no-img
دانلود پروژه

طرح جابر بن حیان با موضوع بارورسازی ابرها


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع بارورسازی ابرها
doc
اکتبر 16, 2019
3 مگابایت
4000 تومان
با فرمت : word
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع بارورسازی ابرها


طرح جابر بن حیان با موضوع بارورسازی ابرها به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، کامل و آماده فرمت : ورد word قابل ویرایش آماده پرینت میباشد، طرح جابربن حیان حاضر مربوط به پایه ابتدایی جهت استفاده دانش آموزان و فرهنگیان و والدین عزیز و درباره طرح جابر باروری ابرها پرداخته شده است.

طرح جابر چیست

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر بارورسازی ابرها

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان موضوع مربوطه

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر باروری ابرها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان و همینطور آموزش تنظیم کارتن پلاست

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر درباره باروری ابر ها و روش های آن مورد بررسی قرار گرفته پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است، تحقیق و پژوهش باعث شکوفا شدن استعداد دانش آموزان و همینطور باید مدارس نیز همکاری نمایند. شما قسمتی از این طرح جابر طرح جابر در مورد بارورسازی ابر ها از قسمت هایی از تحقیق زمینه ای، نتیجه گیری، تعریف، منابع و سپاسگزاری، و… میباشد و به صورت کاملا دقیق با دفتر کارنما طرح جابر ابن حیان در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

بارور کردن می‌تواند توسط هواپیما یا به سادگی با اسپری کردن از زمین انجام شود. اما آیا در از بین بردن خشکسالی یا افزایش مداوم بارندگی موثر است؟سخت است که راجع به این موضوع با قطعیت نظر بدهیم. از آنجایی که اغلب این موارد مربوط به آب و هوا و شرایط اقلیمی است، انجام یک آزمایش کنترل شده غیرممکن است. بنابراین، در مناطقی که بارش افزایش پیدا کرده است، نمی‌توانیم بدانیم که اگر ابرها بارور نشده بودند هم باران می‌آمد یا خیر.همچنین پایگاه “ساینتیفیک امریکن” می‌نویسد، باروری ابر و دیگر طرح‌های تعدیل آب و هوا در طول سال‌های اخیر مورد بحث بوده است. اما آنها چگونه کار می‌کنند؟ و آیا واقعا می‌توان ادعا کرد که باروری ابر باعث ایجاد یک طوفان می‌شود؟راجع به این موضوع از “آرلن هوگینز”، متخصص باروری ابر و پژوهشگر در زمینه علوم جوی در موسسه تحقیقات کویر در رنوی نوادا پرسیده شد.بنابر گفته‌های “آرلن هوگینز”؛ ابرها، چه در فصل تابستان و چه در زمستان، در بارش خیلی موثر نیستند. در واقع بخشی از یک طوفان است که در بارش ابرها موثر است.در زمستان، مشکل این است که کریستال یخ به اندازه کافی وجود ندارد. اگر قطرات در فرم مایع بارش کنند، به طور کلی تبخیر می‌شوند. ایده این است که ذرات یخ ساز را اضافه کنید.یکی از چیزهایی که در ابتدا کشف شد این بود که ساختار یدید نقره بسیار شبیه یخ است. ساختار شبکه در سطح مولکولی بسیار بسیار نزدیک یخ است.اکتشافات اولیه بارور کردن ابرها در دهه ۱۹۴۰ با موادی مانند یدید نقره صورت گرفت.انجام فرایند بارورسازی ابرها با وجود اینکه تاکنون تلاش‌های زیادی برای آن صورت گرفته است، خارج از محیط کوچک آزمایشگاه دشوار است. علت این دشواری این است که در سال‌های گذشته اندازه‌گیری بی‌درنگ ابعاد قطره‌ی آب موجود در ابرها امکان پذیر نبوده است. دانشمندان بدون اینکه در مورد عملکرد ابرها اطلاعات داشته باشند نمی‌توانند از نتیجه‌بخش بودن این اقدام مطمئن شوند.علت دیگر این عدم اطمینان از نتیجه بخش بودن بارورسازی ابرها، ماهیت بی‌نظم آب‌وهوا است؛ این امر انجام آزمایش‌های کنترل‌شده‌ و طبیعی را تقریبا غیرممکن کرده است. با اجرای یک مرتبه بارورسازی دیگر نمی‌توان آن را در همان جو مشابه برای بار دوم تکرار کرد؛ زیرا شرایط جوی تغییر کرده و تکرار نمی‌شود. بنابراین وقتی با داده‌های جهان واقعی ارتباط داشته باشیم، اندازه‌گیربنی و فاکتوربندی دقیق غیرممکن است.مشکل دیگر برای بارورسازی ابرها، جهت باد است، جهت وزش باد باعث می‌شود بارش در یک منطقه‌ی دیگر رخ دهد. با وجود گزارش‌های سالیانه، هنوز هیچ گرایش قابل تفکیکی در رابطه با میزان بارندگی در جهت باد مشاهده نشده است. شرایط مناسب برای بارورسازی ابرها اغلب اوقات به شرایط خشک (با یا بدون بارورسازی) وابسته هستند. نگرانی متداول دیگر، در مورد نشر یدید نقره است؛ البته با وجود نگرانی‌های موجود، تیم پژوهشی ثابت کرد که میزان یدید نقره‌ی به‌کاررفته برای فرآیند بارورسازی مضر نیست. شما قسمتی از طرح حاضر مشاهده کردید برای دریافت کامل به ادامه مراجعه نمایید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع بارورسازی ابر ها به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید،دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.