no-img
دانلود پروژه

دانلود رایگان پروژه کارآفرینی عقيق تراشی


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
دانلود پروژه کارآفرینی عقيق تراشی
doc
سپتامبر 17, 2015

دانلود پروژه کارآفرینی عقيق تراشی


دانلود رایگان پروژه کارآفرینی عقيق تراشی – در این طرح به بررسی راه اندازی طرح توجیهی کارگاه عقیق تراشی میپردازد. با فرمت : ورد word در ۱۲ صفحه در اختیار شما میباشد.

دانلود پروژه کارآفرینی عقيق تراشی

این هنر شامل کنده کاری روی عقیق یا برجسته کاری روی آن و تولید اشیاء کوچک و هنری و تزئینی از آن است . پیشینه این هنر در ایران به عهد سومر بر می گردد . روش کار در این صنعت به این شکل است که پس از برش سنگ ، آن را بوسیله چرخ تراش داده و سپس جلا می دهند و پس از آن طرح مورد نظر را روی آن بوسیله قلمهای مخصوص تراش می دهند . مرکز این هنر در استان خراسان شهر مشهد می باشد.

کارگاه جواهر تراشی : بنابر آنچه که در زمینه دانش جواهر تراشی گفته شد٬ اهمیت نوع تراش و کیفیت تراش به خوبی مشخص است .امروزه در بیشتر نقاط دنیا٬ کارگاههای تراش جواهر دایر شده است و افراد بسیاری در آنها مشغول به کار می باشند.این کارگاهها در کشورهایی که تولید کننده و استخراج کننده سنگ هستند و بیشتر در نزدیکی محل استخراج احداث می شوند.اهمیت جواهر تراشی به قدری است که حتی برخی کشورها که خود٬دارای معادن سنگهای ارزشمند نیستند ٬ اقدام به تاسیس کارگاههای جواهر تراشی بزرگ کرده و سنگهای ارزشمند را از کشورهای دارای معادن ٬ خریداری و وارد کشور خود می کنند.ارزش افزوده تراش جواهرات بسیار بالا است به طوریکه در مقایسه ارزش یک کیلوگرم سنگ خام٬ پس از تراش ٬ این سنگ خام تبدیل به چندین سنگ تراش خورده میشود که ارزش هر یک حداقل به میزان چندین ده برابر همه سنگ خام اولیه است.بدین ترتیب با ارزش افزوده چندین ده برابری در صنعت جواهر تراشی روبرو میشویم.امروزه با شناخت بیشتر کانی ها وخواص آنها ٬ افرادی که خواستار سنگهای تراش خورده برای اهداف آرایشی یا خواص درمانی آنها هستند٬ رو به افزونی هستند.لذا توسعه این صنعت و کارگاههای آموزشی تراش جواهر نیز رو به گسترش است.

فهرست :

فصل اول

مقدمه

نام طرح و محل اجرای آن

مشخصات متقاضیان

جواهر تراشی

تراش ساده

تراشه زاویه ای یا Faceting

کارگاه جواهر تراشی

گوهر تراشی

تراش زوایه ای

فصل دوم – (امور مالی طرح)

شرح سرمایه گذاری

سرمایه ثابت

ماشین آلات و تجهیزات تولید

لوازم اداری و ایمنی

هزینه های سالیانه طرح

مواد اولیه

نیرو انسانی

هزینه انرژی و سوخت

وسیله نقلیه

هزینه تعمیر و نگهداری

هزینه استهلاک

هزینه بیمه

برآورد درآمد

برآورد سرمایه در گردش

جدول هزینه های ثابت و متغیر طرح

محاسبات تسهیلات مالی

تسهیلات سرمایه ثابت

تسهیلات سرمایه در گردش

جدول شرح سرمایه گذاری طرح

جدول بازپرداخت اصل و سود تسهیلات

جدول شرح عملکرد (سود و زیان) طرح

دانلود فایل : شما میتوانید جهت دانلود رایگان پروژه کارآفرینی عقيق تراشی از وب سایت دانلود پروژه به صورت رایگان روی لینک زیر کلیک کنید و از آن استفاده نمایید.

دانلود فایل با لینک مستقیم (کلیک کنید)دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.