no-img
دانلود پروژه

دانلود رایگان مقاله آموزشی فیبر نوری


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله آموزشی فیبر نوری
doc
آگوست 28, 2015
فایل رایگان میباشد.
0 تومان
رایگان – خرید

دانلود مقاله آموزشی فیبر نوری


دانلود رایگان مقاله آموزشی فیبر نوری – در این تحقیق به معرفی کامل فیبر نوری و همچنین کاربرد آن در امروزه و… میپردازد. فایل حاضر با فرمت pptx پاورپوینت در ۱۶۴ صفحه به صورت رایگان در اختیار شما به صورت کامل و آماده میباشد.

دانلود مقاله آموزشی فیبر نوری

پاورپوینت در مورد فیبر نوری :

فیبر نوری یا تار نوری (Optical Fiber) ؛ رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف مثل شیشه یا پلاستیک است که می‌تواند نوری را که از یک سرش به آن وارد شده، از سر دیگر خارج کند. فیبر نوری داری پهنای باند بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی می‌باشد، با فیبر نوری می‌توان داده‌های تصویر، صوت و داده‌های دیگر را به راحتی با پهنای باند بالا تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و بالاتر انتقال داد. امروزه مخابرات فیبر نوری، به دلیل پهنای باند وسیعتر در مقایسه با کابل‌های مسی، و تاخیر کمتر در مقایسه با مخابرات ماهواره ای از مهمترین ابزار انتقال اطلاعات محسوب می‌شود.

مزایای تار های نوری :

قیمت پایین : ماده ی اصلی برای تار های شیشه ای اکسید سیلیکون است و منبع اصلی سیلیکا ، سنگ و شن و ماسه است. در نتیجه قیمت کابل هاي فیبر نوری بسیار ارزانتر از کابل هاي مسی تمام می شود. بعضی از تار های نوری از پلاستیک شفاف ساخته می شوند که به سهولت در دسترس است ،این نوع از فیبرنوری ارزان تر از فیبر نوری شیشه ای است.

استحکام کششی مناسب : اضافه کردن روکش پلاستیکی ، استحکام کششی یک خط انتقال تاری را زیاد میکند. در صورت لزوم ، برای باز هم بیشتر کردن استحکام می توان میله های فلزی در داخل کابل پلاستیکی قرار داد. ماده ی محکم کننده ی دیگر کولار(Kevlar) است که یک تار پلیمری ترکیبی ، با استحکام زیاد می باشد. علیرغم طبیعت آشکار شکنندگی شیشه، کابل های تار نوری بسیار نیرومند و قابل بکارگیری هستند.

پهنای باند وسیع : یکی از مزایای تار نوری ، توانایی آنها در انتقال اطلاعات به مقدار زیاد ، چه به شکل دیجیتال و چه به شکل آنالوگ ، می باشد. به عنوان مثال ، یک تار واحد از نوع ساخته شده برای خدمات تلفنی می تواند داده ها را با میزان T3 یعنی ۴۴۰۷ مگا بیت بر ثانیه ، هدایت کند. این تار ۶۷۲ کانال صوتی را ارسال می کند. تار های با ظرفیت حتی بیش از این هم در دسترس می باشند.

محافظت در مقابل تداخل و تزویج : تار های نوری، شیشه یا پلاستیک ، عایق هستند. جریان الکتریکی در اثر سیگنال ارسالی و یا در اثر تشعشعات خارجی که به تار برخورد می کنند ، از آن نمی گذرد. به علاوه، موج نوری در داخل تار محبوس است، بنابراین هیچ تعدادی از موج نوری به بیرون نشت نمی کند که با سیگنال های موجود در سایر تار ها تداخل نماید. بر عکس،نور نمی تواند از کنار تار به داخل آن تزویج شود. نتیجه می گیریم که یک تار از تداخل و تزویج با سایر کانال های ارتباطی ، خواه نوری و خواه الکتریکی ، به خوبی محافظت شده باشد.

فهرست مقاله :

فصل اول: آشنای با فیبر نوری

فصل دوم: فیزیک فیبر های نوری

فصل سوم: ساختمان فیبر نوری

فصل چهارم:چگونگی انتقال پیام

فصل پنجم: طراحی شبکه ی کابل

کاربر گرامی : شما میتوانید جهت دانلود رایگان پاورپوینت درباره فیبر نوری از وب سایت دانلود پروژه به صورت رایگان روی لینک زیر کلیک کنید و از آن استفاده نمایید.

(جهت دانلود رایگان روی لینک زیر کلیک کنید.)دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.