no-img
دانلود پروژه

درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس حل مسئله - کاملترین نمونه


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس حل مسئله
doc
فوریه 17, 2019
4 مگابایت
3000 تومان
106 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس حل مسئله


دانلود درس پژوهی ریاضی اول ابتدایی درس حل مسئله – کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۱۰۶ صفحه به صورت کامل و آماده در اختیار شما فرهنگیان گرامی هم اکنون دانلود پروژه میباشد.

درس پژوهی پایه اول ابتدایی

درس پژوهی مورد نظر درس پژوهی پایه اول ابتدایی کتاب ریاضی درس حل مسئله با رعایت همه نکات مربوط به درس پژوهی آماده و تکمیل جهت استفاده شما معلم ابتدایی گرامی بوده و با رعایت آخرین بخشنامه تدوین و آماده دانلود میباشد. درس پژوهی حاضر کاملترین نمونه با فرمت ورد word قابل ویرایش در ۱۰۶ صفحه کامل و آماده با فصل بندی دقیق جهت استفاده درس پژوهی اول ابتدایی هم اکنون میتوانید از آن بهره مند شوید. همینطور میتوانید سایر درس پژوهی آماده مورد نظر خود را نیز در سایت استفاده نمایید.

قسمتی از درس پژوهی حاضر :

آموزش رياضي يعني هر چيزي كه مربوط به آموزش و يادگيري رياضيات مي شود. سابقه آموزش رياضي بعنوان يك رشته دانشگاهي به كمتر از يك قرن مي رسد زمان شروع اين رشته از هنگامي بود كه آموزش معلمان به دانشگاهها برده شد . رياضيات پيش آهنگ دانش هاست هر كس كه مي خواهد درست بينديشد و بهتر فكر كند ناگزير است كه با رياضيات آشنا شود. علماي رياضي و دانشمندان در رشته هاي مختلف بر اين باورند كه هر علمي كه زير بناي دانش رياضي نباشد علم نيست . بر اساس اين انديشه بزرگ باور فرهنگي مربيان ما در اين راستا حائز اهميت بسيار خواهد بودتا بتوانند بستر لازم را براي تعميق اين مؤلفه فراهم نمايند.در چنين شرايطي نظام تعليم و تربيت مي تواند مدعي و منادي احياء دانش رياضي بعنوان زيرساخت و مفروضه اصلي در تمامي دروس علوم پايه هاي تحصيلي باشد. در جامعه امروزی به هر شاخه‌ای از علوم که بنگریم به طور مستقیم یا غیر مستقیم تأثیر و دخالت ریاضی را می بینیم و کمترین تأثیری که می توان داشته باشد ایجاد نظم افراد است . این شاخه از علوم نیز همانند تعلیم احتیاج به یادگیری مفاهیم دارد . امروزه اگر علمی را نتوان به زبان ریاضی بیان کرد علم نمی باشد . و این علم  چه از لحاظ  اقتصادی و اخلاقی حق علوم  فراگیران می باشد  پس به  نظرمی رسد با بهره‌مندی از امکانات و به کار بستن شیوه‌های مناسب آموزش توسط معلمان و با روش‌های متنوع و جذاب دانش آموزان را به ارزش و اهمیت این درس علاقمند و مطلع نمود . هدف از آموزش ریاضی در دوره ابتدایی، علاوه بر آموزش مفاهیم ریاضی و و محاسبات، پرورش  توانایی‌های ذهنی دانش‌آموز و ایجاد نظم فکری در اوست؛ بنابراین، به هیچ وجه نباید دانش‌آموز را به حفظ کردن قواعد ریاضی، بدون درک آن‌ها، واداشت. برای حصول نتیجه مطلوب،کتاب و شیوه آموزش آن باید بر مبنای، فعالیت دانش‌آموز تنظیم شود تا دانش‌آموز بتواند در جریان فعالیت، خود مفاهیم را فرا بگیرد، قواعد را کشف کند، در حد مناسبی به فکر کردن هدایت شود و  بتواند آن چه را فراگرفته است، در حل مسائل پیرامونش به کار گیرد. بسیاری از افراد از همان دوران ابتدایی از ریاضی می‌ترسیدند و می‌ترسند بیشتر اوقات ریاضی راضرب و شتم و بی‌میلی و ترس یاد می‌گرفتند و می‌گیرند و هیچگاه  به این سوال پاسخ داده نشده که چرا ریاضی برای بچه‌ها مقوله‌ای سنگین و غول‌آسا جلوه داده   شده براستی دلیل آن چیست؟ شاید یک دلیل این باشد که حیطه عاطفی در تدریس ریاضی بسیار  ضعیف اجرا می‌شود و یکنواخت تدریس شدن این درس مهم بدون استفاده از شیوه‌ها و وسایل کمک آموزشی را دلیل دیگران دانست و ده‌ها دلیل دیگر، در حالی‌که ریاضی یکی از مهم‌ترین  دروس پایه، از  ابتدایی تا دوره‌های تخصصی است شیوه‌های نوین تدریس می‌تواند کم توجهی و بی‌میلی نسبت به ریاضی را در جامعه کم رنگ کند. در شیوه‌های سنتی، ریاضی فقط در ساعات ریاضی و در برنامه  هفتگی محدود می‌شد. اما در شیوه‌های نوین ریاضی  را می‌توان با تمام دروس، تلفیق و کاربردی کرد.

روش تدریس : مفهوم محور ,تفحص گروهی, نمایشی ,سخنرانی

اهداف رفتاری : دانش آموزان بتوانند با کمک گروه خود و در مدت ۱ دقیقه شکل هایی که بیانگر عدد هشت هستند را تشخیص دهند.(مهارتی ذهنی – تمییز)

دانش آموزان کشف کنند که عدد بعد از عدد ۷ چه عددی است. (مهارت ذهنی – کشف قاعده )

دانش آموزان بتوانند با استفاده از انگشتان دستشان  عدد ۷ را به صورت دو عدد ۲ و ۵ نشان دهند.(مهارت بدنی)

دانش آموزان بتوانند عددهای ۱ تا ۷ را بیان کنند.(اطلاعات کلامی – کلمه)

دانش آموزان در کار گروهی فعالیت کنند.(عاطفی هیجانی)

فراگیران با احترام به نظر و صحبت های معلم و دوستان گوش کنند .(عاطفی هیجانی)

فراگیران در اظهار نظر کردن نوبت را رعایت کنند .(عاطفی هیجانی)

دانش آموزان در پایان درس و بدون کمک دیگران نقاشی بکشند که خانواده ای ۷ نفره باشد که شامل اعداد ۱ تا۷۸ شود. (راهبرد شناختی)

برای دانلود و خرید درس پژوهی کلاس اول ابتدایی ریاضی درس حل مسئله به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.