no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع گوش و شنوایی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع گوش و شنوایی
doc
فوریه 1, 2018
4 مگابایت
3000 تومان
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع گوش و شنوایی


طرح جابر گوش و شنوایی

طرح جابر با موضوع آشنایی با قسمت های مختلف گوش به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر ابن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع آشنایی با قسمت های مختلف گوش

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد گوش و شنوایی

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر گوش

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر گوش و شنوایی :

توانایی شنوایی به یک سری وقایع پیچیده در گوش بستگی دارد. امواج صوتی در هوا از طریق ساختمانهایی به گیرنده شنوایی منتقل می‌شوند. این گیرنده اندام کورتی نام داشته و در گوش داخلی قرار گرفته است. داخل اندام کورتی ، ارتعاشات فیزیکی بوسیله سلولهای مویی (hair cells) حسی تشخیص داده می‌شود و این سلولها با تولید سیگنالهای الکتریکی پاسخ می‌دهند. اعصاب این سیگنالها را به مغز منتقل می‌کنند و در آنجا این سیگنالها تفسیر می‌شوند . فرکانسهای مختلف صوتی سلولهای مویی را در قسمتهای مختلف اندام کورتی تحریک کرده و باعث درک اصواتی مثل موسیقی و مکالمه می‌شوند. صدا در نواحی شنوایی دو طرفه مغز پردازش می‌شود. اما صحبت بیشتر در طرف چپ مغز تفسیر می‌شود. ساختمان مجراي گوش خارجی : طول اين مجرا از عمق حفره صدفی حدود ۲٫۵ سانتي متر و از تراگوس حدود چهار سانتي متر است. شروع آن از سوراخ خارجی گوش است و انتهاي آن به پرده صماخ (پرده تيمپانيك، پرده گوش و طبل گوش) مي رسد. اين مجرا، لاله گوش را به گوش مياني وصل مي كند. يك سوم خارجی مجرا (يعني ثلثي از آن كه به طرف بيرون بدن است) عضروفي و دو سوم داخلي آن استخوانی است. پوست لاله گوش امتداد پوست صورت است و تا مجراي گوش خارجي نيز ادامه دارد. درواقع سرتاسر مجراي گوش خارجی با پوستی پوشيده شده است كه بخشي از آن حاوي مو و غدد عرق تغيير شكل يافته است. اين غدد ماده چسبناك چربي موسوم به موم (يا سرومن) ترشح مي كنند كه باعث جذب گرد و خاك و حشرات كوچك مي شود.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع گوش و شنوایی به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.