no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی ریاضی ششم دبستان جمع کسر ها با مخرج نابرابر


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی ریاضی ششم دبستان درس جمع کسر ها با مخرج نابرابر
doc
فوریه 16, 2019
3 مگابایت
3000 تومان
37 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی ریاضی ششم دبستان درس جمع کسر ها با مخرج نابرابر


درس پژوهی ریاضی ششم دبستان درس جمع کسر ها با مخرج نابرابر – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش ۳۷ صفحه به صورت کامل و آماده در اختیار شما فرهنگیان گرامی میباشد.

درس پژوهی پایه ششم ابتدایی

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه ششم دبستان کتاب ریاضی درس جمع کسر ها با مخرج نابرابر با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۷ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پایه ششم هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی آماده مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان مقاطع مختلف معمولاً در درس ریاضی مشکلات اساسی دارند. بسیاری از دانش آموزان حتی در ساده ترین مطالب ریاضی مربوط به سال های قبل اشکال دارند. در ابتدای سال تحصیلی معمولاً مشکلات یادگیری ریاضی به دلیل فراموشی مطالب پایه بسیار زیاد است و دانش آموزان کشش لازم برای یادگیری ریاضی را ندارند و وقتی که مطالبی را تدریس می کنیم نمی فهمند. علل بسیاری در ضعف ریاضی دانش آموزان نقش دارند. از جمله آن ها: پایه ضعیف در درس ریاضی از سال های قبل ،کم هوشی و دیرآموزی بعضی از دانش آموزان، نداشتن اعتماد به نفس در درس ریاضی، مشکلات جسمی بعضی از دانش آموزان، سوءتغذیه، ضعف چشم.اقدام هایی که برای چنین دانش آموزانی می توان انجام داد به قرار زیر است: ابتدا باید در چند جلسه اعتماد به نفس دانش آموزان را تقویت کرد. برگزاری امتحانات به صورت کتاب باز (open book) می تواند انجام شود تا دانش آموزان اعتماد به نفس پیدا کنند. باید آنها را تشویق کرد که خودشان مطالب را یاد بگیرند و تمرین ها را حل کنند و زود ناامید نشوند. اگر دانش آموزی تمرینی را حتی ناقص حل کند، باید او را تشویق کرد و نمرات بیش از حقش به او داد. هر بار که با کوچکترین مطلبی یک نمره خوب برای دانش آموز گذاشته شود، کم کم این دانش آموز از درس ریاضی و معلم ریاضی خوشش می آید. باید سعی کرد ضعف های دانش آموز را به رویش نیاورد. به اين ترتيب شما گام در مسير درس پژوهی نهاده ايد روشي که پايه توسعه  مستمر حرفه اي شماست و شما را در مسير يک معلم حرفه اي و فکور به حرکت وا مي دارد !در این درس پژوهی سعی بر این است که دانش آموزان به طور کامل با جمع کسر با مخرج های نا برابر آشنا گردند و مشکلات و معایب تدریس در این باره برطرف گردد.

هدف کلی : دانش آموزان با کسرهای  نا مساوی آشنا می شوند

اهدف شناختی :

-دانش آموزان مفهوم کسرهای نا مساوی را درک می کنند.

-از شکلهای مختلف برای کسرهای نا مساوی استفاده می کنند.

-دانش آموزان می توانند:یک کسر نا مساوی برای کسر داده بنویسند.

– بتوانند برای دو کسر نا مساوی شکل بکشند.

-چگونه نوشتن کسر نا مساوی را بیان کنند.

اهداف مهارتی :

-بتوانند شکل یک کسر را روی کاغذ رسم کنند.

-کاغذی را طوری تا کنند که نشان دهنده کسر نا مساوی باشد.

-بتوانند از اعداد بزرگتر در نوشتن کسرهای نا مساوی نیز استفاده کنند.

برای دانلود و خرید نمونه درس پژوهی ریاضی کلاس ششم دبستان درس جمع کسر ها با مخرج نابرابر به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.