no-img
دانلود پروژه

دانلود طرح جابر درباره ابرها


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع ابرها
doc
اکتبر 8, 2019
6 مگابایت
5000 تومان
با فرمت : word
5000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع ابرها


دانلود طرح جابر درباره ابرها به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، کاملترین نمونه کامل و آماده موجود در فضای مجازی با فرمت ورد word قابل ویرایش شما در ادامه میتوانید قسمتی از آن و موضوعات پرداخته شده در آن را مشاهده نمایید، طرح جابربن حیان حاضر مربوط به مقطع ابتدایی جهت استفاده دانش آموزان و فرهنگیان گرامی و با موضوع انواع ابرها میباشد.

بهترین نمونه طرح جابر ابن حیان

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد ابرها

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان طبقه بندی ابرها

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر انواع ابر ها

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان و همینطور آموزش تنظیم کارتن پلاست

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر درمورد ابر ها  و تشکیل ابر و طبقه بندی انواع ابرها و هر ابر نشانه چه آب و هوایی میباشد مورد بررسی پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است. شما قسمتی از این طرح جابر ابرها از قسمت هایی از تحقیق زمینه ای، نتیجه گیری، تعریف، منابع و سپاسگزاری، و… میباشد و به صورت کاملا دقیق با دفتر کارنما طرح جابر ابن حیان در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

ابر توده‌ای متراکم از قطرات ریز آب و یخ است که در لایه های  زیرین و میانی اتمسفر (هوا کره) تشکیل می‌شود ، در صورتی که صعود بخار آب به آرامی صورت بگیرد ، ابر های نازک بوجود می آیند و اگر صعود بخار به سرعت انجام شود ، ابر های توده ای تشکیل می شوند .ابرها بر اساس شکل و ارتفاع شناخته می شوند ، و پیشوند های آنها هر کدام معنای خاصی دارد ، به عنوان مثال سیرو به معنی دسته ی مو ، آلتو به معنی ارتفاع میانه، نیمبو به معنی باران زا ، کومولو به معنی توده و استراتو به معنی ورقه ورقه می باشد.اگر صعود هوا آرام صورت بگیرد، فرآیند تراكم نیز ملایم است و ایجاد ابرهای پوششی وگسترده میكند كهبه ابرهای پوششی معروفند، اما اگرصعود هوا سریع و ناگهانی باشد یا هوا خیلی ناپایدار شود ابرهای گلكلمی شكل به وجود می آید كه به طور كلی آنها را ابرجوششی می نامند. این نوع ابرها از بالا به قبه هایپنبه ای شباهت دارند. در هر دو مورد چون تراكم در لایه های پائین ابر بیشتر است، غلظت ابرهادرلایه های پائینی از قسمتهای بالایی بیشتر است؛ در نتیجه، قسمتهای پائین ابرها یا ابرهای تشكیلشده در ارتفاع پائین، آبدارتر از ابرهای تشكیل شده در ارتفاعات بالاتر هستند.علامت مشخصه ابرهایپوششی،گسترش افقی آن هاست كه ممكن است به چندین هزار كیلومترمربع برسد و به وضوح بر گسترشعمودی آنها غالب آید. این ابرها از نظر شكل ظاهرچندان تفاوتی با یكدیگر ندارند و به طور كلی روشن وخاكستری رنگند و همیشه از صعود آرام هوا تشكیل می شوند.ابرهای جوششی، بر خلاف ابرهای پوششی،گسترش افقی ناچیز دارند. به معرفی تعدادی از ابر ها میپردازیم : استراتوس : نوع اصلی این ابر لایه‌ای یک‌دست و شبیه مه می‌باشد. و معمولاً به صورت تودهٔ متراکمی از بخار آب که قطر آن در همه‌جا یکسان است، مشاهده می‌گردد. ارتفاع این ابر از سطح زمین بسیار کم است. سیروس : این ابرها از مرتفع‌ترین ابرها بوده واغلب به صورت پر مانند و سفید رنگ و شفاف (مملو از بلورهای یخ) در آسمان دیده می‌شوند. سیرواستراتوس : این ابرها را می‌توان سیروس‌های نازک تور مانندی دانست که از ابرهای کوچک سفید و به هم فشرده به شکل گولهٔ پشمی شکل یافته‌اند. ظهور این ابرها، علامت نزدیک شدن هوای طوفانی بوده و به همین لحاظ، این ابرها را می‌توان پیش از فرارسیدن هوای بد و یا حالت‌های طوفانی هوا، مشاهده نمود.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع ابرها به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید،دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.