no-img
دانلود پروژه

کاملترین طرح جابر ریشه گیاهان و انواع آن


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر درباره ریشه گیاهان
doc
سپتامبر 30, 2019
5 مگابایت
5000 تومان
با فرمت : word
5000 تومان – خرید

طرح جابر درباره ریشه گیاهان


دانلود طرح جابر درباره ریشه گیاهان و انواع آن به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، بهترین و بی نظیرترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش کامل و آماده جهت استفاده توسط دانش آموزان و فرهنگیان گرامی در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

بهترین طرح جابر

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد ریشه گیاهان

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر درباره ریشه ها

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر طبقه بندی ریشه ها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان – همینطور آموزش تنظیم کارتو پلاست و فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابر ابن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از این طرح :

پروژه حاضر به بررسی طرح جابر انواع ریشه ها پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد. در این پروژه به موضوعاتی طرح جابر ریشه های خوراکی و طبقه بندی انواع ریشه ها پرداخته میشود که قسمتی از آن در ادامه مشاهده میکنید : انواع ریشه ها : ۱-ریشه های افشان : در سطح خاک پخش می شوند و بین ریشه اصلی و ریشه های فرعی تفاوتی وجود ندارد. مثل گیاهان تک لپه ای (برنج ، گندم و ذرت) ۲-ریشه های راست : این ریشه ها به اعماق فرو می روند و ریشه اصلی ضخیم تر از ریشه های فرعی است. مثل گیاهان دو لپه ای (نخود و لوبیا) ۳-ریشه های آبی : این ریشه ها بنا به زیستگاهی که دارند در آب قرار دارند. ۴-ریشه های غده ای : ریشه ای غده ای مانند ریشه های هویج،، تربچه و چغندر به خاطر اندوختن مواد غذایی  حجیم شده اند. ۵-ریشه های خوراکی : بعضی از ریشه ها را می توان به عنوان ماده غذایی به مصرف رسانید به طور مثال : ترب ، تربچه ، هویج ، زردچوبه ، سنبل الطیب و شیرین بیان – نکته : سنبل الطیب و شیرین بیان خاصیت دارویی نیز دارند.

ریشه راست : یک ریشه ی اصلی کلفت و چندین ریشه ي نازك وجود دارد. مانند ریشه ي هویج ، کاهو و … ریشه ی راست به عمق خاك فرو می رود و از منابع عمقی آب استفاده می کند. در بیابان ها و جاهاي کم آب که در عمق زمین آب دارند، ریشه ي راست مناسب تر است.این ریشه دوام بیش تري دارد. این ریشه عمر بیش تري دارد. ریشه ي راست براي جلوگیري از بین رفتن خاك مفید است. گیاهانی که برگ هاي پهن دارند داراي ریشه ي راست می باشند و هم چنین دانه ي این گیاهان دو قسمتی است. ریشه افشان : همه ي ریشه ها هم قطر هستند. در ریشه هاي افشان تعداد زیادي ریشه ي کوچک از اطراف ریشه ي بزرگ رشد می کند و در خاك پخش می شوند. مانند ریشه ي گندم ،جو ، برنج، … آب را از سطح خاك جذب می کند. در جاهایی که باران کم می بارد ، ریشه ي افشان بعضی از گیاهان مانند: کاکتوس ، در زیر سطح خاك پخش شده و آب باران هاي کمیاب را ، سریع جذب می کند. ریشه هاي افشان عمل جذب را در قسمت سطحی خاك انجام می دهند. ریشه ي گیاهانی که برگ هاي دراز و باریک دراند افشان است. و هم چنین دانه این گیاهان یک قسمتی است. ریشه نقش مهمی در گیاه دارد از استحکام گیاهان تا رساندن آب و مواد معدنی از طریق ساقه به گیاه میباشد، ریشه ها انواع مختلفی دارد که در این طرح جابربن حیان ریشه گیاهان به صورت کامل و آماده از تحقیق زمینه ای، سپاسگزاری، نتیجه گیری، منابع، تصاویر موضوع مربوطه، و… به آن پرداخته شده که در ادامه میتوانید دانلود نمایید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع ریشه ها به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.