no-img
دانلود پروژه

دانلود طرح جابر درباره دایناسورها


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع دایناسورها
doc
سپتامبر 29, 2019
5 مگابایت
4000 تومان
با فرمت : word
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع دایناسورها


دانلود طرح جابر درباره دایناسورها به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، بهترین و بی نظیرترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش کامل و آماده جهت استفاده توسط دانش آموزان و فرهنگیان گرامی در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

بهترین طرح جابر

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد دایناسورها

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر درباره دایناسورها

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر طبقه بندی دایناسورها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان – همینطور آموزش تنظیم کارتو پلاست و فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابر ابن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر به بررسی دایناسورها و انواع آن پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد. در این پروژه به موضوعاتی طرح جابر انقراض دایناسورها پرداخته میشود که قسمتی از آن در ادامه مشاهده میکنید : خصوصیات دایناسورها : خزندگان کوچک اولیه بدن و دم دراز و ۴ اندام کوتاه و ۵ انگشت داشتند. به جز شکل عمومی ویژگیهای کلی دیگر عبارتند از:افزایش اندازه به نسبتهای بسیار بزرگ در برونتوزورها.بوجود آمدن جوشن و سلاح دفاعی از جمله صفات پوستی و شاخها و یا خارهای سر در بعضی دینوزرها.ساختمان سبک به منظور دویدن تند با ۴ یا ۲ پا در سایر دینوزرها.سازش با پرواز بوسیله افزودن شدن درازای اندام پیشین و دم و تکامل پرده‌های پرشی پوست در پتروداکتیلها.سازش شدید پوست با زندگی آبی به کمک پاهای بالشتک مانند و بدن دوکی شکل در ایکتیوزرها. اسامی تعدادی از این جانوران بزرگ ۱- گورگوسور (دایناسور شَرزه) ۲- دراکورکس ۳-تریسراتوپس (سه‌شاخ‌چهره) ۴-کرونوسور ۵-آنکیلوسور ۶-لیوپلرودون ۷-جیگانوتوسور ۸-کتزلکوآتلوس ۹-ایچیوساروس (ماهی خزنده) ۱۰-تیرانوسوروس ۱۱-مُسکوپس ۱۲-یوتاراپتور ۱۳-گورگونوپسیدها (زشت‌سیمایان) ۱۴-پلسیوسوروس ۱۵-الوسور ۱۶-استگوسور (دایناسور سقفی) ۱۷-فوروسراسید (‌دهشت مرغان) ۱۸-ماپوسور ۱۹-انتلودون ۲۰-اسپینوسور (دایناسور تیغی) ۲۱-آرژانتیناسور ۲۲-کارنوتورس ۲۳-ترانادان (بی‌دندان پرنده) ۲۴- راجاسور ۲۵-استمنوسوکوس – دایناسورها، در طی دوران مزوزوییك، حدود ۱۶۵ میلیون سال بر زمین حكمفرمایی كردند، اما ۶۵ میلیون سال قبل، به طور مرموزی منقرض شدند. دیرینه شناسان، با مطالعه بقایای فسیلی آنها، درباره دنیای ماقبل تاریخ به یافته های حیرت انگیزی رسیده اند.هنگامی كه دایناسورها می زیستند، قاره های زمین همه دركنارهم به صورت یك ابرقاره بزرگ بودند كه پانگه آ ، نامیده می شود. به علاوه هوای زمین هم بسیار گرمتر از حال حاضر بود.

دایناسورهای گوشتخوار : این دایناسورها بر روی دو پای عقبی خود حرکت می‌کردند. برخی نظیر تری نازا روس بدنی سنگین و پاهای قدرتمندی داشتند. آنها از چنگالها و دندانهای تیز برای کشتن دایناسورهای گیاه خوار استفاده می‌کردند. بعضی دایناسورها نظیر دینونی چوس کوچکتر ، سبکتر و سریعتر بودند. آنها دایناسورهای گیاه خوار ، پستانداران و حشرات را می‌خوردند. این شکارچیان چابک برای غلبه بر شکارخود به صورت گروهی شکار می‌کردند . دینونی چوس دارای پنجه‌ها و چنگالهای بهم پیچیده‌ای بود که طی شکار برای دریدن طعمه به سمت جلو به حرکت در می‌آمد. دایناسورهای گیاهخوار : دایناسورهای گیاه خوار از جمله بزرگترین حیواناتی بودند که تا کنون بر روی زمین زندگی کرده اند و برای حفاظت از خود در مقابل حیوانات شکاری به جثه بزرگ خود و بدن مسلح خود متکی بودند. آنها بیشتر اوقات روز را به چریدن بر روی گیاهان می‌گذراندند. براکیوزاروس عظیم‌الجثه ۲۵ متر طول و ۷۶ تن وزن داشت . گردن بلندش او رادر رسیدن به رستنی‌هایی که برای دیگر دایناسورها بالا بودند یاری می‌کرد.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع دایناسورها به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.