no-img
دانلود پروژه

طرح جابر پایه دوم ابتدایی با موضوع منابع طبیعی ما


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر پایه دوم ابتدایی با موضوع منابع طبیعی ما
doc
اکتبر 7, 2018
2 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر پایه دوم ابتدایی با موضوع منابع طبیعی ما


دانلود طرح جابر پایه دوم ابتدایی با موضوع منابع طبیعی ما

طرح جابر بن حیان با موضوع منابع طبیعی ما به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر کلاس دوم

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع منابع طبیعی ما

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان منابع طبیعی ما

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر منابع طبیعی

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از این طرح :

طبیعت دارای امکانات بسیاری است که تداوم زندگی بشر و کلیه موجودات بر روی زمین وابسته به آن است اما آنچه به عنوان منابع طبیعی در کشور ما از آن یاد می‌شود منابع تجدید شونده ایی هستند که ما از آنها بهره‌برداری می‌کنیم و عمدتاً به خاک، گیاه،درخت و آب محدود می‌شود یا بهتر بگوییم وجود خاک به معنی مالکیت بر زمین در آن عرصه، گیاه محدود به مراتع و درخت در جنگل‌ها می‌باشد که جوامع بشری بهره‌برداری‌های گوناگونی از آنها دارند. در کشور ایران وظیفه حفظ، نگهداری و توسعه از عوامل منابع طبیعی به سازمانی تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد نام این سازمان با تغییرات صورت گرفته به نام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور رسیده است در این سازمان وظایف اصلی به گروه‌های اصلی زیر تقسیم‌بندی شده است:حفاظت از امور اراضی و مالکیت حقوق دولتی بر زمین می‌باشد.جنگلداری و جنگلکاری و حفاظت از جنگلهای کشور اعم از جنگلهای مناطق مرطوب شمال و یا سایر جنگلهای پراکنده در کشور و تشویق مردم به زراعت چوب.آبخیزداری و امور مراتع و بیابان‌های کشور که در این گروه کاری اقداماتی جهت حفاظت از خاک و کنترل فرسایش به همراه اقداماتی برای اصلاح و بهره‌برداری از مراتع و جلوگیری از توسعه مناطق بیابانی کشور می‌باشد. منابع طبیعی تجدید ناشونده : منابع طبیعی تجدید ناشونده منابعی هستد که خداوند در دسترس انسانها قرار داده تا از آن استفاده کند، این منابع هر قدر هم زیاد باشند، اگر از آنها برداشت شود کاهش یافته و روزی به پایان خواهند رسید و قابل تجدید هم نخواهند بود. مانند معادن نفت و گاز و … که به علت اتمام پذیری به منابع طبیعی تجدید ناشونده معروف شده اند. منابع طبیعی تجدید شونده : این منابع نیز از نعمتهای بزرگ الهی می باشند که در طبیعت وجود داشته و در صورت استفاده صحیح و بهره برداری درست هیگاه به اتمام نخواهند رسید.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان پایه دوم ابتدایی با موضوع منابع طبیعی ما به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.