no-img
دانلود پروژه

دانلود درس پژوهی فارسی پایه سوم ابتدایی درس فداکاری

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی فارسی پایه سوم ابتدایی درس فداکاری
doc
فوریه 14, 2019
3 مگابایت
10000 تومان
37 صفحه (word)
10000 تومان – خرید

درس پژوهی فارسی پایه سوم ابتدایی درس فداکاری


دانلود درس پژوهی فارسی پایه سوم ابتدایی درس فداکاری – دقیق ترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۷ صفحه به صورت کامل و آماده در اختیار شما فرهنگیان گرامی میباشد.

درس پژوهی دبستان

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه سوم ابتدایی کتاب فارسی درس فداکاری با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۷ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پایه سوم هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

خواندن یکی از پیشرفته ترین وپیچیده ترین توانایی های ذهنی انسان است.خواندن یعنی ارتباط کلی فرد با یک سری اطلاعات سمبلیک که به جنبه بصری یادگیری اطلاق می شود(یعنی تبدیل نوشتاری به گفتاری).کیفیت و بازدهی خواندن ومطالعه به میزان اصلاح روش های آموخته شده در دوران ابتدایی بستگی دارد. درفرهنگ روانشناسی٬ اصطلاح اختلال خواندن(نارسا خوانی) به هر گونه ناتوانی در خواندن اطلاق می شود که بواسطه آن دانش آموزان از سطح پایه کلاس خود در زمینه خواندن عقب می مانند و هیچ گونه شواهد عینی دال بر نارسایی هایی چون عقب ماندگی ذهنی٬آسیب مغزی٬مشکلات هیجانی و فرهنگی٬و مشکلات گفتاری وجود ندارد. دانش آموزان نارسا خوان٬ دارای نقایص بسیار گوناگونی هستند که منشاء آنها عملکرد نامناسب مغز است.این عملکرد نامناسب لزوما ناشی از آسیب مغزی نیست بلکه به سبب این است که مغز این افراد عملکردی متفاوت از کودکان عادی دارد.نارسا خوانی که به تاخیر و نقص در توانایی خواندن مربوط می شود با اصطلاحاتی مانند: دیسلکسی٬ آلکسی٬عقب ماندگی خواندن٬اختلال ویژه در خواندن همراه است. در واقع خواندن ٬فرایند رشد تکلم و زبان است.بدین معنا که فعالیت خواندن از زمانی آغاز می شود که کودک اولین کلمات را برای بیان مقاصد خود به کار می برد.در این هنگام کودک با دیدن یا لمس کردن شیء و یا تصاویر ٬آن کلمه و یا نماد برایش تداعی می شود و در حقیقت مجموعه ای از صداها جایگزین اشیاء ٬تصاویر و مفاهیم آنها می شوند.پس از تجربه کافی در این زمینه و با آغاز سن رفتن به مدرسه و برخورداری از آموزشهای لازم ٬مرحله ارتباط دادن کلمات و صداها با نمادهای نوشتاری شروع می شود. به دلایل فوق الذکر گروه درس پژوهی ما تصمیم بر این گرفت که برای تقویت روانخوانی در دانش آموزان به انجام یک درس پژوهی پرداخته شود.

اهداف کلی :

۱٫ تقویت روحیه فداکاری و ایثار

۲٫ تقویت مهارت های چهارگانه زبان آموزی

۳٫ پرورش روحیه تفکر و خلاقیت

۴٫ گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی

۵٫ تقویت مهارت برقراری ارتباط اجتماعی

اهداف رفتاری (دانش آموزان پس از پایان درس بتوانند) :

۱٫ در فعالیت های گروهی شرکت کرده درباره درس نظر دهند.(تقویت روحیه اعتماد به نفس)

۲٫ به سؤالات مطر ح شده درس با دقت پاسخ های مناسب دهند.(پرورش تفکر خلاق)

۳٫ نام تعدادی از افراد فداکار منطقه ی خود را فهرست کنند (آشنایی با افراد فداکار)

۴٫ نمونه ای از کارهای فداکارانه ی خود و یا اطرافیان را بیان کنند.

۵٫ برای قدردانی از شهدا و انسانهای بزرگ دو جمله مناسب بنویسند.

۶٫ با ذکر دو مثال اهمیت و ارزش فداکاری نسبت به هم نوعان خود را بیان کنند.

۷٫ با کامل کردن یک جمله کاربرد استفاده از بدل را نشان دهند. (اشنایی با بدل و کاربرد آن در جمله )

۸٫ برای هر کلمه واژه ی مترادفی را ذکر کنند. (گسترش واژگان )

۹٫ کلمات نامرتب را در قالب یک جمله ی مناسب مرتب کنند.(مهارت دسته بندی کلمات )

۱۰٫ با توجه به تصویر دو جمله مرتبط با آن بنویسند. (تصویر خوانی )

برای دانلود و خرید درس پژوهی فارسی کلاس سوم ابتدایی درس فداکاری به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.