no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع برگ ها


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع برگ ها
doc
دی ۳, ۱۳۹۶
3 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع برگ ها


دانلود طرح جابر با موضوع برگ ها به همراه دفتر کارنما

طرح جابربن حیان با موضوع برگ ها به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست ، به صورت کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر آماده

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع برگ ها

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر در مورد برگ ها

مطالب علمی آموزشی طرح جابر برگ ها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر برگ ها :

برگها زواید جانبی ساقه‌اند که از مریستم انتهایی نوک ساقه پدید می‌آیند. برگها اندامهای پهن و سبز رنگی هستند که با نظم و ترتیب ویژه‌ای بر روی ساقه گیاهان قرار دارند و دارای دو بخش اصلی پهنک و دمبرگ اند.  پهنک سطح تماس برگ و محیط را زیاد می‌کند پهنک به علت نازک بودن دو نقش فتوسنتز و تعرق را بخوبی انجام می‌دهد. برگ هر گیاه معمولاً ویژگیهای ظاهری خود را دارا است. این ویژگی در درجه اول مربوط به خصوصیات ارثی گیاه و در درجه دوم مربوط یه عوامل محیطی مانند نور، رطوبت و دماست.در نهان‌دانگان برگ مرکب از یک قسمت صفحه مانند سبزی به نام پهنک است که به وسیله دنباله باریکی به نام دمبرگ به ساقه متصل می‌شود دم برگ غالبا در پایین خود و در قسمتی که به ساقه متصل می‌شود گاه پهن شده به صورت غلافی کم و بیش ساقه را در برمی گیرد. غلاف یا نیام گلبرگ در بعضی از برگها گاهی خارج از اندازه رشد کرده، تمامی میانگره ساقه را پوشانده، گاهی ایجاد زایده‌ای به نام گوشوارک را می‌کند. به جز پهنک برگ بقیه اجزای آن را ضمایم برگ می‌گویند. برگها ممکن است دارای همه ضمایم یاد شده باشد یا فقط شامل دم برگ و پهنک باشند، گاهی نیز برگ فاقد دمبرگ و حتی پهنک است.

به بیان دیگر، اصلی‌ ترین موردی که برگ‌ها را از افزایش اندازه‌ و در نتیجه جذب بیشتر نور خورشید بازمی‌دارد، مربوط به گرم شدن بیش از حد برگ‌ها یا حتی از دست دادن آب فراوان نیست؛ بلکه به‌جای این موارد، گرم نگه داشته شدن برگ‌ها در ساعت شب و افت دمای آن در اولویت قرار دارد.برگ‌های بزرگ دارای نواحی وسیعی هستند که خود را به نحو بهتری در تماس با لایه‌ی نازکی از هوا موسوم به لایه‌ی مرزی قرار می‌دهند.هنگامی که در ساعت شب، گرما از برگ‌ ها در اثر تابش گرمایی خارج می‌شود، گیاهان نمی‌توانند این گرمای ازدست‌رفته را با گرمای محیط به‌سادگی جبران کنند و این امر به لطف همان لایه‌ی نازک عایق صورت می‌گیرد؛ این لایه همانند یک ژاکت گرم در زمستان عمل می‌کند. علت ریزش برگ در پاییز : در پاییز هنگامی که هوای سرد موجب کاهش فرآیندهای حیاتی می‌گردد فعالیت برگ و تهیه مواد غذایی برای گیاه به پایان می‌رسد. به بیان ساده‌تر اینکه اجزای دستگاه کارخانه برگ پیاده می‌شوند، کلروفیل به مواد متنوعی که از آنها ترکیب یافته تجزیه می‌شود و مواد غذایی قابل دسترس به منظور ذخیره‌سازی برای استفاده در بهار به تنه درخت منتقل می‌شود.اما طبیعت قوانین خودش را دارد و گیاه سعی می‌کند حتی کوچک‌ترین انرژی را از دست ندهد. در این فرایند تجزیه طبیعی آنچه که در حفره‌های سلولی برگ‌ها باقی می‌ماند نوعی ماده آبکی است که در آن مقداری قطرات چربی،‌ بلور و تعداد معدودی اجسام زرد رنگ که به شدت نور را منکسر می‌کنند وجود دارد که عامل زرد شدن رنگ برگ‌ها در پاییز هستند.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان پایه اول ابتدایی با موضوع برگ ها به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.