no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی علوم پایه دوم ابتدایی (اگر تمام شود)

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
دانلود درس پژوهی علوم پایه دوم ابتدایی (اگر تمام شود)
doc
جولای 1, 2016
7.8 مگابایت
10000 تومان
22 صفحه (word)
10000 تومان – خرید

دانلود درس پژوهی علوم پایه دوم ابتدایی (اگر تمام شود)


دانلود درس پژوهی علوم پایه دوم ابتدایی (اگر تمام شود)

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش در ۲۲ صفحه

درس پژوهی پایه دوم ابتدایی

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی علوم دوم ابتدایی اگر تمام شود با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما فرهنگیان گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۲۲ صفحه کامل و آماده جهت استفاده درس پژوهی پایه دوم ابتدایی هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

درس پژوهی یکی از راههای ارتقا و دستیابی به شیوه های نوین تدریس و کنار گذاشتن شیوه ها و روشهای سنتی است . معلمین مقطع ابتدایی چند سالی است که تلاش می کنند تا بلکه بتوانند با شرکت درجشنواره ی الگو های نوین تدریس خدمتی در این راستا به نظام تعلم و تربیت کشور به عنوان مهمترین رکن آینده ساز کشور کمکی کرده باشند. ما در قسمت مبانی علمی و نظری به سه مبحث پرداخته ایم : اول ، طراحی منظم آموزشی یا همان طرح درس ، دوم روشهای تدریس، سوم ؛ هدفهای سه گانه ی تعلیم و تربیت. طرح درس (طراحی منظم آموزشی) : طرح درس یا طراحی منظم آموزشی از۷ قسمت تشکیل شده که عبارتند از :۱- احوال پرسی : در این مرحله که اولین برخورد جلسه است باید سعی شود که با روحیه و نشاط وارد کلاس شد و به روحیات دانش آموز و آمادگی او برای شروع درس اطمینان حاصل کرد. این مرحله باید کوتاه باشد. ۲- ارزشیابی آغازین : ارزشیابی آغازین در ابتدای تدریس انجام می گیرد و هدف از آن اینست که اولا معلوم شود آیا دانش آموزان مطالب قبلی که مرتبط با درس امروز است را می دانند یا خیر و دوم اینکه با مطالب درس امروز تا چه اندازه آشنا هستند. پس ارزشیابی آغازین نقطه ای که درس باید از آنجا شروع شود را مشخص می کند. آماده سازی : این مرحله دو قسمت دارد : اول ، جلب توجه است و در جلب توجه معلم یادگیرندگان را متوجه موضوع درس می سازد . برای جلب توجه می توان از یک تصویر ، کاریکاتور یا یک سوال و… استفاده کرد. مهم اینست که جلب توجه آن قدر قوی باشد که فراگیر را تحت تاثیر قرار داده و سایر محرکات غیر مربوط را از فضای آموزشی خارج سازد . دوم ، بیان هدفها است که در آن معلم هدفهای آموزشی را به طور واضحی برای یادگیرندگان بیان می کند . این کار وقت زیادی نمی برد . هرگز نباید فکر شود که فراگیر هدف را از قبل می داند .

به همراه فایل اصلی نیز فایل های زیر نیز میباشد :

درس پژوهی معماری نوین تدریس

درس پژوهی تدریس فرصت ساز

ده گام اساسی در فرایند درس پژوهی

درس پژوهی و راه های توسعه آن

آموزش درس پژوهی

برای دانلود و خرید درس پژوهی علوم پایه دوم ابتدایی (اگر تمام شود) به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.