no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع گل گاوزبان

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع گل گاوزبان
doc
سپتامبر 14, 2017
6 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع گل گاوزبان


طرح جابر با موضوع گل گاوزبان به همراه دفتر کارنما

طرح جابر با موضوع گل گاوزبان به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابربن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع گل گاوزبان

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد گل گاوزبان

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر گل گاوزبان

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

همراه با موارد بالا همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابربن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از طرح جابر گل گاوزبان :

يکي از عجايب سلسله کوه هاي البرز که قله عظيمي چون دماوند دارد، پرورش چندين نوع گياه دارويي است که اثر درماني زيادي دارند و منحصراً در دامنه هاي اين کوه به عمل مي آيند و در کوه هاي ديگر اثري از آنها نيست. چندي پيش جرايد ايران از يکي از اين گياهان سخن گفته و اثرات سحرآميز آن را بيان داشتند و نوشتند که کارشناسان خارجي بذر اين گياه را به کشورهاي ديگر برده اند، ولي با کوشش فراوان نتوانسته اند آن را به عمل آورند، زيرا اين گياه فقط در زادگاه اوليه خود سبز مي شود. هر چند در کتب قديم به گل گاوزبان ” لسان الثور” مي گويند، ولي در واقع نام ديگري ندارد. اسم فرانسوي، انگليسي، آلماني، ترکي و غيره هم ندارد، چون در هيچ نقطه اي از زمين جز دامنه کوه هاي البرز به عمل نمي آيد و با گياه ديگري که در آذربايجان و شهرهاي ديگر ايران مي رويد و به غلط به گاوزبان مشهور شده است، نسبتي ندارد. گل‌ گاوزبان علاوه‌ بر خواص درمانی تصفیه‌کننده‌ خون، ضداسپاسم، محرک غدد آدرنال، مقوی قلب و عروق، نرم‌ کننده مجاری تنفسی، خلط‌آور، شیرافزا و مسهل بوده، ولی به‌ دلیل دارا بودن آلکالوئید برای زنان باردار و کودکان مضر است. دم‌ کرده گل‌ گاوزبان به همراه سنبل‌ الطیب و لیموعمانی یک نوشیدنی نشاط ‌آور و آرام‌ بخش است که استفاده از آن به جای چای و قهوه در مجالس عزاداری برای ایجاد آرامش درونی توصیه می‌شود. جوشانده گل گاوزبان نشاط آور بوده، رنگ رخسار را باز می کند. یکی دیگر از خواص گل گاوزبان این است که، سینه را نرم می کند، تنگی نفس و درد گلو را شفا می دهد. یکی دیگر از خواص گل گاوزبان این است که، دلهره و وحشت را از بین می برد و غم و غصه را کم می کند و برای کسانی که با خود حرف می زنند سودمند می باشد.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع گل گاوزبان به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.