no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع چرخه آب


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع چرخه آب
doc
دی ۵, ۱۳۹۶
400 کیلوبایت
3000 تومان
11 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع چرخه آب


دانلود طرح جابر با موضوع چرخه آب به همراه دفتر کارنما

طرح جابر با موضوع چرخه آب به صورت کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر ابتدایی

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع چرخه  آب

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد چرخه  آب

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر چرخه  آب

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

همراه با موارد بالا همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابربن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از طرح جابر چرخه آب :

چرخه آب چيست؟ چرخه آب، كه با نام چرخه‌ي هيدرولوژي نيز شناخته مي‌شود، وجود و حركت آب را در رو و زير زمين و بالاي سطح زمين نشان مي‌دهد. آب در زمين هميشه در حال حركت است و هميشه در حال تغيير شكل مي‌باشد، از مايع به بخار،‌به يخ و دوباره بازگشت به حالت اول. چرخه آب ميلياردها سال است كه در حال كار است و زندگي همه چيز روي زمين به آب بستگي دارد؛ زمين بدون آب غير قابل سكونت خواهد شد.توده‌هاي هوا، ابرها را در اطراف زمين به حركت درمي‌آورند. قطعات ابر با يكديگر برخورد كرده، رشد مي‌كنند و به شكل بارش به سمت پايين مي‌آيند. قسمتي از اين بارش به شكل برف بر روي توده‌هاي برفي و يخچال‌ها تجمع مي‌يابند. برف در نقاط گرم‌تر ذوب شده و به شكل نهر جاري مي‌شود و تبديل به برفاب مي‌شوند. بارش‌ها بر روي سطح اقيانوس‌ها ريخته مي‌شوند و قسمت ديگري از آن نيز بر روي زمين مي‌بارند كه در اثر جاذبه روي سطح زمين جاري شده و تبديل به رواناب سطحي مي‌شوندکلید واژه: چرخه ی آب ، تشکیل ابر، انواع آب ها.

تعریق : این فرایند یکی از پیچیده‌ترین مؤلفه‌های چرخه آب را تشکیل می‌دهد. عمل تعریق به خروج آب بصورت بخار از پیکره گیاهان که از طریق ریشه جذب آنها می‌شود، اطلاق می‌گردد.در واقع میزان آبی که توسط ریشه گیاهان جذب می‌شود به دو بخش اصلی تقسیم می‌گردد. بخش اول، آن میزان از آب جذب شده است که صرف رشد و نمو گیاه می‌شود و بخش دیگر آب مازادی است که از طریق پیکره گیاه یا درختان تبخیر شده (تعریق) و وارد چرخه آب می‌شود. بعضي از رواناب‌هاي سطحي وارد رودخانه‌ها شده و در نهايت به سمت اقيانوس‌ها حركت مي‌كنند؛ برخي ديگر نيز به صورت آب شيرين در درياچه‌ها و رودخانه‌ها تجمع پيدا مي‌كنند. تمام رواناب‌هاي بر روي سطح زمين جاري نمي‌شوند و قسمت زيادي از آنها به زير زمين فرو مي‌روند (نفوذ). بخشي از اين آب نفوذ يافته، به اعماق پايين‌تر رفته و آبخوان‌ها را تغذيه مي‌كنند (سنگ‌هاي زيرسطحي اشباع از آب) و حجم زيادي از آب شيرين را براي مدت‌هاي مديد نگهداري مي‌كنند.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع چرخه آب به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید، بعد از پرداخت، لینک دانلود طرح حاضر به صورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیرد.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.