no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع حرکات زمین


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع حرکات زمین
doc
ژانویه 29, 2018
2 مگابایت
3000 تومان
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع حرکات زمین


دانلود طرح جابر با موضوع حرکات زمین

طرح جابر بن حیان با موضوع حرکات زمین به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر بن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع حرکات زمین

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان حرکات زمین

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر حرکات زمین

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از این طرح :

زمین در هر ۲۴ ساعت یکبار به دور محوری که نسبت به سطح مدار آن زاویه ۲۳ درجه ۲۷ دقیقه تشکیل می‌دهد، می‌چرخد یعنی زمین هر ۲۴ ساعت یک بار از غرب به شرق به دور خود می‌گردد، از این حرکت شب و روز حاصل می‌شود. به علت صلب بودن زمین ، سرعت خطی نقاط مختلف آن متناوب است بطوری که سرعت خطی زمین در استوا ۴۶۵٫۷ متر در ثانیه و سرعت خطی آن در قطبین صفر است. در هر لحظه نیمی از زمین مقابل خورشید قرار می‌گیرد و نیمی دیگر تاریک است به این حرکت که به دور محور فرضی زمین است که از قطبین می‌گذرد حرکت وضعی می‌گویند. و به این قسمت از نیمه روشن زمین دایره عظیمه روشنایی نام نهاده‌اند.تمایل محور زمین سبب می‌شود که در دو فصل زمستان و تابستان بخصوص دایره عظیمه روشنایی قسمتی از قطبین را شامل شود و طول شبانه روز در دو نیمکره شمالی و جنوبی و در فصول مختلف سال یکسان نباشد. زمین در هر ساعت ۱۵ درجه به دور خورد می‌گردد طول هر روز از تقسیم زاویه بین طلوع و غروب خورشید به ۱۵ بدست می‌آید. در اعتدالین طول شبانه روز با همدیگر برابر است.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع حرکات زمین به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.