no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع جزر و مد


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع جزر و مد
doc
ژانویه 5, 2018
2 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع جزر و مد


دانلود طرح جابر جزر و مد علل و پیش بینی آن

طرح جابر با موضوع جزر و مد علل و پیش بینی آن به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابربن حیان

طرح جابر حاضر در مورد جزر و مد به صورت کامل و آماده با فرمت ورد قابل ویرایش با دفتر کارنما طراحی شده و بر اساس بخش نامه طرح جابر بن حیان جهت استفاده میباشد. هم اکنون میتوانید طرح حاضر را از سایت دانلود پروژه دریافت نمایید. همینطور میتوانید سایر طرح جابربن حیان مورد نیاز خود را نیز در سایت دیدن نمایید.

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع جزر و مد

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر جزر و مد

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر جزر و مد علل و پیش بینی آن

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از این طرح :

دو جسم در فضا به هم نیروی گرانشی وارد می کنند که تاثیرات آن را جزر و مد یا کشند می‌گویند.جزر به معنی پایین آمدن و فرو کش کردن و مد به معنی بالا آمدن است.در مورد زمین، ماه و خورشید عامل ایجاد جزر ومد هستند.(ماه عامل موثرتری است :به خاطر فاصله‌ی بیشتر٬ تاثیر خورشید حدود ۴۶٪ تأثیر ماه است.)همزمان با پدید آمدن مد در یک طرف زمین مد دیگری در نقطه‌ی مقابل رخ می‌دهد. در بیشتر نواحی اقیانوس دو جزر و دو مد در هر روز دیده می شود.ولی مناطقی هم هستند که یک جزر و یک مد را در هر روز تجربه می‌کنند که بستگی به موقعیت ماه و خورشید در آن زمان و ریخت و شکل سواحل دارد.باید توجه کرد که جذر و مد تنها مخصوص دریاها نیست.دریاها فقط چون مایع هستند راحت تر دچار جا به جایی می‌شوند.بلکه خشکی‌های زمین نیز تحت تاثیر جاذبه ی ماه جابه جا می‌شوند با اینکه اصلا به آسانی حرکت آب ها دیده نمی شوند.اتمسفر زمین می‌تواند در نتیجه ی این جاذبه کیلومترها تغییر کند. به‌طور میانگین بازه زمانی میان دو جزر و مد پیاپی ۱۲ ساعت و ۲۵/۵ دقیقه است، درست نیمه زمانی که طول می‌کشد، تا ماه ظاهرا یک دور کامل گرد زمین را بپیماید یعنی ۲۴ ساعت و ۵۱ دقیقه.(به خاطر حرکت زمین در یک روز بیشتر از ۲۴ ساعت)جزر و مدها می‌توانند بیشینه یا کمینه باشند که بستگی به موقعیت ماه وزمین(به این ترتیب که اگر هر دو در یک طرف(ماه نو)باشند جزر ومد بیشینه(مهکشند) و اگر در دو طرف خلاف هم باشند کمینه(کهکشند) است.و نیز بستگی به موقعیت ماه از نظر نزدیکی با زمین دارد(مثلا در مورد ماه درحضیض٬ نیروی جزر ومد می‌تواند ۲۰٪ افزایش پیدا کند)

برای دانلود و خرید نمونه طرح جابربن حیان در مورد جزر و مد به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.