no-img
دانلود پروژه

بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
تحقیق بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی
doc
جولای 21, 2016
58 کیلوبایت
3000 تومان
26 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

تحقیق بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی


تحقیق بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی

درس تعلیم و تربیت کودکان پودمان روانشناسی و تعلیم و تربیت کودکان

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش در ۲۶ صفحه

 

تحقیق حاضر بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی به صورت کامل و آماده جهت ارائه تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی و شامل کلیه موارد یک تحقیق در ۲۶ صفحه با فرمت ورد word میباشد.

قسمتی از تحقیق بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی :

همان‌طور که می‌دانیم کودکان با تلاش و کنجکاوی سعی در شناخت محیط اطراف خود دارند. آن‌ها چه از طریق سوال کردن و چه با لمس وسایل و گاهی با بهم ریختن آن‌ها، سعی در یافتن پاسخی به سوالات مجهول ذهن‌شان دارند. نکته‌ی مهم این است که بازی برای کودک هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای پرورش قوای درونی اوست که از طریق آن برای سازندگی آینده آماده می‌شود. ما به دلیل اهمیتی که بازی در رشد عقلانی و استعداد کودک دارد .دوران بازی کودک، بهترین دوران تعلیم و تربیت اوست، و از آن‌جا که این دوران از اهمیت زیادی برخوردار است، نباید به بطالت بگذرد. اولیا و مربیان از طریق بازی، می‌توانند نتایج ارزنده‌ای در پرورش صحیح کودکان به دست آورند.بازی کمک می‌کند تا استعدادهای کودکان رشد کند و پرورش یابد، و کودک با به کار بردن فکر و تخیل خود، قوای ذهنی‌اش را به کار می‌اندازد و تخیل خود را رشد می‌دهد. برای رشد نیروی فکر کودک، باید به او آزادی دهیم و او را تشویق کنیم تا برای خودش اسباب‌بازی بسازد و اسباب‌بازی‌های خریداری شده را خراب و دوباره تعمیر کند.پسر با ماشین مسافرکشی کند، بار ببرد، آن را خراب و تعمیر کند و دختر نیز برای عروسکش لباس بشوید، با او سخن بگوید، او را به مهمانی ببرد و به او غذا بدهد. این کارها نیرو و فکر کودک را پرورش می‌دهد.بازی به منزله‌ی پلی است که کودک می‌تواند از طریق آن، به ارزش‌های نمادین محیط خود دست‌رسی پیدا کند و برای بررسی ساخت واقعی ارزش‌ها و پیدا کردن راه‌های مفید کار کردن، فعال گردد.بازی راهی است برای دست‌رسی به جهان بیرون و لمس آن، به گونه‌ای که با وضع کنونی فرد مطابقت کند، گفت: بازی در رشد هوش کودک، نقش حیاتی دارد و تا حدودی حضور آن در رفتار آدمی همواره مشهود است.تجربه‌ی بازی با وسایل مناسب، به کودکان کمک می‌کند تا توانایی آن‌ها در حل مسائل مشابه افزایش یابد و برای دست‌یابی به تنها راه‌حل درست، از اطلاعات به صورت کارآمدی استفاده کند، به طور کلی چنین تصور می‌شود که بازی با وسایل باز و نامحدود می‌تواند کودکان را برانگیزد تا آفریننده‌تر شوند. والدین و مربیان پیش دبستانی یک مسئولیت و وظیفه مهم برای شکل دادن به ذهن‌های نسل آینده‌ی ما با ‏استفاده از بازی به عنوان روشی برای رساندن ارزش‌های اخلاقی و اصول دیگر به کودکانمان، درست از همان ‏زمان مهد کودک، دارند. از طریق بازی، کودکان نه تنها باید مهارت‌های جدید زیادی یاد بگیرند بلکه هم چنین ‏باید عزت نفس را نیز رشد دهند. یک چیزی که اینجا ارزش ذکر کردن دارد این است که والدین باید یاد ‏بگیرند که به علایق فرزندان خود احترام بگذارند و اجازه دهند که آنها به هنگام بازی کردن، سرپرستی را ‏برعهده بگیرند. بازی کردن به رشد یک رابطه‌ی سالم و پایدار و طولانی مدت بین یک کودک و والدینش ‏کمک می‌کند. آن هم چنین به والدین کمک می‌کند که بینشی نسبت به جریان فکری کودک خود به دست ‏آورند‎.

برای دانلود و خرید تحقیق آماده بازی های کودکان و نقش آن در رشد عقلانی تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.