no-img
دانلود پروژه

دانلود درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی درس تقسیم کسر ها به صورت کلی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی درس تقسیم کسر ها به صورت کلی
doc
فوریه 21, 2019
3 مگابایت
3000 تومان
52 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی درس تقسیم کسر ها به صورت کلی


دانلود درس پژوهی ریاضی پایه ششم ابتدایی درس تقسیم کسر ها به صورت کلی  – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش ۵۲ صفحه به صورت کامل و آماده در اختیار شما فرهنگیان گرامی میباشد.

درس پژوهی پایه ششم ابتدایی

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه ششم ابتدایی کتاب ریاضی درس تقسیم کسر ها به صورت کلی با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۵۲ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پایه ششم هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی آماده مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

با یاد و نام خداوند متعال و عرض خسته نباشید خدمت کلیه همکاران محترم در جلسه شورای معلمان این آموزشگاه که در آبان ماه …… برگزار گردید در خصوص لزوم اجرای طرح درس پژوهی به عنوان طرحی اثر بخش برای پژوهش در مدرسه یاد شد که در این طرح همکاران محترم یاد می گیرند که چگونه از یکدیگر بیاموزند و در تجارب آموزشی و تربیتی یکدیگر سهیم شوند . و به این ترتیب همکاران می توانند با باز اندیشی در رفتار های خود کمک کنند و این موضوع به عنوان دستور کار جلسه قرار گرفت.در این جلسه کلیه همکاران محترم پایه اول تا ششم مسایل و مشکلات خود را در انتقال یک مفهوم جدید و یا نحوه تدریس یک موضوع به عنوان یک مسأله مطرح نمود ند.مهمترین مساله که در این جلسه مطرح شد و کلیه همکاران نیز مهر تایید بر آن زدند آموزش تقسیم کسر ها در پایه ششم بود بنا بر این تصمیم گرفته شد بر روی این موضوع تا جایی که امکان دارد کار شود.

درک مفهوم کسر از اهمیت زیادی برخوردار است بنابر این واژه کسر و اینکه یک جزئی از کل تشکیل کسر می دهد اما نمایش عددی بعضی از  آنها سخت است را برای دانش آموزان باید تفهیم کرد. دانش آموزان باید به این تشخیص برسند که کسر و عدد مخلوط دو نمایش از یک مفهوم است بنابراین حرکت از کسر به عدد مخلوط و برعکس از اهمیت زیادی برخوردار است.لذا نوشتن نحوه حرکت از کسر به عدد مخلوط و برعکس از اهمیت زیادی برخوردار است.

کسرهای متعارفی: به کسرهای کوچکتر از واحد کسرهای متعارفی می گویند که از پایهی سوم کسرها با رنگ کردن شکل ها آموزش داده می شود. معانی کسرها (جزئی از کل) به شرح زیر می باشد :

۱-ناحیه ( ناحیه بیشتر شکل های متصل است.)

۲-طول ( مفهوم طولی کسر است.)

۳-مجموعه (کسربه صورت مجموعه که منفصل هستند.)

۴-مساحت (مفهوم تقریبی کسروجزئی از کل است،دقیق نیست.)

اهداف :

۱-درک راهبرد رسم شکل و توانایی به کار گیری آن

۲-کسب توانایی جمع و تفریق کسر و عدد مخلوط

۳-  نمایش جمع و تفریق کسر و عدد مخلوط روی محور اعداد و یا به صورت تصویری

۴-کسب توانایی ضرب و تقسیم کسرها و اعداد مخلوط

۵- نمایش ضرب و تقسیم کسرها با استفاده از رسم شکل و  روش مساحتی

برای دانلود و خرید نمونه درس پژوهی ریاضی کلاس ششم ابتدایی درس تقسیم کسر ها به صورت کلی به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.