no-img
دانلود پروژه

کاملترین نمونه طرح جابر رنگین کمان


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع رنگین کمان
doc
سپتامبر 30, 2019
4 مگابایت
4000 تومان
با فرمت : word قابل ویرایش
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع رنگین کمان


دانلود نمونه طرح جابر درباره رنگین کمان به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، بهترین و بی نظیر ترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش کامل و دقیق جهت استفاده توسط دانش آموزان و فرهنگیان گرامی در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

دانلود نمونه طرح جابر بن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد رنگین کمان

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر با موضوع رنگین کمان

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر بن حیان تشکیل رنگین کمان

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان – همینطور آموزش تنظیم کارتو پلاست و فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابر ابن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر به بررسی رنگین کمان و چگونگی تشکیل آن پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است. در این پروژه به موضوعاتی طرح جابر کلاس پنجم رنگین کمان پرداخته میشود که تمامی نکات مربوط به جشنواره جابر در آن رعایت شده از نتیجه گیری تا فرضیه ، تحقیق زمینه ای ، سپاسگزاری و تصاویر و تابلو نمایش مربوط به موضوع مربوطه و… که قسمتی از آن در ادامه مشاهده میکنید : رنگین کمان چگونه تشکیل می‌شود؟ این منظره زیبا از شکستن نوری که از میان قطرات باران گذشته است، پدید می‌آید. در اینجا قطرات باران هر کدام نقش منشوری را دارند. که نور خورشید را تجزیه و بازتاب می کند و باعث تفکیک رنگها بصورت مرتب و شکل هندسی زیبایی می‌شوند.می‌دانیم که نور سفید ترکیبی از هفت رنگ است که بوسیله منشور و … تجزیه می‌شود، همان طوری که در منشور ، نوری که کمترین طول موج را دارد (بنفش) بیشتر منحرف می‌شود، لذا رنگ بنفش با حداکثر انحراف در پایین طیف قرار می گیرد و رنگ قرمز که بیشترین طول موج را دارد، در بالای کمان دیده می‌شود. شاید شما نیز بار ها این اتفاق بعد از بارش باران برای شما رخ داده و این پدیده شگفت انگیز و زیبا را مشاهده کردید و بهتر است بدانید هفت رنگ موجود در رنگین کمان عبارتند از قرمز،نارنجی،زرد،سبز،آبی،نیلی،بنفش میباشد.رنگین کمان معمولا بعد از بارش باران، یعنی زمانی که هوا پر از قطرات ریز آب است، ظاهر می‌شود. در واقع هر کدام از این قطرات مانند یک منشور کوچک عمل می‌کنند. نور خورشید پس از عبور از میان قطرات باران می‌شکند و به هفت رنگ تشکیل دهنده خود تجزیه می‌شود. هر جزء تشکیل دهنده نور خورشید با زاویه شکست مخصوص به خود می‌شکند؛ به همین دلیل ما آنها را به هفت رنگ مختلف می‌بینیم. رنگین کمان یکی از منظره های زیبا بعد از باران میباشد که زیبایی خاص خودش را برای هر فرد دارد البته از شکستن نوری که از میان قطرات باران گذشته است، پدید می‌آید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع رنگین کمان به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید، طرح حاضر بعد از پرداخت همان لحظه قابل دانلود میباشد در صورت مشکل پشتیبانی سایت به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شماست.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.