no-img
دانلود پروژه

طرح جابر آماده با موضوع آتشفشان


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع آتشفشان
doc
نوامبر 7, 2019
5 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع آتشفشان


دانلود طرح جابر با موضوع آتشفشان با دفتر کارنما، نمونه کامل و آماده جهت استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران فرمت : ورد (word) قابل ویرایش می باشد،

طرح جابر

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع اتشفشان

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر بن حیان در مورد آتشفشان

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر درباره آتشفشان ها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

همراه با موارد بالا همینطور فایل آموزش تنظیم کارتو پلاست و چندین فایل کمک آموزش در زمینه جشنواره جابربن حیان در اختیار شما قرار میگیرد.

قسمتی از طرح حاضر :

آتشفشان روزنه‌ای در سطح زمین است که سنگ‌های گداخته، خاکستر و گازهای درون زمین از آن به بیرون فوران می‌کنند.فعالیت آتشفشانی با برون‌افکنی صخره‌ها، با گذشت زمان باعث پیدایش کوه‌های آتشفشانی بر سطح زمین می‌شود.آتشفشان‌ها معمولاً در نقاطی یافت می‌شوند که ورقه‌های زمین‌ساخت، همگرایی یا واگرایی دارند.آتشفشان یک ساختمان زمین شناسی است که به وسیله آن مواد آتشفشانی (به صورت مذاب ، گاز ، قطعات جامد یاهر ۳)از درون زمین به سطح آن راه می یابند. انباشتگی این مواد در محل خروج، برجستگی هایی به نام کوه آتشفشان ایجاد می نماید.آتشفشان یکی از پدیده های طبیعی و دائمی زمین شناسی است که در طول تاریخ زمین شناسی نسبتا بدون تغییر باقی مانده و در ایجاد، تحول و تکامل پوسته و گوشته زمین نقش اساسی داشته و دارد.تولید مواد آتش فشانی و پدیده های مؤثر در ایجاد آتشفشان از دوره پرکامبرین تا عهد حاضر تغییر چندانی نداشته است و آنچه در این راستا تغییر کرده است، نوع دانسته ها، چگونگی اندیشیدن و نحوه بهره گیری از آنهاست.آتشفشانها پدیده های جهانی هستند و در سایر کرات منظومه شمسی به ویژه سیارات مشابه زمین یک پدیده عادی محسوب می شود و آتشفشان بی شک در کیهان نیز رخ می دهد. چرا آتشفشان فوران می کند را تا حدودی متوجه شده ایم. آن هم این است که افزایش فشار بر درب محفظه باعث می شود که ماگما از زیر آن آزاد شود. با این حال، در علت حرکت ماگما و نوع فوران تولید شده تفاوت هایی وجود دارد. آتشفشان ها معمولا در نزدیکی مرزهای صفحات تکتونیکی زمین یافت می شوند. آن ها گاهی گسترش می یابند و شکافی در سطح را به وجود آورند و گاهی به سمت یکدیگر حرکت کرده و یکی از پوسته‌ها بزیر پوسته دیگر فشار وارد می کند که به این پروسه “فرورانش” می گویند.هنگامی که صفحات از هم جدا می شوند، ماگما به آرامی افزایش می یابد تا شکاف را از طریق یک انفجار ملایم گدازه بازالتی نازک که دمای ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد دارد، پر کند. همچنین زمانی که یکی از پوسته‌ها بزیر پوسته دیگر فشار وارد می کند، سنگ های مذاب، رسوبات و آب دریا به داخل محفظه ماگما وارد می شوند. سنگ و رسوبات با ماگمای تازه ترکیب می شوند و به تدریج محفظه را تا زمانی که فوران کند، پر می کنند. در این حالت گدازه آندزیت چسبنده و ضخیمی در دمای ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد آزاد می شود.

طرح جابر کوه آتشفشان : می دانیم که زمین در ابتدا به حالت کره گداخته‌ای بوده است که پس از طی میلیونها سال بخش خارجی آن به صورت قشر سختی در آمد. این پوسته به دفعات بر اثر عبور مواد مذاب درونی سوراخ گردید و سنگهای آتشفشانی زیادی به سطح آن رسید. این عمل حتی در عصر کنونی نیز ادامه دارد. تمام پدیدههایی که با فوران توده های مذاب بستگی دارند، پدیده آتشفشانی می‌گویند و علمی را که هدف آن بررسی این پدیده هاست با آتشفشان شناسی می‌نامند.وقتی که از فعالیت آتشفشانی صحبت می‌شود در فکر خود فورانهای بزرگ ، سیلهایی از گدازه ، بهمن‌هایی از سنگهای گرم و خاکستر ، گازهای سمی و خطرناک و انفجارات شدید در نظر مجسم می‌نماییم که با مرگ و خرابی همراه است. به قول ریتمن کسی که این حوادث را می‌بیند هرگز نمی‌تواند فراموش کند و این امر به قدرت عظیم طبیعت و ضعف نیروی انسانی مربوط می‌باشد.بزرگترین آتشفشان کره زمینبزرگترین آتشفشان کره زمین مونالوآ نام دارد که بخشی از جزایر هاوایی را تشکیل می‌دهد. محیط قاعده مخروط این آتشفشان ۶۰۰ کیلومتر و قله آن نسبت به کف اقیانوس که آن را احاطه کرده است ۱۰ کیلومتر ارتفاع دارد. این آتشفشان ، همراه با سایر قسمتهای جزایر هاوایی نشاندهنده موادی هستند که به وسیله فورانهایی که از یک میلیون سال پیش تا کنون ادامه داشته‌اند، بیرون ریخته شده‌اند. طرح جابر کلاس ششم آتشفشان رایگان هم اکنون مشاهده نمایید.

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع آتشفشان به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.