no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع منظومه شمسی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

ZIP
طرح جابر با موضوع منظومه شمسی
zip
بهمن ۲۱, ۱۳۹۵
4 مگابایت
4000 تومان
فرمت (word) قابل ویرایش
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع منظومه شمسی


دانلود طرح جابر با موضوع منظومه شمسی

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر با موضوع منظومه شمسی

طرح جابر آماده با موضوع منظومه شمسی میباشد که آماده جهت استفاده و پرینت هست، جهت استفاده برای دانش آموزان و معلمان عزیز آماده شده و طبق آخرین بخش نامه های طرح جابر میباشد. شما میتوانید با دانلود این طرح کمک زیادی به موفقیت خود کنید.

این طرح شامل :

پوستر و تصاویر با موضوع منظومه شمسی ، فایل پاورپوینت و فایل های ورد مستندات طرح منظومه شمسی و ….

قسمتی از طرح مشاهده میکنید :

ما بر روی سطحی زندگی می کنیم که در حال گردش است . هشت سیاره ی دیگر که چهار  تای آنها بزرگترو چهار کره ی دیگر کوچکتر از زمین هستند  با زمین می چرخند . همگی  به علت وجود یک نیروی جاذبه بر روی مدار خود به دور خورشید حرکت می نمایند . در حدود ۴۶۰۰ میلیون سال از فعالیت منظومه ی شمسی می گذرد و عمر جهان هستی احتمالا چهار برابراین زمان است .  کهکشانی که راه شیری نامیده می شود ( یعنی جایی که  خورشید ما قرار دارد ) عمرش به درازای عمر جهان هستی است .  ستارگان داخل آن به  دلیل پیر شدن می میرند وستارگان جدیدی متولد می شوند .  خورشید در مقایسه با برخی ستارگان جوانتر است . ستارگان همگی درون ابر بزرگی ازگاز و گرد  و غبار تشکیل  یافته اند .  خورشید نیز به اندازه ای بزرگ و داغ است که شروع به درخشش نموده است .   سیاراتی که بسیار کوچکتر از خورشید هستند آن قدر داغ نشده اند که درخشش نمایند .  نور آنان نیز ناشی از انعکاس نور خورشید می باشد . نه سیاره ی اصلی منظومه ی شمسی که به ترتیب از خورشید دور می شوندچهار سیاره ی نزدیک خورشید (عطارد و زهره و زمین و مریخ ) سیارات کوچکی هستند که سطح آن ها پوشیده از صخره و سنگ است وبه عنوان سیارات خاکی شناخته شده اند . به چهار سیاره ی بزرگ یعنی ( مشتری و زحل و اورانوس و نپتون ) میرسیم که از گاز های مایع و یخ زده تشکیل شده اند . به جز نپتون که قمر آن را به سختی می توان دید سه سیاره ی دیگر دارای اقمار زیادی هستند و همینطوراجسام کوچک بی شماری در اطراف آنان  در حال گردش می باشند .  پلوتو ی کوچک فقط یک قمر دارد و به خاطر کوچکی زیادش از  جمع سیارات حذف شده است . بعضی از ستاره شناسان بر این باورند که جهان در حدود ۰۰۰/۱۲ میلیون سال پیش آغاز شده است .  تمام موادی که اکنون در حال حیات یعنی   سیارات و ستارگان را تشکیل می دهد بر اثر انفجار بزرگی پدید آمده اند و سپسبه صورت  کهکشان ها متراکم گشته اند . هر سیاره هم زمان با چرخش به دور خورشید به دور محور خود نیز می چرخند . اورانوس و پلوتو به دور پهلوی خود می چرخند.


قیمت فایل : ۴۰۰۰ تومان – فرمت : word (قابل ویرایش)
  • خریدار گرامی : برای دانلود فایل پیشنهاد میکنیم از مدیریت دانلود استفاده کنید. همینطور فایل در قالب فرمت zip میباشد و برای اجرا نیازمند نرم افزار WinRAR میباشد.


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.