no-img
دانلود پروژه

نمونه طرح جابر درباره کرم ابریشم


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر درباره کرم ابریشم
doc
اکتبر 7, 2019
3 مگابایت
5000 تومان
با فرمت : word
5000 تومان – خرید

طرح جابر درباره کرم ابریشم


نمونه طرح جابر درباره کرم ابریشم به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، بهترین نمونه کامل و آماده موجود در فضای مجازی با فرمت ورد word قابل ویرایش شما در ادامه میتوانید قسمتی از آن و موضوعات پرداخته شده در آن را مشاهده نمایید، طرح جابربن حیان حاضر مربوط به مقطع ابتدایی و با موضوع پیله کرم ابریشم میباشد.

موضوعات طرح جابر ابتدایی

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد کرم ابریشم

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان کرم ابریشم و مراحل رشد

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر موضوع پیله کرم ابریشم

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان و همینطور آموزش تنظیم کارتن پلاست

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر درمورد کرم ابریشم پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است. شما قسمتی از این طرح جابر مراحل رشد کرم ابریشم از قسمت هایی از تحقیق زمینه ای، نتیجه گیری، تعریف، منابع و سپاسگزاری، و… میباشد و به صورت کاملا دقیق با دفتر کارنما طرح جابر ابن حیان در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

ابتدای هر تابستان پروانه کرم ابریشم از پیله خارج می شود پروانه ماده پس ازجفت گیری ۴۰۰ تخم کوچک می گذارد طی تقریبا دوهفته یک کرم ابریشم ۳ میلی متری از تخم خارج می شود به آنها برگ درخت توت سفید داده می شودکه حریصانه آنها را می بلعند سپس طی چهار مرحله پوست اندازی می کنندتا کاملا بالغ شوند .بعد ازحدود یک ماه هر کرم ابریشم شروع به ریسیدن پیله اطراف خودش می کند این کار به وسیله غده ترشح کننده کرم ابریشم انجام می شود. کرم ابریشم یک تارابریشمی نازک ترشح می کند و بعد با چسبی که تهیه می کند پیله را به صورت سطح صافی به هم می چسباند این کار سه روز و سه شب طول می کشد که بسته به خصوصیات نوع و روش پرورش کرم ابریشم، یک پیله می تواند وزنی در حدود ۵/۱ تا ۵/۲ گرم داسته باشد. تفریخ : خروج کرم ازتخم را تفریخ گویند که در شرایط مساعد سیزده روز طول می‌کشد. پس ازاینکه اولین آثار تفریخ مشاهده شد لازم است جهت تفریخ یکنواخت به مدت چهل و هشت ساعت در اتاقی کاملا تاریک که دارای دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و هشتاد درصد رطوبت داشته باشد قرار گیرد. رنگ تخم ها در ابتدا آبی روشن است که درست قبل از خارج شدن کرم ها ازتخم تیره رنگ می شوند.

یکی از حشرات بسیار سودمند پروانه کرم ابریشم است که در صنعت نوغانداری درامدهای کلانی را نصیب جامعه می کند.این صنعت در ایران جای خود را پیدا کرده است و اهمیت این حشره به درستی شناخته شده است.۸۰هزار خانوار کشاورز در استانهای گیلان، گلستان، مازندران، خراسان، آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس در کنار کار کشاورزی به پرورش کرم ابریشم اشتغال دارند که ازاین تعداد ‪۴۰هزار خانوار آن در گیلان زندگی می‌کنند.نوغانداران کشور هر سال حدود سه هزارو ‪۵۰۰تن پیله تر تولید می‌کنند که در کارگاههای سنتی به نخ خالص ابریشم تبدیل می‌شود و به مصرف بافت فرشهای ابریشمی می‌رسد.پارچه‌های ابریشم از ابریشمی که کرم‌های ابریشم خانگی می‌‌سازند، تهیه می‌شوند. کرم ابریشم خانگی یک نوع شب‌پره ابریشمی وحشی است که به اندازه‌ای غذا می‌خورد که بتواند ابریشم لازم و کافی را تولید کند. کرم‌های پیله‌ساز از تخم خارج شده و به سرعت شروع به تغذیه از برگ‌های درخت توت می‌کنند که تنها منبع غذایی برای آن‌هاست. آن‌ها زمانی که به اندازه کافی رشد کردند، یک پیله درست کرده و در داخل آن تبدیل به شب‌پره می‌شوند. شب‌پره‌ها نیز سرانجام از پیله خارج شده و به دنبال جفت می‌گردند و در نهایت ماده‌ها دوباره تخم می‌گذارند.طول یک کرم پیله‌ساز معمولا بیش از ۳ اینچ (۷.۵ سانتی‌متر) است. کرم‌های پیله‌ساز در درخت‌زارها و گاهی نیز علفزارها یافت می‌شوند. شرق آسیا و ژاپن را می‌توان خاستگاه طبیعی آن‌ها عنوان کرد. کرم‌های پیله‌ساز از برگ درختان توت تغذیه می‌کنند اما این منبع غذایی مورد استفاده افراد بالغ نیست. شما قسمتی از طرح جابر حاضر مشاهده کردید برای دانلود به ادامه مراجعه نمایید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع کرم ابریشم به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید،دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.