات) شکل ثابتی ندارند. چون فاصلهٔ ذرات در حالت مایع قابل تغییر نیست، بنابراین نمی‌توان آن‌ها را فشرده کرد و (برخلاف گازها) حجم ثابتی دارند.همهٔ مواد را می‌توان با بالا بردن (یا پایین آوردن) دما به مایع تبدیل کرد.مشخصه مایع: حجم ثابت دارد ولی شکل ثابت ندارد و سیال است. تغییر فشار ، تقریبا تاثیری بر حجم مایعات ندارد، زیرا فضای آزاد بین مولکولهای مایع کم است. اما با افزایش دما حجم اغلب مایعات به مقدار جزئی زیاد می‌شود و در نتیجه ، چگالی آنها کاهش می‌یابد. با افزایش دمای مایع ، انرژی جنبشی مولکولهای آن زیاد می‌شود و این افزایش حرکت مولکولی برخلاف نیروهای جاذبه عمل کرده ، سبب انبساط مایع می‌گردد. ولی انبساط در مایعات به‌مراتب کمتر از آن است که در گازها مشاهده می‌شود، زیرا اثر نیروی جاذبه در گازها ناچیز است.فرایند نفوذ در مایعاتدو مایع که در یکدیگر حل می‌شوند، وقتی به هم می‌رسند، در یکدیگر نفوذ می‌کنند. اگر مایعی را با دقت کافی روی مایع دیگر که چگالی بیشتر دارد بریزیم، مرز مشخصی بین آنها مشاهده می‌کنیم. این مرز همچنانکه مولکولهای دو مایع در هم می‌آمیزند، بهتدریج نامشخص‌تر و پس از مدتی بکلی ناپدید می‌شود.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان پایه سوم ابتدایی با موضوع مایعات به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.