no-img
دانلود پروژه

کاملترین نمونه طرح جابر درباره خزندگان


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع خزندگان
doc
سپتامبر 28, 2019
3 مگابایت
4000 تومان
با فرمت : word
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع خزندگان


دانلود نمونه طرح جابر درباره خزندگان به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، بهترین و دقیق ترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش کامل و آماده جهت استفاده توسط دانش آموزان و فرهنگیان گرامی در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

نمونه طرح جابر آماده

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد خزندگان

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر درباره خزندگان

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابربن حیان با موضوع خزندگان

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان – همینطور آموزش تنظیم کارتو پلاست و فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابر ابن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از این طرح :

در این طرح جابر به بررسی خزندگان و انواع آن پرداخته شده که میتوان الگویی برای تکمیل پروژه مورد نظرتون باشه که در ادامه قسمتی از آن مشاهده میکنید : خزندگان به آن دسته از جانوران فلس داری گفته می شوند که خونسرد و تخمگذارند. تعداد بیشتری از این جانوران در خشکی زندگی می کنند ولی تعدادی کمی از آن ها نیز همچون سوسمارها و لاک پشت ها هستند که قادرند مدتی را در آب زندگی کنند که البته به این گونه خزندگان، دوزیستان گفته می شود. اکثر خزندگان گوشتخوارند و بعضی از آن ها نیز مجهز به سم خطرناک و کشنده هستند. اما با این حال، وجود خزندگان در بیشتر موارد برای حفظ حیات سایر موجودات زنده و حتی انسان ها حائز اهمیت است. چرا که این جانوران نقش بسیار مهمی در کنترل حشرات مضر و ناقل بیماری چون پشه مالاریا، سوسک ها و لارو انگل ها دارند. مارها، سوسمارها در گروهی به نام فلس‌داران قرار دارند که یکی از زیرگروه‌های خزندگان است. یکی از ویژگی‌های بارز فلس‌داران کینتیک جمجمه‌ای آن‌هاست. جمجمه مارمولک‌ها و مارها مفاصل زیادی در نقاطی دارد که در جمجمه سایر مهره‌داران، معمولا مفصل‌های ثابت و غیرمتحرک دارد.  تنفس خزندگان توسط شش صورت می گیرد. در لاک پشتان دریایی تنفس از راه  کلوک (محل یا محفظه‌ای است که مجاری ادراری ، تناسلی و گوارشی پرندگان ، خزندگان و دوزیستان به آن ختم می‌شود) صورت می گیرد. خزندگان از بعضی جهات نسبت به دوزیستان پیشرفت حاصل کرده اند : ۱- دارای بدن خشک و فلس دار هستند که برای زندگی در محیط های خشک (بدون آب) تطابق یافته اند. ۲- پاهایشان جهت حرکت سریع وفق پیدا نموده اند. ۳- سیستم گردش خون متکامل تری دارند. ۴- اسکلت بدن خزندگان به طور کامل استخوانی است ۵- تخم هایشان جهت رشد بر روی خشکی تطابق یافته است. مشخصات عمومی خزندگان : خزندگان سنگواره دارای اشکال گوناگون بوده اند…برخی به پستانداران و بعضی به پرندگان شباهت داشته اند. همچنین بسیاری به هیچ یک از جانوارن زنده کنونی شبیه نبوده اند. عده ای از آنها دارای خار، شاخ یا زره بوده اند. میتوان خزندگان را به پنچ دسته زیر تقسیم کرد : ۱-رنکوسفال ها ۲-مارها ۳-لاک پشت ها ۴-سوسمارها ۵-کروکودیل ها

سومین دسته در طبقه بندی خزندگان ، لاک پشت ها هستند. در این موجودات، جاندار درون خانه ای به نام لاک قرار گرفته است. لاک ساختاری است محکم و دولایه ای که از دو صفحه برآمده و مسطح تشکیل شده است. لایه بیرونی لاک از جنس کراتین و لایه دورنی آن استخوانی است.حس بویایی و بینایی قوی ترین حس لاک پشت ها هستند و قوی ترین آرواره ها را دارند.لاک پشت ها تخم گذارند. برخی در خشکی زندگی می کنند و برخی آبزی اند.  آن ها تخم های خود را در زیر خاک و ماسه می گذارند.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید نمونه طرح جابربن حیان با موضوع خزندگان به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


یک پاسخ به “طرح جابر با موضوع خزندگان”

  1. کوتن گفت:

    سلام
    تبریک می گم
    تو این زمینه بهترین هستین

    سایتتون هم زیباست