no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع نیروی بخار


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع نیروی بخار
doc
فوریه 2, 2018
2 مگابایت
3000 تومان
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع نیروی بخار


دانلود طرح جابر نیروی بخار

طرح جابر با موضوع نیروی بخار به همراه دفتر کارنما صورت کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابربن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع نیروی بخار

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان نیروی بخار

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر نیروی بخار

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر نیروی بخار :

انسان هزاران سال برای انتقال اجسام یا از نیروی بدنی خود یا از نیروی جانوران استفاده می‌کرد. بعدها کم کم از نیروی طبیعی مانند آب و باد استفاده کند (مثلا در آسیاهای بادی و آبی). در قرن هفدهم پاپن دانشمند فرانسوی متوجه نیروی بخار شد. در سال ۱۶۹۸ م. یک مهندس انگلیسی به نام سبیوری موفق شد که عملا نخستین ماشین بخار را بسازد. اساس کار ماشین بخار بر ایجاد خلا استوار است. آب را می جوشانند و بخار آب را وارد دیگی می‌کنند و با سرد کردن دیگ ، بخار به صورت مایع در می‌آید و ایجاد خلا می‌کند و همین خلا پیستون یا تلمبه‌ای را به حرکت در می‌آورد. دو صنعتگر دیگر انگلیسی به نام بولتون جیمز وات ماشین بخار سیوری را تکمیل کردند و آنگاه استیونسون مخترع دیگر انگلیسی با استفاده از ماشین بخار لوکوموتیو را ساخت و بدین گونه قطار راه آهن بکار گرفته شد. در میان کسانی که نام بردیم تنها پاپن دانشمند فرانسوی دارای تحصیلات بود و دیگران تعمیر کارانی بودند که از کشفیات علمی بهترین بهره را بردند. در قرن نوزدهم صنعتگران و مخترعان پیش از گذشته به اهمیت و تأثیر علم بر صنعت پی بردند و از همین روست که قرن نوزدهم را قرن اختاعات نامیدند. اخترع کشتی بخار یکی از دستاوردهای استفاده از نیروی بخار بود.

امروزه از بخار براي گرداندن توربين بخار به منظور توليد برق، حرکت کمپرسور و پمپ، گرمايش ساختمانهاي و همچنين گرمايش سيالات در فرآيندهاي مختلف در صنايع استفاده ميشود. دستگاههاي توليد بخار به دو دسته تقسيم ميشوند : در دسته اول که به ديگ بخار (BOILER) معروفند از انرژي حاصل از احتراق يک سوخت جامد، مايع و يا گاز براي توليد بخار استفاده ميشود. در دسته دوم که به مولد بخار (STEAM GENERATOR) معروف هستند حرارت لازم براي تبخير آب از سيال داغي که خود از يک منبع ديگري کسب انرژي نموده دريافت ميگردد. منبع اوليه انرژي ممکن است نتيجه واکنش هاي هسته اي در يک راکتور هسته اي و يا انرژي اضافي حاصل از واکنش شيميائي گرمازا در درجه حرارت بالا مانند واکنش هايي که در توليد آمونياک و متانول صورت ميگيرد باشد.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع نیروی بخار به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.