no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع جرثقیل


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع جرثقیل
doc
بهمن ۹, ۱۳۹۶
10 مگابایت
3000 تومان
3000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع جرثقیل


طرح جابر آشنایی با بالابر و جرثقیل و ساخت ماکت

طرح جابر با موضوع آشنایی با بالابر و جرثقیل و ساخت ماکت به همراه دفتر کارنما کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران جهت استفاده جشنواره جابر ابن حیان در اختیار شما عزیزان می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابربن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع آشنایی با بالابر و جرثقیل و ساخت ماکت

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان آشنایی با بالابر و جرثقیل و ساخت ماکت

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر جرثقیل

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر حاضر :

وقتی که معلم از ما دانش آموزان خواست که هر کسی به سلیقه ی خودش یک کاردستی درست کند و من تصمیم گرفتم که یک بالابر (جرثقیل ) درست کنم ابتدا مشکل به نظر می رسید. ولی با مشورت با پدرم و نگاه کردن به یک دستگاه واقعی بالابر توانستم این کاردستی را درست کنم.۱- ابتدا یک قطعه چوب را از کارگاه نجاری تهیه کردم و آن را به عنوان شاسی کاردستی به کار بردم.و برای کارم چند عدد میخ خریداری کردم و دو تیکه چوب را برای ستون بالابر به شاسی با میخ متصل کردم.و یک تکه چوب دیگر که به صورت میله ای تراشیده شده بود را به عنوان بازو و دکل اصلی بالابر به شاسی متصل کردم. و بعد از صیقلی کردن و صاف کردن چوب ها با سمباده دو تکه ورق فلزی که از چوب پرده درست شده بود به دو طرف دکل وصل کردم. و آرمیچر را به پایه ی چوب پرده زدم. و یک میله را از بالای آرمیچر رد کردم. و با یک تکه نخ آرمیچر را به میله وصل کردم. و با یک نخ میله را به ماسوره وصل نمودم. سپس یک کلید تهیه نموده و سیم آرمیچر را به آن متصل نمودم. سپس یک شارژر آوردم و چون آرمیچر با برق ۱۲ ولت کار میکرد ،شارژر موبایل را به عنوان رابط به برق خانگی به آن متصل نمودم. و به وسیله کلیدی که روی کاردستی قرار داشت جریان برق آن را قطع و وصل نمودم. شیوه کار آن به اینگونه است که اول باید شارژر را به برق خانگی متصل نمود و با کلیدی که روی شاسی قرار دارد می توان هم لامپ ها را روشن نمود و هم آرمیچر را به عنوان موتور اصلی بالابر به کار انداخت. که با جمع نمودن نخ بتواند اشیای سبک را از زمین بلند کند.

برای دانلود و خرید نمونه طرح جابربن حیان در مورد جرثقیل به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید. همینطور شما عزیزان در صورت بروز مشکل با بخش تماس با ما میتوانید در ارتباط باشید.دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *