no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع گیاهان دارویی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع گیاهان دارویی
doc
دی ۴, ۱۳۹۶
6 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع گیاهان دارویی


دانلود طرح جابر با موضوع گیاهان دارویی به همراه دفتر کارنما

طرح جابر با موضوع گیاهان دارویی به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر ابتدایی

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع گیاهان دارویی

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد گیاهان دارویی

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر تنوع و خواص گیاهان دارویی

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

همراه با موارد بالا همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابربن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از طرح جابر گیاهان دارویی :

ایران می‌تواند سهم مناسبی از بازار جهانی داروهای گیاهی را به خود اختصاص دهد. ایران به لحاظ تنوع اقلیمی، از تنوع زیستی وسیع و منحصر به ‌فردی برخوردار است. این تنوع در مورد گیاهان و از جمله گیاهان دارویی به روشنی مشهود است. اما تاکنون نتوانسته‌ایم از این نعمت الهی در جهت خدمت به مردم استفاده نماییم.اگرچه در زمینه توسعه صنعت گیاهان دارویی در ابتدای راه هستیم، ولی می‌توانیم با برنامه‌ریزی صحیح، بخش قابل ‌توجهی از بازار جهانی را به‌خود اختصاص دهیم. شاید در ابتدای کار نتوانیم با کشورهایی که محصولات خود را به تولید انبوه رسانده‌اند، رقابت نماییم؛ امّا به لحاظ تنوع گونه‌ای و تولید طبیعی گونه‌های دارویی رقبای چندانی در جهان نداریم و در مواردی حتی بی‌رقیب هستیم.طب سنتی ایران قابلیت‌های فراوانی دارد که عمدتاً بر پایه استفاده از گیاهان دارویی است. طب سنتی ایران با پیشینه چند صد ‌ساله, ظرفیت‌های بالایی در زمینه پیشگیری و درمان بیماری‌ها دارد که در تعامل با طب نوین می‌توانند بسیاری از مشکلات بهداشتی و پزشکی را حل نمایند.

در ایران که یکی از هفت کشور آسیایی است که بیشترین گیاهان دارویی را دارد این گرایش وجود داشته است و در سه دهه گذشته شاهد روند رو به رشد مردم در زمینه استفاده از این داروهای گیاهی و احیای طب سنتی هستیم.براساس آمار موجود در کشورمان نیز بیش از ۱۳۰ نوع داروی گیاهی وجود دارد و منشا اصلی آن ها گیاهان هستند.جایگاه داروهای گیاهی از یک سال پیش در کشور با تحولات علمی- تخصصی نظام مندتر شده است. تشکیل ستاد گیاهان دارویی و طب ایرانی، تاسیس دانشکده طب سنتی، ایجاد درمانگاه ها و مراکز تحقیقاتی و آموزش تخصصی گروهی از پزشکان و داروسازان نمادی از تحول و نظام مندی نسبت به جایگاه طب سنتی ایران و درمان دارو گیاهی است.امروزه تخمین زده می شود که ۷۵ هزار گیاه دارویی در سراسر جهان وجود داشته باشد و تاکنون ۵۰۰۰ داروی گیاهی توسط صنایع دارویی جهان ساخته و به بازار عرضه می شود .این بخش از منابع طبیعی قدمتی همپای بشر دارند و یکی از مهمترین منابع تامین غذایی و دارویی بشر درطول نسل ها بوده اند.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع گیاهان دارویی به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید. بعد از پرداخت، لینک دانلود طرح حاضر به صورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیرد که میتوانید از آن استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.