no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع دستگاه گوارش


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع دستگاه گوارش
doc
ژانویه 20, 2020
5 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع دستگاه گوارش


دانلود طرح جابر بن حیان با موضوع دستگاه گوارش به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست ، کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران استفاده در جشنواره جابر ابن حیان می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

نمونه طرح جابر

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع دستگاه گوارش

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد دستگاه گوارش

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر دستگاه گوارش

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

همراه با موارد بالا همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابربن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از طرح جابر حاضر :

طرح جابر در مورد معده : دستگاه گوارشی با گرفتن غذا ، تخریب مکانیکی ، هضم و جذب و دفع موادی که هضم نشده‌اند انجام وظیفه می‌کند. مواد حاصل از گوارش از طریق گردش خون و لنف به بافتهای بدن حمل می‌شوند. در نهایت این مواد به درون سلولها رفته و در فعالیت آنها شرکت می‌کنند. دستگاه گوارش شامل اندامهای اصلی نظیر دهان ، مری ، روده‌ها و غدد ضمیمه می‌باشند. دهان اندام ورودی لوله گوارشی است. انقباضات دیواره معده غذا را با آنزیمهای گوارشی و اسیدکلرهیدریک مخلوط می‌کند و آن را به توده نیمه مایعی تبدیل می‌کند این توده ابتدا به ناحیه ابتدایی روده کوچک یعنی دوازدهه وارد می‌شود که دارای آنزیمهای گوارشی لوزوالمعده است. ماده حاصله در روده کوچک جذب شده در کبد ذخیره شده تغییر حاصل می‌کند و سپس به درون دستگاه گردش خون جریان می‌یابد. باقیمانده مواد وارد روده بزرگ شده، آب آنها گرفته می‌شود و به صورت مدفوع از مخرج دفع می‌گردد.

طرح جابر کلاس چهارم دستگاه گوارش : وظیفه روده کوچک گوارش نهایی و جذب غذاست. در این مرحله علاوه بر آنزیم های روده، ترشحات غدد زمینه ای دستگاه گوارش یعنی پانکراس و صفرا نیز در تجزیه مواد غذایی نقش دارند.پانکراس غده ای حاوی قوی ترین آنزیم های گوارشی است . صفرا نیز در کبد تولید می شود و در کیسه صفرا ذخیره می ماند . صفرا آنزیم نیست اما با تبدیل چربی های بزرگ به ذرات کوچک باعث تجزیه راحت تر چربی ها توسط آنزیم تجزیه کننده چربی به نام لیپاز می شود.در زمان ورد مواد غذایی به روده ترشحات پانکراس و صفرا وارد قسمت اول روده کوچک به نام دوازدهه می شوند تا در روند گوارش مشارکت کنند.بعد از گذر مواد غذایی از دوازدهه دیگر آنقدر تجزیه شده اند که مناسب جذب باشند لذا از طریق سلول های پوششی سطح داخلی روده که چین های روده ای نامیده می شوند، وارد عروق خونی شده و به کبد می روند. کبد غذای جذب شده را بعد از تنظیم به تمام نقاط بدن می فرستد. اگر میزان ماده ای در خون کم یا زیاد باشد، کبد با اضافه کردن یا گرفتن آن ماده همیشه سطح ماده را در خون ثابت نگه می دارد.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع دستگاه گوارش به همراه دفتر کارنما از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.