no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی جغرافیا چهارم ابتدایی درس آشنایی با خط استوا و نصف النهار


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی جغرافیا چهارم ابتدایی آشنایی با خط استوا و نصف النهار
doc
فوریه 14, 2019
3 مگابایت
3000 تومان
34 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی جغرافیا چهارم ابتدایی آشنایی با خط استوا و نصف النهار


درس پژوهی جغرافیا چهارم ابتدایی درس آشنایی با خط استوا و نصف النهار – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۴ صفحه به صورت کامل و آماده با فصل بندی در اختیار شما فرهنگیان گرامی هم اکنون در وب سایت دانلود پروژه میباشد.

درس پژوهی دبستان

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه چهارم ابتدایی کتاب جغرافیا درس آشنایی با خط استوا و نصف النهار با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۳۴ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی پایه چهارم هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی مورد نظر خود را نیز در سایت دانلود پروژه استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

پژوهش حاضر به صورت کیفی از نوع درس پژوهی   در مدرسه ….. شهرستان ….اجرا شده است.این درس پژوهشی به صورت گروهی و با مشارکت ۷ نفر از همکاران فرهنگی با موضوع خط استوا و نصف النهار  به اجرا درآمد. از آن جا که مسأله آموزش کودکان در پایه‌های ابتدایی نیازمند استفاده از شیوه‌های متفاوتی می‌شود و هم چنین و محتوای درسی از مجموعه‌ای از مهارت‌ها (مشاهده کردن، پیش‌بینی کردن، بررسی فرضیه و …) و معلومات سازماندهی می‌شود که در نهایت کودکان را به بروز کنش عقلانی معطوف به نتایج مشهود و فهم عمیق دانش‌ها و ارزش‌ها سوق می‌دهد. لذا چالش‌های پیش روی گروه در این حوزه این بود که ما چگونه می‌توانیم در تدریس دروس مرتبط به صورت موثر عمل کرده و اهمیت درس را به صورتی شایسته به دانش‌آموزان بفهمانیم. پس از اجرای طرح درس اولیه (سناریو) و بازبینی آن، نهایتاً سناریو در کلاس تدریس و توسط اعضای گروه به مشاهده و نقد و تحلیل گذاشته شد. درس پژوهي به زبان ساده مطالعه و پژوهش جمعي پيرامون عمل تدريس است . بعنوان يك معلم حرفه اي بيا و در روش تدريس خود تامل کن! حتما روش بهتري براي تدريس وجود دارد . اما اين بار نه به تنهايي، بلكه با يک گروه از معلمان هم  رشته ، روش خود را مورد مطالعه و آزمون قرار دهيد ، با هم با نقد شرايط موجود و در جهت نيل به وضع موجود طرح مساله نماييد ، در جهت شناخت بهترين روش ممکن پژوهش کنيد ، نتايج پژوهش را در کلاس درس و بصورت طبيعي بيازماييد ، نتيجه آزمايش را نقد کنيد ، طرح را اصلاح و دوباره در يک کلاس ديگر آن را اجرا نماييد ، نتايج پژوهش خود را منتشر و در اختيار ديگران قرار دهيد . به اين ترتيب شما گام در مسير درس پژوهی نهاده ايد روشي که پايه توسعه  مستمر حرفه اي شماست و شما را در مسير يک معلم حرفه اي و فکور به حرکت وا مي دارد.

هدف کلی : چگونه دانش آموزان را با خط استوا و نصف النهار  آشنا کنیم؟

هدفهای جزئی :

دانش اموزان در فرایند آموزش و تدریس معلم :

۱-به كروی بودن زمین پی مي برند.

۲-با مدارها آشنا می شوند.

۳-به مهمترین نصف النهار پی می برند.

۴-با خط استوا آشنا مي شوند.

۵-به فرضی بودن شکل مدارها مي برند.

۶-با نصف النهار مبداء ( گرینویچ ) آشنا مي شوند .

۷-با نیم كره، نیم كره شمالی و نیم كره جنوبی آشنا می شوند.

۸-با نیم كره غربی و نیم كره شرقی آشنا می شوند.

برای دانلود و خرید درس پژوهی جغرافیا کلاس چهارم ابتدایی درس آشنایی با خط استوا و نصف النهار به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.