no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع سنگواره ها تاریخ حیات


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع سنگواره ها تاریخ حیات
doc
دی ۲۷, ۱۳۹۶
2 مگابایت
3000 تومان
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع سنگواره ها تاریخ حیات


دانلود طرح جابر با موضوع سنگواره ها تاریخ حیات

طرح جابر با موضوع سنگواره ها (فسیل ها) به همراه دفتر کارنما صورت کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابر با موضوع سنگواره ها تاریخ حیات

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان سنگواره ها تاریخ حیات

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر فسیل سنگواره ها تاریخ حیات

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر سنگواره ها تاریخ حیات :

معناى لغوى فسیل عبارت است از چیزى که از حفارى به دست آمده باشد. به عبارت دیگر فسیل ها، اجساد و بقایا و آثار موجوداتى مى باشند که پس از مرگ در بین رسوبات دفن شده و همراه با آن ها تحت تاثیر پدیده سنگ شدگى (دیاژنز) قرار گرفته اند. بنابراین فسیل ها انواع باقیمانده جانورى و گیاهى نظیر جسم حیوانات و استخوان هاى مربوط به آن ها، تنه گیاهان قدیمى و ساختمان شان، کرم هاى نرم، ستاره هاى دریایى و غیره (از نقطه نظر تشریحى) و آثار و مواد به جامانده از آن ها نظیر فضولات، مدفوع، تخم ها (آثار طبیعى) و اثر لانه ها، آشیانه ها، رد پاها (آثار مصنوعى) را شامل مى شود و تمامى این ها به طور مستقیم توسط موجودات که در گذشته مى زیسته اند، به وجود آمده اند. بدین ترتیب براى آن که یک شى فسیل به حساب آید، بایستى بقایا و یا آثار فعالیت زیستى موجودات گذشته باشد. امکان سنگ شدگی مواد آلی نیز وجود دارد. به این ترتیب که مواد آلی به آرامی با سیلیس، کلسیت و یا پیریت جایگزین می شوند و یک فسیل سنگ مانند تشکیل می گردد. چوب اغلب در اثر همین پدیده تبدیل به سنگ می شود.بعضی از موجودات زنده مانند حشرات یا قسمت هایی از گیاهان در کهربا زندانی می شوند (کهربا نوعی شیره سخت و چسبناک درخت است). به این شیوه معمولاً حشرات یا بخش هایی از گیاهان محفوظ می مانند. فسیل هایی وجود دارند که از وضعیتی مانند مهر زدن – مانند رد پای دایناسورها- تشکیل شده اند. این اثرات چاپ مانند اگر در شرایط مناسب باشند با رسوبات پر می شوند و فسیل تشکیل می شود.بیشتر جانوران فسیل نشده اند، آنها فاسد شده اند و فرصت فسیل شدن را از دست داده اند. زیست شناسان حدس می زنند درصد کمی از دایناسورهایی که تاکنون زندگی کرده اند، به صورت فسیل یافت خواهند شد. بخش هایی از بدن جانوران که فاسد نشده (معمولاً بخش های محکم مانند استخوان ها و دندان ها) با رسوبات تازه تشکیل شده پوشیده می شوند. در شرایط مناسب (وقتی که جانور لاشخوری نباشد، دفن سریع صورت بگیرد و فرسایش خیلی زیادی صورت نگیرد) قسمت هایی از بدن جانور در طول زمان به فسیل تبدیل می شود.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع سنگواره ها (فسیل ها) به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *