no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع کوچ نشینی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع کوچ نشینی
doc
سپتامبر 14, 2017
700 کیلوبایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع کوچ نشینی


دانلود طرح جابر با موضوع کوچ نشینی

طرح جابر با موضوع کوچ نشینی به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

 

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع کوچ نشینی

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر در مورد کوچ نشینی

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر کوچ نشینی

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر کوچ نشینی :

کوچ‌نشينى نوعى زندگى و معيشت انسانى است که در آن دامپرورى اساس فعاليت‌هاى اقتصادى را تشکيل مى‌دهد. ويژگى‌ بارز اين نوع زندگى تحرک مکانى و جابه‌جائى گروه‌هاى انسانى است.به‌عبارت ديگر کوچ‌نشينى حرکت متناوب و ساليانه گروه‌هاى انسانى است که براى تهيه وسيلهٔ ارتزاق خود بسته به نوع زندگى و تمدن آنها از جائى به جاى ديگر کوچ مى‌کنند. اين شيوه زندگى به اشکال مختلف از ديرباز در جهان برقرار بوده است.زندگى کوچ‌نشينى داراى ويژگى‌هائى است که آن‌را از ساير انواع زندگ اجتماعى متمايز مى‌سازد مهم‌ترين اين ويژگى‌ها عبارتند از:- وابستگى انسان به حيوان- استفاده از چراگاه‌هاى طبيعي- کوچ يا جابه‌جائى انسان و دام به‌منظور بهره‌گيرى از چراگاه‌هاى طبيعى و احتراز از سرما و گرماى شديدهيچ‌کدام از عوامل مذکور به تنهائى نمى‌تواند پديده کوچ‌نشينى به‌معنى مورد نظر ما را تبيين کند. و شرايط جغرافيائى در امر جابه‌جائى و تحرک مکانى آنها بيش از هر عامل ديگر تأثير دارد.پديده کوچ‌نشينى هم در دنيا و هم در ايران سابقه‌اى بس دراز دارد.بررسى زندگى کوچ‌نشينى مبين آن است که اين پديده بيشتر در سرزمين‌هاى نيمه خشک و حاشيه‌اى يعنى نقاطى که اغلب غير قابل کشت، شيب‌دار و سنگلاخ و نامناسب براى کشاورزى است وجود دارد.

اما از الزامات زندگی عشایر کوچ و تغییر محل زندگی است بنابراین آنها در ماه‌های سرد سال به سمت مغان حرکت کرده و در آنجا کومه‌ها و آلاچیق خود را بر پا می‌کنند و در ماه‌های گرم سال نیز برای ییلاق به مناطق مرتفع‌تری نظیر حاشیه سهند، سبلان، مشکین‌شهر، سراب، ا ردبیل، کناره دریاچه نئور یا مشکین‌شهر می‌آیند. زمان مناسب برای گردشگری عشایر شاهسون در زمان ییلاق است که یک دوره چهار ماهه از خرداد تا پایان شهریور را دربرمی‌گیرد.مدت زمانی که افراد می‌توانند در تور بگذرانند، عموما بین دو روز و یک شب و دو روز و دو شب متغیر است و بر اساس تعریفی که از خدمات تور دارند نیز قیمت‌ها تغییر می‌کند. برخی از افراد مایلند تمام روز را در چادرها بگذرانند و برخی نیز گردشگر به همراه راهنما را ترجیح می‌دهند. البته گردشگرانی هم هستند که ترجیح می‌دهند در طول سفرشان شیوه زیست عشایری و به نوعی گردشگری معیشت را تجربه کنند. آنها می‌توانند غذا را به همراه زنان و مردان عشایر بپزند و همچنین در آوردن آب از چاه همراه باشند.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع کوچ نشینی به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.