no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی علوم پایه پنجم دبستان درس چشم - کاملترین نمونه


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی علوم پایه پنجم دبستان درس چشم
doc
فوریه 14, 2019
2 مگابایت
3000 تومان
42 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی علوم پایه پنجم دبستان درس چشم


نمونه درس پژوهی علوم پایه پنجم دبستان درس چشم – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۴۲ صفحه به صورت کامل و آماده با فصل بندی در اختیار شما فرهنگیان گرامی هم اکنون در وب سایت دانلود پروژه میباشد.

درس پژوهی دبستان

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه پنجم دبستان کتاب علوم درس چشم با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۴۲ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پنجم ابتدایی هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی مورد نظر خود را نیز در سایت دانلود پروژه استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

با یاد و نام خداوند متعال و عرض خسته نباشید خدمت کلیه همکاران محترم در جلسه شورای معلمان این آموزشگاه که در آبان ماه ۹۵  برگزار گردید در خصوص لزوم اجرای طرح درس پژوهی به عنوان طرحی اثر بخش برای پژوهش در مدرسه یاد شد که در این طرح همکاران محترم یاد می گیرند که چگونه از یکدیگر بیاموزند و در تجارب آموزشی و تربیتی یکدیگر سهیم شوند . و به این ترتیب همکاران می توانند با باز اندیشی در رفتار های خود کمک کنند و این موضوع به عنوان دستور کار جلسه قرار گرفت. در این جلسه کلیه همکاران محترم پایه اول تا ششم مسایل و مشکلات خود را در انتقال یک مفهوم جدید و یا نحوه تدریس یک موضوع به عنوان یک مسأله مطرح نمودند. مهمترین مساله که در این جلسه مطرح شد و کلیه همکاران نیز مهر تایید بر آن زدند چشم انسان در پایه پنجم بود  بنا بر این تصمیم گرفته شد بر روی این موضوع تا جایی که امکان دارد کار شود.

بیان ضرورت و اهمیت پرداختن به موضوع از طریق درس پژوهی :
انسان موجودی اجتماعی است و لازمه زندگی اجتماعی یاد دادن و یادگیری فهماندن و فهمیدن تعلیم و تعلم است. برای یادگیری و تعلیم هر علم و فنی و به عبارت کلی تر برای رسیدن به هر هدفی قواعد و فنونی لازم است. علوم هم مانند هر علم و فنی برای آموزش به روش های خاصی نیاز دارد. در هر کلاسی  می بایست به عنوان راهنما و مشاور دانش آموزان را در رسیدن به هدف یاری دهد. با توجه به این معضلات و مشکلات در نظام آموزشی کشور ما واقعیتی اجتناب ناپذیر است. شرایط سخت محیطی، کمبود جمعیت دانش آموزان، کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی، مهاجرت طبیعی یا اجباری از عواملی هستند که امکان تشکیل واحدهای آموزشی را محدود می سازند. ما باید همواره به یادداشت برداری از عمل های خود ادامه دهیم. از این روست که گروه درس پژوهی آموزشگاه ….. شهرستان……….. با توجه به مشکلات مربوط به مدیریت زمان کلاس و اهمیت یادگیری چشم در پایه های پنجم . و چالش هایی که در  تدریس چشم انسان در کتاب بین همکاران ایجاد شده بود سعی در بررسی این موضوع پژوهشی با بهره گیری از الگوی درس پژوهی را دارد.

توضیحات :
در این درس دانش آموزان با ساختار ساده چشم انسان آشنا می شوند . بخش های قابل مشاهده چشم انسان را مشاهده می کنند و در باره کار این بخش ها و نقش آنها در دیدن و شنیدن ، فعالیت انجام می دهند و به طور خلاصه چگونگی دیدن و شنیدن را می آموزند. آنها با استفاده از شکل های کتاب در باره حفظ سلامت چشم انسان گفت و گو می کنند و راه های مراقبت از این اندام ها را با جمع آوری اطلاعات می آموزند.

پیامد درس :

هنگام انجام فعالیت های مختلف مانند مطالعه ، کار با رایانه. برای مراقبت از چشم ها به درستی عمل می کنند.

انتظار می رود پس از پایان این درس ، دانش آموزان بدانند :

اهداف :

بخش رنگی چشم ، عنبیه است که در وسط آن مردمک قرار دارد.

روی عنبیه بخش شفاف قرنیه قرار گرفته است.

مردمک ، نور ورودی به چشم را تنظیم می کند.

در چشم طبیعی ، عدسی چشم تصویر اجسام را روی پرده شبکیه تشکیل می دهد.

با استفاده از عینک می توان به طور طبیعی اجسام را دید را شنید.

برای دانلود و خرید درس پژوهی علوم کلاس پنجم دبستان درس چشم به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.