no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع علل ایجاد فصول


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع علل ایجاد فصول
doc
ژانویه 23, 2020
2 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع علل ایجاد فصول


دانلود طرح جابر با موضوع علل ایجاد فصول به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر ابن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع علل ایجاد فصول

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر پیدایش فصل ها

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر فصل ها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان ، همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابربن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از طرح جابر حاضر :

طرح جابر تغییر فصل ها : تصور خیلی ها اینگونه است که چون مدار زمین به دور خورشید بیضی شکل است و فاصله اش ازخورشید در طول سال تغییر می کند فصلها به وجود می آیند.و این باید به این معنی باشد که این روزها کم کم فاصله زمین از خورشید در حال افزایش است و همین عامل سردشدن هواست.اما واقعیت غیر از این است ، در هنگام زمستان زمین به خورشید نزدیکتر است!!!و زمانی که در نیمکره شمالی در فصل زمستان هستیم مردمان نیمکره جنوبی در حال تجربه روزهای گرم تابستانی هستند.در نتیجه عامل اصلی به وجود آمدن فصول در کره زمین فاصله نیست بلکه علت را باید در حرکات مختلف زمین جستجو کرد.فصل ها به خاطر تفاوت فاصله زمین از خورشید در طول سال به وجود نمی آیند (این تفاوت ها به شدت کم است). فصل ها نتیجه کج بودن محور زمین هستند. عواملی دیگری نیز در تغییر آب و هوا موثر هستند. در تابستان، خورشید بالاتر است و بنابراین روزها طولانی‌تر هستند. بنابراین خورشید زمان بیشتری دارد که زمین را گرم کند، ولی در زمستان روزها کوتاه‌تر است و خورشید زمان کمی برای گرم کردن زمین دارد. این یک تأثیر ثانویه در تغییر آب و هوا است.فاصله‌ی زمین تا خورشید، از این هم تأثیر کم‌تری دارد، ولی به هرحال تأثیر خود را می‌گذارد! بنابراین نیمکره‌ی جنوبی تابستان‌هایی کمی گرم‌تر و زمستان‌هایی کمی سردتر از نیمکره‌ی شمالی دارد. اما این اختلاف هم تنها ۵ درجه است. طرح جابر چرخش فصل ها – طرح جابر چهار فصل در ادامه میتونید به صورت کامل دریافت نمایید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع علل ایجاد فصول به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.