no-img
دانلود پروژه

نمونه طرح جابر درباره خفاش

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر درباره خفاش
doc
اکتبر 13, 2019
4 مگابایت
15000 تومان
با فرمت : word
15000 تومان – خرید

طرح جابر درباره خفاش


نمونه طرح جابر بن حیان درباره خفاش به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، نمونه کامل و آماده با فرمت ورد word قابل ویرایش آماده پرینت میباشد، طرح جابربن حیان حاضر مربوط به مقطع ابتدایی جهت استفاده دانش آموزان و فرهنگیان و والدین گرامی و درباره خفاش ها پرداخته شده است.

طرح جابر چیست

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد خفاش

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان موضوع مربوطه

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر خفاش

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان و همینطور آموزش تنظیم کارتن پلاست

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر درمورد خفاش ها و زیستگاه آن ها و تولید مثل و بینایی، بویایی و شنوایی و… مورد بررسی قرار گرفته پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است، تحقیق و پژوهش باعث شکوفا شدن استعداد دانش آموزان و همینطور باید مدارس نیز همکاری نمایند. شما قسمتی از این طرح جابر خفاش از قسمت هایی از تحقیق زمینه ای، نتیجه گیری، تعریف، منابع و سپاسگزاری، و… میباشد و به صورت کاملا دقیق با دفتر کارنما طرح جابر ابن حیان در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

خفاش‌ ها برخي خصوصيات تكاملي پرندگان را دارند. در ضمن آنها وزن كمي دارند و مي‌توانند براحتي پرواز كنند؛ اما همان طور كه اشاره شد، خفاش پستاندار است،‌ بنابراين خفاش ماده تخمگذار نبوده و جفت‌دار است. پس خفاش ماده هنگام بارداري، وزن سنگيني پيدا مي‌كند و پرواز برايش سخت مي‌شود. از اين رو خفاش ماده معمولا در هر بارداري، يك نوزاد به دنيا مي‌آورد و بندرت دوقلو زاييده مي‌شود. با اين وضعيت توليدمثل اندك، براي آن كه جمعيت خفاش‌ها حفظ شود، خداوند به آنها عمر طولاني هديه كرده است. آنها حدود ۲۰ سال عمر مي‌كنند كه اين طول عمر با توجه به جثه كوچكشان زياد است.از طرفي در برخي گونه‌ها، همانند خفاش بال‌سفيد، زمان بارداري قابل كنترل است. خفاش بال‌سفيد جفتگيري را در فصل پاييز انجام مي‌دهد؛ اما مي‌تواند سلول‌هاي نر را در بدن خود نگه دارد و بارداري خود را تا بهار به تاخير بيندازد؛ چون خفاش ماده ناچار است با وزن سنگين جنين خود پرواز كند، پس مي‌تواند زمان بارداري خود را نيز انتخاب كند.خفاش‌ها، در زمستان مي‌خوابند و با فرارسيدن بهار به پرواز و شكار مي‌پردازند. ارتفاع پرواز آنها ۲ تا ۱۴ متر است. بعضي از گونه‌هاي خفاش‌ها سرعت پرواز فوق‌العاده‌اي دارند. خفاش‌ها بينايي بسيار محدودي دارند (به استثناي خفاش ميوه‌خوار)؛ اما موقع تعقيب و شكار و رديابي حشرات بسيار شگفت‌انگيزند و قدرت حسي بسيار دقيقي دارند. جالب است بدانيد كه خفاش با دهان يا بيني خود، امواج صوتي با فركانس بالا (خيلي بالاتر از امواجي كه انسان مي‌شنود) توليد مي‌كند. انعكاس اين امواج باعث مي‌شود كه خفاش موانع و حشرات را در مسير پروازش تشخيص دهد و آنها را رديابي كند. بیشتر کلنی های خفاش ها پس از تاریک شدن هوا غارهایشان را کم و بیش با هم در دسته های بزرگ ترک می کنند. آنها قبل از ترک غار در داخل آن به اطراف پرواز می کنند و آماده خروج می شوند. وقتی هزاران خفاش در داخل غار به دور و بر پرواز می کنند سروصدا و هیاهو ایجاد می کنند. در این شرایط خفاش ها در داخل غارها از سیستم های ناوبری فردی خود چشم پوشی می کنند. جهت یاب های صدا روشن اند اما خفاش ها به آنها گوش نمی دهند. بنابراین اگر ما ناگهان در غار میان خفاش های در حال پرواز سردر آوریم، آنها با ما برخورد می کنند.وقتی خفاش ها دوباره به سیگنال های سونار خود توجه می کنند می توانند بدون این که به چیزها برخورد کنند جهت یابی کنند. آنها قادر می شوند غذا را تشخیص دهند و آن را هنگامی که در حال حرکت است به دام بیندازند. سیستم انعکاس صدا در خفاش ها چنان طراحی شده که آنها می توانند حشرات بسیار کوچک را مکان یابی کند.بیشتر این حشرات کمتر از یک سانتی متر قطر دارند. در مقایسه با اندازه حشرات کوچک، یک انسان خیلی بزرگ است و درنتیجه سطح بسیار بزرگی برای انعکاس صدا دارد که کند هم حرکت می کند. بنابراین در خارج از غار، احتمال برخورد یک خفاش با یک انسان بسیار کم است. شما قسمتی از طرح حاضر مشاهده کردید برای دریافت کامل به ادامه مراجعه کنید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع خفاش به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید،دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.