no-img
دانلود پروژه

طرح جابر با موضوع تکنیک های بافندگی و دوزندگی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع تکنیک های بافندگی و دوزندگی
doc
ژانویه 1, 2018
2 مگابایت
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع تکنیک های بافندگی و دوزندگی


طرح جابر تکنیک های بافندگی و دوزندگی

طرح جابر با موضوع تکنیک های بافندگی و دوزندگی به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست ،  کامل و آماده استفاده توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران می باشد.

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش

طرح جابر ابن حیان

طرح جابر حاضر در مورد تکنیک های بافندگی و دوزندگی به صورت کامل و آماده طراحی شده و بر اساس بخش نامه طرح جابرابن حیان جهت استفاده میباشد. هم اکنون میتوانید طرح حاضر را از سایت دانلود پروژه دریافت نمایید. همینطور میتوانید سایر طرح جابر مورد نیاز خود را نیز در سایت دیدن نمایید.

موارد موجود در این مجموعه :

پوستر های طرح جابربن حیان با موضوع تکنیک های بافندگی و دوزندگی

عکس و تابلوی نمایش طرح جابر ابن حیان تکنیک های بافندگی و دوزندگی

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر تکنیک های بافندگی و دوزندگی

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان

قسمتی از طرح جابر تکنیک های بافندگی و دوزندگی :

بافندگی یا بافتنی گونه‌ ای از صنایع دستی است که با بافتن نخ و تبدیل آن به پارچه انجام می‌شود. در این گونه نخ‌ ها بصورت حلقه‌ هایی در هم تنیده می‌شوند. بافتندگی هم از طریق دست و هم ماشینی انجام می‌شود و سبک‌ها و مدل‌های گوناگونی دارد. این تفاوت در گونه نخ‌ ها و همچنین ضخامت میل بافندگی است. انسان براي پوشاندن خود از شاخه ي درختان، برگ ها و علوفه استفاده مي كرد و با درگير كردن انها با يكديگر موفق به ساخت اوليه ي ساختمان اصلي منسوجات گرديد. تحول فوق ادامه يافت تا اينكه الياف حيواني، مانند پشم، مو، ابريشم و الياف گياهي مثل كنف و پنبه به طور وسيع مورد استفاده قرار گرفت. با پيدايش الياف مصنوعي، پارچه هايي با ظرافت و ضخامت هاي متفاوت و با انعطاف پذيري بسيار بالا تهيه گرديده است. دورهٔ ساسانی یکی از درخشان‌ترین و گویاترین دوره‌ها از نظر بافندگی بوده است. مسعودی در کتاب مروج‌ الذهب می‌ نویسد : «نیمی از شوکت و عظمت این دوره را باید در توسعهٔ صنایع از جمله صنعت بافندگی جستجو کرد.» خوشبختانه بافته‌ های این دوره به‌وفور در موزه‌ ها و کلیسا های غربیان حفظ شده است. دکتر محمد حسن زکی در کتاب صنایع ایران بعد از اسلام درباره بافته‌ های این دوره می‌گوید: «در این دوره، بافندگی ایران به اوج عظمت، ترقی و رونق خود رسید.»

برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع تکنیک های بافندگی و دوزندگی به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.