no-img
دانلود پروژه

نمونه طرح جابر با موضوع آبیاری قطره ای


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
طرح جابر با موضوع آبیاری قطره ای
doc
اکتبر 10, 2019
2 مگابایت
4000 تومان
با فرمت : word
4000 تومان – خرید

طرح جابر با موضوع آبیاری قطره ای


نمونه طرح جابر با موضوع آبیاری قطره ای به همراه دفتر کارنما و آموزش تنظیم کارتو پلاست، دقیق ترین نمونه کامل و آماده موجود در اینترنت با فرمت ورد word قابل ویرایش آماده پرینت شما در ادامه میتوانید قسمتی از آن و موضوعات و محتویات پرداخته شده در آن را مشاهده نمایید، طرح جابربن حیان مورد نظر مربوط به مقطع دبستان جهت استفاده دانش آموزان و فرهنگیان گرامی و درباره آبیاری قطره ای و به بررسی مزایا و روش های آبیاری قطره ای پرداخته شده است.

دانلود طرح جابر رایگان

موارد موجود در این مجموعه :

تصاویر و پوستر های طرح جابر در مورد آبیاری قطره ای

عکس و تابلوی نمایش طرح جابربن حیان موضوع مربوطه

مطالب علمی آموزشی درباره طرح جابر درباره ابیاری قطره ای

به همراه دفتر کارنما طرح جابربن حیان و همینطور آموزش تنظیم کارتن پلاست

قسمتی از این طرح :

طرح جابر حاضر درمورد ابیاری قطره ای میباشد و در مورد مزایا و معایب استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار و همینطور دلایل استفاده و روش های استفاده ابیاری قطره ای مورد بررسی قرار گرفته پرداخته میشود، طرح جابر که همه ساله توسط مدارس برگزار میشود با هدف برانگیختن روحیه پژوهش و تحقیق ، علمی دانش آموزان در قالب یک رقابت در دوره سال تحصیلی در پایه اول تا ششم ابتدایی میباشد در این مدت که از برگزاری این طرح گذشته میزان مشارکت دانش آموزان و خانواده ها به صورت چشمگیری رو به افزایش میباشد زیرا این پروژه میتواند سطح علمی و روحیه مشارکت پذیری و گروهی را در دانش آموزان دبستانی شکوفا کند که تا حد زیادی اینطور بوده است، تحقیق و پژوهش باعث شکوفا شدن استعداد دانش آموزان و همینطور باید مدارس نیز همکاری نمایند. شما قسمتی از این طرح جابر آبیاری قطره ای از قسمت هایی از تحقیق زمینه ای، نتیجه گیری، تعریف، منابع و سپاسگزاری، و… میباشد و به صورت کاملا دقیق با دفتر کارنما طرح جابر ابن حیان در اختیار شما در دانلود پروژه میباشد.

در آبیاری قطره‌ای آب از یک شبکه لوله کم فشار به صورت یک الگوی از قبل تعیین شده ، پخش می‌گردد . وسیله خروج آب به خاک « قطره ‏چکان « نام دارد . قطره چکانها از طریق یک نازل باریک یا مسیر جریان طویل ، فشار موجود در شبکه لوله را کاهش میدهند و موجب کاهش ‏دبی تخلیه تا حدود لیتر بر ساعت میشوند .آب بعد از خروج از قطره چکان توسط نیروهای کاپیلارتی و ثقل در نیمرخ خاک جریان می‌یابد ، بنابراین سطحی که به وسیله هر قطره چکان ‏خیس می‌شود با عوامل محدود کننده جریان افقی آب محدود می‌گردد . در سیستمهای قطره‌ای دور آبیاری یک روز و حتی در صورت نیاز ‏کمتر امکان پذیر است‎ .‎برای درختان و تا‌‌کها که گیاهانی دائمی با فاصله زیاد از یکدیگر می‌باشند ، قطره چکا‌نها به صورت واحدهای ساخته شده مجزا بوده و ‏توسط یک زایده به خط انتقال آب مرسوم به لوله فرعی قطره چکان ، شیلنگ لوله فرعی یا لوله فرعی متصل میگردند‎.‎برخی قطره چکانها به صورت لوله‌های اسپاگتی شکل بوده و چند خروجی دارند . این امر برای افزایش سطح خیس شده با حداقل افزایش در ‏هزینه است . برای گیاهان ردیفی کمتر دائمی مانند گوجه فرنگی ، نیشکر و توت فرنگی ، لوله فرعی و قطره چکانها را با هم به صورت یک ‏واحد قابل جدا ساختن میسازند که یا سوراخ‌هایی به فواصل ۹ تا ۳۶ اینچ دارند مانند لوله دو محفظه‌ای و یا دیواره‌های متخلخلی دارند که آب ار ‏آنها به بیرون تراوش مینماید . در هر دونوع سیستم قطره‌ای ، لوله‌های فرعی به خط انتقال آب مرسوم به مانفولد متصل می‌شوند‎. از ۸۸ ميليارد متر مکعب آب که هر ساله استحصال مي شود حدود ۸۳ ميليارد متر مکعب آن در بخش کشاورزي مصرف مي شود که متاسفا نه ۶۳ ميليارد متر مکعب آن به هدر مي رود . حال مشخص شد چاره کار جلوگيري از به هدر رفتن آب است تلفات اصلي عمدتاً در داخل مزرعه است که ۷۰ تا ۹۰ درصد تلفات آب را شامل مي شود .دستيابي به راندمان آبياري باراني تا راند مان ۷۰ درصد و راندمان آبياري قطره اي تا ۹۵ درصد است ، يعني در سيستم آبياري باراني تا ۲۰ درصد و در سيستم آبياري قطره اي تا ۵ درصد آب تلف مي شود ، در حاليکه آبياري مزارع به روش سطحي حتي با انجام هزينه هاي گزاف و تسطيح اراضي راند مان آ بياري از ۵۰ درصد تجاوز نمي کند و در وضعيت سنتي که اکثر اراضي کشور ما بهمين ترتيب آبياري مي شود حتي کمتر از ۳۵ درصد مي باشد . اين بدين معني است که اگر از روشهاي آبياري باراني و قطره اي استفاده نکنيم ۶۵ درصد آب مزارع از بين مي رود و با احتساب آب تلف شده در کانالهاي انتقال ميزان تلفات از ۷۵ درصد تجاوز نمي کند . لذا با استفاده از سيستمهاي آ بياري تحت فشار مي توان از تلفات آب جلوگيري کرد و به يک رشد اقتصادي که بر اساس آن مي توان به يک توسعه پايدار اقتصادي ، اجتماعي دست يافت .آبياري قطره اي عبارتست از پخش آهسته آب بر سطح يا زير خاک به صورت قطرات مجزا ، پيوسته ، جريان باريک يا اسپري ريز از طريق قطره چکا نها يي که در طول خط انتقال آب قرار دارند . آبياري قطره اي داراي روشها و مفا هيم متعددي مانند آبیاری دريپ ، آبیاری زير بستری ، آبياری فواره اي و آبياري اسپري است. شما قسمتی از این طرح مشاهده کردید میتوانید در ادامه از کامل آن استفاده نمایید.

کاربر گرامی : برای دانلود و خرید طرح جابربن حیان با موضوع آبیاری قطره ای به همراه دفتر کارنما به صورت کامل و آماده از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید،دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.