no-img
دانلود پروژه

کاملترین طرح جابر با موضوع منظومه شمسی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع منظومه شمسی
doc
ژانویه 24, 2020
4 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع منظومه شمسی


دانلود کاملترین نمونه طرح جابر با موضوع منظومه شمسی به همراه دفتر کارنما کامل و آماده در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

طرح جابر

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع منظومه شمسی

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر ابن حیان منظومه شمسی

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر منظومه ی شمسی

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

همراه با موارد بالا همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابر ابن حیان در اختیار شما قرار میگیرد. طرح جابر پایه چهارم منظومه شمسی آماده میباشد جهت استفاده برای دانش آموزان و معلمان عزیز آماده شده در دانلود پروژه و طبق آخرین بخش نامه های طرح جابر میباشد.

طرح جابر در مورد منظومه شمسی

قسمتی از طرح جابر درباره منظومه شمسی :

تحقیق منظومه شمسی برای طرح جابر : ما بر روی سطحی زندگی می کنیم که در حال گردش است . هشت سیاره ی دیگر که چهار  تای آنها بزرگترو چهار کره ی دیگر کوچکتر از زمین هستند  با زمین می چرخند . همگی  به علت وجود یک نیروی جاذبه بر روی مدار خود به دور خورشید حرکت می نمایند . در حدود ۴۶۰۰ میلیون سال از فعالیت منظومه ی شمسی می گذرد و عمر جهان هستی احتمالا چهار برابراین زمان است .  کهکشانی که راه شیری نامیده می شود ( یعنی جایی که  خورشید ما قرار دارد ) عمرش به درازای عمر جهان هستی است .  ستارگان داخل آن به  دلیل پیر شدن می میرند وستارگان جدیدی متولد می شوند .  خورشید در مقایسه با برخی ستارگان جوانتر است . ستارگان همگی درون ابر بزرگی ازگاز و گرد  و غبار تشکیل  یافته اند .  خورشید نیز به اندازه ای بزرگ و داغ است که شروع به درخشش نموده است . سیاراتی که بسیار کوچکتر از خورشید هستند آن قدر داغ نشده اند که درخشش نمایند .  نور آنان نیز ناشی از انعکاس نور خورشید می باشد . نه سیاره ی اصلی منظومه ی شمسی که به ترتیب از خورشید دور می شوندچهار سیاره ی نزدیک خورشید (عطارد و زهره و زمین و مریخ ) سیارات کوچکی هستند که سطح آن ها پوشیده از صخره و سنگ است وبه عنوان سیارات خاکی شناخته شده اند . به چهار سیاره ی بزرگ یعنی ( مشتری و زحل و اورانوس و نپتون ) میرسیم که از گاز های مایع و یخ زده تشکیل شده اند . به جز نپتون که قمر آن را به سختی می توان دید سه سیاره ی دیگر دارای اقمار زیادی هستند و همینطوراجسام کوچک بی شماری در اطراف آنان  در حال گردش می باشند .  پلوتو ی کوچک فقط یک قمر دارد و به خاطر کوچکی زیادش از  جمع سیارات حذف شده است . بعضی از ستاره شناسان بر این باورند که جهان در حدود ۰۰۰/۱۲ میلیون سال پیش آغاز شده است .  تمام موادی که اکنون در حال حیات یعنی سیارات و ستارگان را تشکیل می دهد بر اثر انفجار بزرگی پدید آمده اند و سپسبه صورت کهکشان ها متراکم گشته اند. هر سیاره هم زمان با چرخش به دور خورشید به دور محور خود نیز می چرخند . اورانوس و پلوتو به دور پهلوی خود می چرخند. طرح جابر منظومه شمسی رایگان.

ماکت منظومه شمسی طرح جابر : معرفی چهارمین سیاره منظومه شمسی (مریخ) : چهارمین سیاره منظومه شمسی مریخ یا بهرام نامیده می شود و دو قمر به نام های فوبوس و دیموس دارد. مدت زمان یک شبانه روز در مریخ همانند زمین حدود ۲۴٫۵ ساعت می باشد ولی سرد تر از زمین است و جوی رقیق تر دارد. دمای مریخ بین ۲۰ درجه تا ۱۴۰ درجه زیر صفر می باشد و جو آن ۲۰۰ مرتبه رقیق تر از زمین و حاوی گاز دی اکسید کربن می باشد که در زمستان به صورت یخ خشک در قمرهای مریخ می ریزد. خاک مریخ قرمز رنگ است که ناشی از وجود مقادیر زیاد ترکیبات آهن می باشد. مشتری : پنجمین و بزرگترین سیاره منظومه شمسی مشتری یا برجیس است که در اطراف خود حلقه دارد. مشتری از گازهای هلیم و هیدروژن ساخته شده است. میدان مغناطیسی دارد و با دمای تقریبی ۱۳۰ درجه سانتی گراد زیر صفر، یک سیاره سرد محسوب می شود. جو مشتری از هیدروژن، هلیوم، متان و آمونیاک تشکیل شده است.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید نمونه طرح جابر بن حیان کلاس چهارم با موضوع منظومه شمسی به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.